Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GRE - Reaktywacja Nissan Almera N/A >> TURBO


gre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda imponująco. aż się samemu chce co nieco pogrzebać w silniku :D

dzięki :oops: niedługo bede mieszkał bliżej wawy to bede wpadał na jakies spoty nissanowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku że jestem pracownikiem firmy w której robi się GRE potworek mogo orzec że do tej pory jest zrobione:

- Flansza odcieta i oszlifowana (od starego kolektora ale się narżnąlem przy tym)

- Flansza do turbo gotowa

- nowa sonda lambda

- przykrecilem do trubiny odpowiednie rurki odpowiedzialne za jej smarowanie(heheh z BMW je zadaptowałem)

- nieco zmodyfikowałem trujnik olejowy

 

Maszyna będize gotowa na piątek, była by wczesniej ale jest od cholery innej roboty...

Ale już moja w tym głowa żeby na piątek to wyjechało na podbój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka zwłąszcza że nie mam servisówki, jutro na to popatrze, być moze kable idą w ECU tak samo jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna będize gotowa na piątek, była by wczesniej ale jest od cholery innej roboty...

Ale już moja w tym głowa żeby na piątek to wyjechało na podbój :)

i jak tam kuba prace idą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZisaj zrobiłęm jedynie doprowadzenie oleju do trubiny, reszta w rękach spawacza MAcka Grabowsekigo ktoremu robota się nie pali...

 

Jutro za pewne będe robić odporwadzenie oleju z trubo do miski olejowej i na tym moja robota się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiasz sie macka a jest spoko gosc :lol: sam wiesz ze wyszlo ze pospawa najtaniej w miescie wydech. ja z mojego jestem zadowolony na maksa i kazdemu go bede polecal :!: raczej pewne ze banan brdzie buczal na "exhaust by grabowski" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

Ściek juz jest w misce olejowej jutro ją przykręcam do silnika, jutro takżę wjerzdza kolektor wydechowy z turbiną to będzie mozna podłaczyć oliwiarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł joł nad wszystkim czówam stary...

 

Dzis niźle podrapalem sobie lewą łape - zakrwailem Ci troche zasłone od pompy paliwa (poświęcona)

 

Teraz siedzi CI w baku wysoce wydajna pompa Walbro High Pressure, pieprzona potrafi dać 6,5 bara i przy tym ma przeplwym 255 litrów wachy na godzinę nie mogłem się z tym pogodzić i kupiłem dokłądnie taką samą razem z Rafim :)

 

Co do kolektora to wygląda niesamowicie, uwaga jest to dolne mocowanie turbiny, jego kształt (równodległosciowy baran) wykluczyly górne mocowanie... ale za to będzie mniejszy lag i gora sie porpawi.

 

Następnie zamontowałem CI pokrywe zaworową uprzednio pomalwoana na niebiesko (przy okazji wypolerowany napsia Nissan)

A bym zapomniał o zamontowaniu miski olejowej i dorobieniu mocowania do ścieku...

 

TO by było na tyle z dziśejszej (piątkowej) roboty, Mackowi zeszło się z kolektorem ale zrobiony jest perfect ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak to swiadczy o tym jak było zrobione i że auta nie robi sie raz dwa - nie znam KSR ale złego slowa o nich nie słyszałem a robote robią łądną - chcesz miec porządnie to bądź cierpliwy albo profi ze spokojem albo do d*py od razu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak to swiadczy o tym jak było zrobione i że auta nie robi sie raz dwa - nie znam KSR ale złego slowa o nich nie słyszałem a robote robią łądną - chcesz miec porządnie to bądź cierpliwy albo profi ze spokojem albo do d*py od razu :wink:

 

... pierdolenie o Chopin`ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak to swiadczy o tym jak było zrobione i że auta nie robi sie raz dwa - nie znam KSR ale złego slowa o nich nie słyszałem a robote robią łądną - chcesz miec porządnie to bądź cierpliwy albo profi ze spokojem albo do d*py od razu :wink:

jak sie nie znasz to nie gadaj głupstw, proszzzze cie!!

 

zadzwoń do jakiejkolwiek firmy i zapytaj ile trwa uturbienie auta wolnossącego... jak ci powiedzą ze 3 miesiące to masz ode mnie flaszke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak to swiadczy o tym jak było zrobione i że auta nie robi sie raz dwa - nie znam KSR ale złego slowa o nich nie słyszałem a robote robią łądną - chcesz miec porządnie to bądź cierpliwy albo profi ze spokojem albo do d*py od razu :wink:

jak sie nie znasz to nie gadaj głupstw, proszzzze cie!!

 

zadzwoń do jakiejkolwiek firmy i zapytaj ile trwa uturbienie auta wolnossącego... jak ci powiedzą ze 3 miesiące to masz ode mnie flaszke

 

wiesz obserwuje twoje zmagania od dawna i moge Ci powiedziec ze ja bym sie nie podjął takiego czegoś nawet za worek pieniedzy - silnik nie był w najlepszym stanie a mx mu jeszcze niezle dołożył to raz

 

dwa nie wiem ile wyłożyłeś w KSR sianka jak masz problem to zadzwoń i spytaj sie dlaczego tak długo proste

 

 

trzy nie jestes jedynym klientem a jezeli uważasz sie za najwazniejszego to spytaj sie ich dlaczego tak długo to robią

 

cztery z tego co sie orientuje docieranie itp w samochodach klientów nie trwa 3 dni bo nie są to firmowe zabwki któe robi sie po godzinach

 

piec - dziwne jest dla mnie ze pytasz sie Coobcia co z twoim samochodem on chyba nie jest właścicielem firmy i nie on powinnien na to pytanie odpowiedziec

 

sześc- jestes strasznie nerwowy [-X :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi wiec jak jestes w stałym kontakcie z KSR?

 

sam widzisz ile jest przy samochodzie pracy i jezeli powiesz mi ze mozna było to zrobic w niecały miesiąc to ok pod warunkiem ze nie robi sie innych aut i nie idąc w tak duzo zmian jak Ty - chyba jedyny klient nie jesteś

 

uturbic auto można w 3 dni lub krócej bo nie sztuka przyspawac do seryjnego kolektora "coś" i przymocowac do tego turbo pare dupereli i juz - pytanie ile wytrzyma ....

 

znam auta które stały u mechanika dłużej niz 3 miesiące i właściciele nie narzekali bo raz żadko która firma zajmuje sie 1 klientem ( jak innych nie ma to źle o niej świadczy) i żadko która firma potrafi to zrobic szybko i dobrze a w przypadku uturbiania auto pod moce które masz zamiar osiągnąc chyba żadna nie zrobi tego szybko, może 3 miesiące jest długim terminem ale moze warto poczekac dla efektu sam powiedziałes ze nie chcesz znowu latac po warsztatach

 

pytasz sie czy sie śmiac czy płakac - zdaje mi sie ze powinniens się cieszyc wiedząc ze auto juz niedługo do odbioru no chyba że

 

Pozdrawiam

Milo&Czopin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik

 

życze Ci aby autka miało sporo kucyków nawet i powyżej 300 bo apetyt rośnie w miarę jedzenia i części są przystosowane a jednostka najlepsza na rynku :wink:

 

rozumiem Cie ze sie denerwujesz sam mam auto u blacharza juz drugi miesiąc ale jest to jedyna osoba która moze zrobic to co chcę i zrobi to dobrze wiec czekam bo nie mam innego wyboru

 

jestem pewien ze jak juz będzie na cacy i odbierzesz samochód odejdą wszelkie złe wspomnienia

 

Pzdr

milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zawsze melduję co się dzisaj działo przy twoim aucie:

 

- Akumulator przeniesiony spod maski do bagarznika (pół samchodu rozebrane zeby rpzcągnać kabele)

- nowe ustawienie przylgni pod turbo

- odwrocenie intercoolera

- dobranie, dociecie kawalków z ktorych bedize dolto do turbiny

- uporządkowanie kabli od SMT6

- inne rozemiszczenie bezpeiczników pod maską + nowe mocowania

- dorabianie zwęrzki z 70mm na 63,5mm (troche sie zeszlo bo po raz trzeci mailem doczynienia z tokarką - ale wyszło dokłądnie i strannie)

 

No więc jutro czeka nas troche roboty, auto być może będzie odpalono głównie zalerzy to od tępa naszego wspaniałego i neizastąpionego zpawacza Maćka, gość jest bardzo dokładny i cudownie tworzy w kwasie ale za szybki to nie jest (coś za coś).

 

TAk więc do dokończenia zostało:

- Downpie (niespodzianka aż 3 cale)

- rura turbo IC 2"

- rura IC przepustnica gazu o powiększonej do 70mm średnicy by rozprężać poweitrze (będzie chłodneijsze wapdało do sinika)

- dolot do turbiny

 

Do tego malowanie niektorych elemntów i takie tam peirdółki estetyczne.

 

 

Ps. 300 koni to na tej konfiguracji układu paliwoego to maks... tłoki ma męskie Je Pistons do tego jakieś większe sikaczki i będzie coś tam więcej ale myśle że to nie będzie miało sensu ze względu na ekonomikę jazdy oaraz poźniejsze załanczanie sie turbo (trzeba większą dmuchawkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...