Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
dzemik

Kupiłem Navarę

Rekomendowane odpowiedzi

Powertech

Witam. Kupiłem Pickupa D22, z pewnych rąk, ale w fatalnym stanie blacharki. Więc jak przystało na off-roadowca topię pieniądze w błocie :P Ale myślę że warto będzie. Silnik 2.5 intercooler 103 koniki zdrowy jak dąb po 330 tys. Rama i napędy zdrowe. Oto kilka fotek z demolki :) Piaskowanie i konserwacja ramy, druga buda i paka, wymiana tulei i gum, zderzak off-road, osłona pod reduktor. Jest jeszcze trochę pracy ale będzie dobrze :D

post-96848-0-79914000-1452110230_thumb.jpg

post-96848-0-72532400-1452110232_thumb.jpg

post-96848-0-28733100-1452110234_thumb.jpg

post-96848-0-28780500-1452110236_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gente

Powertech jak Dajesz zderzak offroad to powiedz w jakim stanie masz ten chrom sprzodu auta i plastikowy zderzak bo byłbym zainteresiwany? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powertech

Niestety :( Dlatego też zdecydowałem się na zderzak offroad bo chrom zardzewiał masakrycznie a na bocznych zaokrągleniach dziury. Plastik ma wycięcie pod wyciągarkę, więc też jest trochę sfastygowany. Przykro mi :( Jedynie co mam do niego to płytę pod wyciągarkę i orurowanie przednie (do piaskowania). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gente

Chyba też będę musiał na taki zderzaczek się zdecydować, a namawiasz skads czy dajesz do wykonania swój projekt? Mam kontakt na nowki paki sobie już taka sprawilem :D ale do wersji King caba i mialbys trochę przeróbki zrobic jak coś to pisz priv :P a ten pasek nad chromem a pod lampami masz cały? Nie zdeformowany, może być do malowania, chyba że musisz go zostawić? Też Pozdrawiam :D

Edytowane przez gente

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powertech

Kupiłem gotowca :) Z bull barem :) Ten pasek pod lampami musi zostać, bo zderzak nie dochodzi do lamp. Ale ledwo go odratowałem bo też go ruda jadła. Będę pamiętał z paką :) Jak zamontuje zderzak to wstawię foty :) Jakbyś miał jakieś pytania to pisz na prv :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciekzz

Zdradź proszę (jeśli to nie tajemnica) ile kosztowało to auto - że zdecydowałeś się na kupno mimo takiego stanu? Szukam navary i chciałbym ją przerabiać pod siebie ( duża benzyna + wysoki zawias), wiem ile kosztuje wyprowadzenie auta z takiego zaniedbu i że licząc swoje roboczo godziny bardzo łatwo przedrożyć jego wartość tym bardziej że różnice w cenie miedzy egzemplarzami ,,gorszymi'' a ,,lepszymi'' nie są wielkie.

Edytowane przez maciekzz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powertech

Hej,

kupiłem za 3 tysie, ale od pierwszego właściciela którego znam. Silnik brzytwa, olej weźmie od wymiany do wymiany (ale tylko do dolnego stanu), napędy zdrowe, rama zdrowa. Jedyna bolączka to ta rdza. Na oczy terenu nie widział (znam gościa wiele lat i używał tego samochodu do normalnej jazdy) Zależy kto na co się nastawia :D Ja jeszcze nie wiem ile wpakowałem, bo wrzucam do Excela koszty i na koniec będzie sumowanie (teraz tego nie robię żeby z krzesła nie zlecieć). Ale coś mi się zdaje że już koło 10 tysi. poszło.  :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciekzz

-czyli jak doliczysz swoją pracę to może wyjść drogo :(, no ale będziesz miał auto zrobione na zicher :)

...mnie się marzy navara z benzynowym silnikiem, są rzadko spotykane więc pewnie będę musiał kupić diesla i przeszczepić silnik, dlatego szukam 2.5 turbodiesla z walniętą panewką :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gente

Może za granicą poszukaj i sprawdzaj też pod nazwą titan, tam były tylko benzyniaki i do tego w układzie V :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciekzz

Titan jest nieco większy, Frontier to odpowiednik Navary zza dużej wody ;) - tak silniki mają odpowiednie :)

...niestety amerykańce to głównie 1/2 cab-y (ja potrzebuje 5os. longcab-a) i zazwyczaj nie mają przedniego napędu (pickup bez 4x4 jest jak baba bez cycków :bezradny: )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sebero

Witam mam pytanie do wszystkich użytkowników. mam zamiar w połowie roku kupić Navare D40. Silnik jaki mnie interesuje to diezel z tym że jak to jest z tą mocą widzę że jedne są mocniejsze a drugie słabsze, jak z awaryjnością tych mocniejszych jednostek?? druga równie ważna sprawa odnośnie automatu bo nie znalałem nic konkretnego na ten temat, od wielu lat śmigam automatem więc wiem że jeśli zacznie się sypać to jest gehenna, ale jak to jest w terenie w tych autach, wiadomo automat nie przepada za woda jeśli się dostanie, auto będzie użytkowane po autostradach ale nie ukrywam że chętnie czasem bym gdzieś wyjechał w teren ale czy przy automacie ma to sens??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sq9mcs

