Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie paliwo lejecie najczęściej?


Gość Pecyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przez ponad rok tankowałem na neste, tylko i wyłącznie

 

powód znany -> cena

 

coś mi strzeliło pewnego razu do głowy i zatankowałem się na bp

 

i co?

 

lepsza praca silnika, samochód bardziej dynamiczny no i spalanie było niższe średnio o 1l/100km (samochód micra 1,0)

 

od tej pory nie tankuje na neste mimo tego, że jest i obok pracy i niedaleko domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
przez ponad rok tankowałem na neste, tylko i wyłącznie

 

powód znany -> cena

 

coś mi strzeliło pewnego razu do głowy i zatankowałem się na bp

 

i co?

 

lepsza praca silnika, samochód bardziej dynamiczny no i spalanie było niższe średnio o 1l/100km (samochód micra 1,0)

 

od tej pory nie tankuje na neste mimo tego, że jest i obok pracy i niedaleko domu

 

stary nie wierze w takie bajaki ani z PB ani z LPG . majac sportinga na LPG i jezdzac dlugie trasy w rodzinne strony czesto robilem tak ze w wawiie kupowalem gaz na stacji " no name" ale na takiej na ktorej biore zawsze - jechalem do domku 300km wiec spalalm prawie caly zbiornik - pokrecilem sie po rodzinnych stronach gaz sie konczyl - tankowalem na shelu i wracalem do wawki i nigdy nie zauwazylem ani zmiejszonego spalania na LPG shel ani jakis wiekszych zasiegow.

 

To samo na Pb w waie zawsze tankuje na neste w markach zawsze 95 i zawsze robie to sama trase warszawa - plonsk 5x120km . czasami tankuje w plonsku na BP i znbowu robie ta trase i zawsze pali tak samo, ta sama praca silnika! zreszta nic dziwnego bo oba paliwa sa z rafineri gadnskiej. wiec teksty ze na paliwie z BP pali lepiej sa niedorzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do shella ja tam prauje i wiem ze benzyna 95 to zwykła orlenoska v-poer to zwykła orlenoska z dodtakiem uszlachetniającym a RACING jest z niemiec bądz czech.ja leje jak mam kase a żadko to bywa:(to RACING a tak to na neste 98 W dobrej cenie jest i spoko mi sie na niej śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję na Neste atomatycznej, głównie Pb95 - bo taniej. Na trasie omijam wszystkie nonamy. Czasami leję Pb98, ale mam wrażenie, że nie ma żadnej różnicy w osiągach.

 

ps. zawsze mam ubaw jak wymyślne nazwy stacji paliw można spotkać poza centrum Polski - w centrum spotyka się głównie stacje wielkich koncernów i z nimi jestem oswojony - w każdym razie te z fajnymi nazwami omijam z daleka :lol:

Wiem, że to może trochę być nie na temat, ale może ktoś zapoda kilka fajnych nazw stacji? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso

Ja od kilku miesięcy leje PB98 z Orlenu, ale tylko dlatego ze na jednej stacji jest caly czas w cenie 95. Roznicy zadnej nie czuje....

P.S. Ale poczulem rożnice w Escorcie, który ma przelatane juz 200 tys., na 98 jakby dostal skrzydel :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może trochę być nie na temat, ale może ktoś zapoda kilka fajnych nazw stacji? :lol:

 

Najfajniejsza była stacja PinkTank w moich rodzinnych Kielcach. Do kompletu była cała pomalowana na taki oczojebny różowy kolor ;) Włącznie z dystrybutorami :mrgreen:

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej tankuję pb95 w JET a to z prozaicznej przyczyny - bo jest najbliżej mojego domu i sie nie zawiodłem na jakości. Tragedia jest w NESTE .dosyć że NYSA pali jak smok na ich paliwie to mam wrażenie że wiele jej koni zdycha na tym szwaksie.Na ORLENIE ostatnio zatankowałem z wodą .Całe szczęście że nie cały zbiornik. Dotankowanie do pełna "u siebie" pomogło. A poza tym w NESTE na Brzezińskiej w Łodzi automat nie wydaje reszty :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja tankuje zwykle na BP i i sprawdzonej stacji "no name":?

Ale jesli tylko uderzam gdzies dalej to leje Shell V-Power 95

Różnica, wydaje mi się dość widoczna. Np kilka dni temu na A-4 do Krakowa na V-Powerze z 4 osobami na pokładzie moja Primerka z lekkiej górki smigała 180km/h i chciała jeszcze:) a dzień później po zatankowaniu na jakiejś stacji przy Balicach w 2 osoby nie chciała jechac więcej niż 175:(

 

I od tego czasu postanowiłem nie tankować na lipnych stacjach...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 lat później...

Lałem na orlenie zbierając tam punkty, jednak po jakimś czasie i obliczeniu ile kosztują prezenty w programie lojalnościowym doszedłem do wniosku że nie warto jeździć specjalnie na jedną stację i teraz leję na markowych: orlen, shell, bp, statoil w zależności jaką mam w pobliżu, oraz na bliskiej i bezobsługowej opn24 (mam ją koło bloku) bo na te dwie dowozi orlen.

Edytowane przez hansrpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnych parę lat leję ON na stacji Auchan w Bydgoszczy. Nie pamiętam, kiedy przeniosłem się tam z droższego Orlenu, ale wcześniej lałem do francuskiego 1.9dTi (powiedzmy <100tys km), teraz almera 2.2Di (na razie 17tys km) i nie zero problemów. A parkuję pod chmurką.

 

Wiem jaki to dyskusyjny temat no i pompa VP44 ale jakś nie wierzę, żeby tam było gorsze paliwo niż w renomowanych stacjach. Dostawcą może być i tak Lotos albo Orlen. Ceny najniższe w Byd (dziś ON 5,26 Pb 5,17) żeby przyciągnąć klientelę na zakupy. Wątpię, żeby ryzykowali utratę tej klienteli rozcieńczając paliwko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja prawie zawsze Orlen i zwykły diesel,chyba że na karte leje to wtedy Verva.
W zeszłym roku lałej ba bliskiej bo miałem po drodze ale różnica 2 gr to bez sensu teraz jechać specjalnie.
Jak jadę na sylwestra do Wisły to zawsze w Mikołowie leje na Auchanie do Pełna  jeszcze 20 do baniaka bo tam jest super cena zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyłącznie ON na Orlenie (niestety jedyna stacja w mieście). Czasem zaleję ON Vervę. Troszkę mniej pali, ale końcowy efekt finansowy taki sam jak na zwykłym ON. Tak dla info, dziś u nas ON 5,37 a ON Verwa 5,57. PB 95 chyba po 5, 29. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...