Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupiłem Navarę


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy na pakę wrzucić ok 70 kg , przy tylnej klapie i jazda jest zupełnie inna. Ja woże starą oponę z ciężarówki. Jakkby się trafił większy ładunek , zawsze można wyrzucić. Kiedyś woziłem piasek , ale sypał się i był syf. Teraz jeździ opona przypięta pasem i jest zupełnie inna praca resorów. :wave:

Nawet w taką pogodę jak teraz można jeździć z obciążoną tylną osią na 2H. Dobrze jest obnizyć ciśnienie w oponach tylnej osi do poziomu wskazanego bez ładunku. 

Generalnie można się przyzwyczaić

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto http://www.dawro.pl/?module=licytacje_ofertowe&id=9348 szukam jakiejś navarki lub czegoś podobnego. Niewiele wynika z kosztorysu, byłby ktoś tak miły i wypowiedział się czy warto zalicytować? Szukam, szukam, i nie mogę się zdecydować. Szukałam na otomot ale tam mało szczegółów, nawet już w dwóch navarkach siedziałam i jazdy próbne węc wem czego się spodziewać. Bardzo fajne, duże, masywne, takie lubię. Dziękuję za radę.


...napisałem cały post i nie wyświetliło. Moje pytanie czy warto w takiej cenie kupić ta navarkę. Poszę o szczerą opinię. Szukam czegoś masynego, solidnego na dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z bazy Nissana: Wersja SE Double Cab, produkcja 11.2006, skrzynia manualna, bez żadnych dodatków. Podali informację o konieczności przeprowadzenia naprawy ale jakiej i czego. Niekompletna klapa tylna, dziwnie przechylony zbiornik spryskiwacza. Bez dokładnych oględzin ciężko cokolwiek powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjęty akumulator ?? po to żeby ktos przypadkowo nie odpalił .. Trzeba podłaczyć akumulator ,tester- zczytać błedy , odpalić - kupować kota w worku chyba nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBD i BA to chyba przesada w tym roczniku.

 

A dlaczego nie?? Mój Patek z tego okresu (09.2006) ma i jeden i drugi. Aczkolwiek BA bez włączania awaryjnych. Ale działa wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj przesiadłem się z mojej 2,5 190 km 2011 na nową 3,0 V6. Poprzedniczką w 3 lata zrobiłem 130 tys km. Trasa: głownie autostrady i drogi krajowe. W tym czasie zero problemów z autem. Spalanie 8 do 11l  w zależności od prędkości i jakości paliwa (na niemieckim pali zdecydowanie mniej). Nie zastanawiałem się długo nad wyborem. Konkurencją był Amarok, ale ma mniej wygodne fotele (a to dla mnie duża wada) i mocy jakoś też nie najwięcej - tutaj liczę na v6. Na razie jeszcze delikatnie (docieranie - auta i kierowcy) ale potencjał silnika wyczuwalny. Zobaczymy czy Navka sprawdzi się równie dobrze jak poprzedniczka - na to liczę. Pozdro dla wszystkich w Navarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Navarkę D40 właściwie nabyłem nie dawno. Narazie drobne korekty defektów po poprzedniku trwają. Oczywiście czarny pickup z taką skosna zabudową, nie wiem jak ona się fachowo tutaj nazywa. Zatem witam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczow,

Niedawno nabylem Navare D22 do obslugi mojej farmy.Strasznie jestem z niej zadowolony.Rocznik 2004  z silnikem 2.7TDi od Terrano II. Wczesniej uzywalem VW Tiguan-a , ale dopiero teraz czuje pewnosc i swobode prac przy farmie.Poprzedni wlasciciel zadbal troche o ten samochod - wymienil resory, gumy itd - nie zdazyl amorkow, ktore rozniez dostalem przy zakupie.

Oto i ona:

948a0fd46a7c1756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety jeszcze nie jestem pewny - zaraz po zakupie wyjechalem z kraju - ale wydaje mi sie ze wersja 100 konna. Po czym dokladnie mozna rozpoznac, ktory silnik jest zalozony?Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma intercooler znaczy że jest to wariant 125 konny jeżeli gdy otworzysz maskę widzisz napis TURBO znaczy że masz 100 konną wersje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, to jest wersja z intercoolerem, czyli ze ma 125koni.Tego sie nie spodziewalem, gdyz sprawia wrazenie zamulonego. Do tej pory jezdzilem VW Tiguan-em 140koni(TDI 4x4) i osiagi sa znacznie lepsze.Mimo wszystko samochod i tak sprawia mi wiele radosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go przegonić być może turbina jest po prostu zamulona. Orginalny ma tylko 133 więc nie wiele więcej a jest  żywszy 

Edytowane przez jasiek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam. ja kupiłem miesiąc temu. te piaski wasze drodzy użytkownicy to nic innego jak mieszalnik od nawiewów. ponoć każda wydaje taki odgłos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem Pickupa D22, z pewnych rąk, ale w fatalnym stanie blacharki. Więc jak przystało na off-roadowca topię pieniądze w błocie :P Ale myślę że warto będzie. Silnik 2.5 intercooler 103 koniki zdrowy jak dąb po 330 tys. Rama i napędy zdrowe. Oto kilka fotek z demolki :) Piaskowanie i konserwacja ramy, druga buda i paka, wymiana tulei i gum, zderzak off-road, osłona pod reduktor. Jest jeszcze trochę pracy ale będzie dobrze :D

post-96848-0-79914000-1452110230_thumb.jpg

post-96848-0-72532400-1452110232_thumb.jpg

post-96848-0-28733100-1452110234_thumb.jpg

post-96848-0-28780500-1452110236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powertech jak Dajesz zderzak offroad to powiedz w jakim stanie masz ten chrom sprzodu auta i plastikowy zderzak bo byłbym zainteresiwany? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :( Dlatego też zdecydowałem się na zderzak offroad bo chrom zardzewiał masakrycznie a na bocznych zaokrągleniach dziury. Plastik ma wycięcie pod wyciągarkę, więc też jest trochę sfastygowany. Przykro mi :( Jedynie co mam do niego to płytę pod wyciągarkę i orurowanie przednie (do piaskowania). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też będę musiał na taki zderzaczek się zdecydować, a namawiasz skads czy dajesz do wykonania swój projekt? Mam kontakt na nowki paki sobie już taka sprawilem :D ale do wersji King caba i mialbys trochę przeróbki zrobic jak coś to pisz priv :P a ten pasek nad chromem a pod lampami masz cały? Nie zdeformowany, może być do malowania, chyba że musisz go zostawić? Też Pozdrawiam :D

Edytowane przez gente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gotowca :) Z bull barem :) Ten pasek pod lampami musi zostać, bo zderzak nie dochodzi do lamp. Ale ledwo go odratowałem bo też go ruda jadła. Będę pamiętał z paką :) Jak zamontuje zderzak to wstawię foty :) Jakbyś miał jakieś pytania to pisz na prv :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...