A manual jak dostanie wodę to przeżyje?? Automat w terenie ma jak najbardziej sens. Przynajmniej sprzęgła nie zabijesz od razu. wersja 190KM jest praktycznie bezawaryjna pod warunkiem żę wymieniasz olej c max 15tyś a nie jak ASO nakazuje co 30tyś km. Resztę znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciekzz

Hej, nie kupił ktoś z Was przypadkiem na dniach Navary z silnikiem terrrano 3.0 V6 benz/LPG w Sławnie nad morzem?? -szukam kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
paintball1

Witam Was wszystkich jestem nowy, poszukuję Navary do 35000 pytanie moje jestem w stanie coś rozsądnego kupić ? Prowadzę firmę eventową więc autem będą jeździć max 3 osoby na pace max. 400 kg raz na jakiś czas. Dziękuję za informację. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzieju

Witam

Zakupilem Nissana Navare D40 Z zabudowa piekna :D 

190KM 152tys km Manual klima i nic wiecej :D 

Rok 2010 Rejestracja Listopad 2011 . 

Chcial bym zapytac czy kupic do niego oryginalna nawigacje czy szukac chinczyka ? 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel Bobcat

Zmieniłem bryczkę na D23.

post-36240-0-86017000-1472131522_thumb.jpg

Na razie spoko autko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mantas

Witam serdecznie

od dzisiaj i ja wyposażony w Navarę dołączam do grupy użytkowników ---- szukałem i znalazłem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rethempthoor

Witam Kolegów. Posiadam od niedawna Navarę D40 z XII 2010 silnik dCi 190 KM. Czy ten silnik ma DPF? Jak to sprawdzić? Oczywiście bez wchodzenia pod auto? Z góry dzięki za pomoc.

Poprzedni właściciel mówi, że DPFu nie ma, ale nie wiem czy to znaczy, że nie było od początku czy, że usunął.

Edytowane przez rethempthoor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sq9mcs

Fabrycznie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
biurorata0

Witajcie Nissanowicze :-)

Pożegnanie z Juke, chwila z papierami i jest... nie wymarzona WERSJA NAVY (jeszcze nie) ale NAVARA :-) Męski świat w dłoniach.

Inny świat jazdy, zawieszenie bardzo pozytywnie zaskoczyło. I ten dźwięk silnika!!! Eeeech - bajka. Pierwsze tankowanie i leję to paliwo i leję i leję... f*ck to tyle będzie "piło"? Niestety pije dużo - ale to warte przyjemności. Jedyne minusowe zaskoczenie, że mimo wersji TEKNA z wszelkimi opcjami (oprócz szyberdachu) to jest bieda w porównaniu do oddanego żonie X'TRAILA. I ten kolor - ciemny brąz - dostojny, piękny i... wybrany przez żonę i córkę. Chciałem pomarańcz ale przegłosowany zostałem... i dobrze!!! Czasami warto posłuchać kobiet :-)

Witam jeszcze raz i cieszę się, że dołączyłęm do grona NAVAROWICZÓW.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krzysztof_WRO
W dniu 2.02.2019 o 02:28, biurorata0 napisał:

Witajcie Nissanowicze :-)

Pożegnanie z Juke, chwila z papierami i jest... nie wymarzona WERSJA NAVY (jeszcze nie) ale NAVARA :-) Męski świat w dłoniach.

Inny świat jazdy, zawieszenie bardzo pozytywnie zaskoczyło. I ten dźwięk silnika!!! Eeeech - bajka. Pierwsze tankowanie i leję to paliwo i leję i leję... f*ck to tyle będzie "piło"? Niestety pije dużo - ale to warte przyjemności. Jedyne minusowe zaskoczenie, że mimo wersji TEKNA z wszelkimi opcjami (oprócz szyberdachu) to jest bieda w porównaniu do oddanego żonie X'TRAILA. I ten kolor - ciemny brąz - dostojny, piękny i... wybrany przez żonę i córkę. Chciałem pomarańcz ale przegłosowany zostałem... i dobrze!!! Czasami warto posłuchać kobiet :-)

Witam jeszcze raz i cieszę się, że dołączyłęm do grona NAVAROWICZÓW.

Pozdrawiam wszystkich.

Cześć, 

gratuluję Navary, tylko żeby Ci nikt nie wyjechał jak mi, bo na reflektor w ASO czekam od 11.12.2018. Auto unieruchomione, brak informacji kiedy będzie... Też mi się fajnie przejechało te 926km ehhh....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi