Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupiłem Navarę


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie masz rację szczureczek każde autko może się popsuć to norma tylko czemu ASO ma problem z naprawą tego nie wie nikt no chyba TEN na górze ,Twoja sztuka za wielkiej wody więc lepiej zrobiona wykonana bo ta moja była robiona chyba po jakimś święcie czy co wiecznie coś w niej szwankuje a z racji że ma siedem miesięcy właśnie jest naprawiana w ASO i to już kilkakrotnie w kilku serwisach a przejechane ma 17tyś nie licząc tego co na lawecie .A psuje się u mnie najczęściej elektryka sześć razy lawetowanie i kilka razy dojechałem do serwisu o własnych siłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Zgadza się. Nic nie zostaje jak współczuć Tobie. Czasem trafi się jakiś mocny feler, ale jest do obejścia - oddać auto i wziąść nowe :rolleyes: . Ogólnie dlatego z Nissanem jest tak krucho w Polsce bo 4-5 lat temu pozmieniało się dużo serwisów i przez moment Nissan Polska nie miał żadnego salonu typowo nissana. A dlaczego? Wiesz jakiego żądali zabezpieczenia od sprzedawcy? 10 mln zł!!! I sprzedaje nissana ten kogo stać. I dlatego czasem taniej naprawę wykonasz w nowym mercu w serwisie bez znajomości niż w starszym autku nissan po znajomościach. Pamiętam jak klocki do k12 kosztowały mnie z wymianą 320 zł!!! A w mercu W211 gdzie kompem trzeba cofać tłoczki i kasować błędy 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego szczureczek łatwo powiedzieć wymienić na nowy trudniej to zrobić według gwarancji samochód można naprawiać i naprawiać a sam.nie wymienią na nowy ,z kodeksu cywilnego wynika że można go wymienić ale trzeba udowodnić że te awarie zagrażają bezpieczeństwu lub poważnie naruszają konstrukcje samochodu opinia goni opinię odwołania orzeczniki itd mój prawnik pracuje nad tym już jest bliżej niż dalej ,ale jeszcze to potrwa :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich Forumowiczów. Jestem nowy na forum i od 2 m-cy właścicielem nowej Navki. Musiałem trochę odczekać aby móc już na chłodno bez emocji podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami z eksploatacji nowego sprzętu. Zrobiłem ok. 3500km. Otóż wybrałem Navkę 3l. V6 , 231kM ,550Nm , double cab wersja Platinium ,czarna. Trochę danych- koła alufelgi 255/60/18, hamulec przód tarcze z tyłu bębny. Brak DPF (może to szczęście), skrzynia AT 7 stopniowa hydrokinetyczna i oczywiście możliwość przełączania ręcznego 7 położeń. Silnik nikt nie wie jakiej produkcji czy Renault –Nissan czy oryginalny Nissan ,a z tego co zdołałem ustalić to taki sam jest montowany w Inviniti. Spalanie ok. 50% po Łodzi i ok. 50% trasa Łódź-W-wa , Łódź- Poznań -10,5l On. (Odczyty z komputera) sam nie liczyłem przy tankowaniach. Wszystko na razie jest ok. Ale... ta Navka to wersja tzw. Long i jest ok. 10cm paka dłuższa od tych produkowanych np. w czerwcu br. Oczywiście przy odbiorze dopiero się okazało ,że jest dłuższa i nawet pracownicy salonu o tym nie wiedzieli. I tu się zaczął problem. Nie do kupienia jest kuweta do niej i na razie zapomnieć mogę o jakiejś płaskiej zabudowie lub hardtopie, a zima tuż, tuż. Na razie przykryłem pakę plandeką na rzepy z Poznania i czekam, aż ktoś podejmie produkcję zabudów.

Cały czas zastanawiam się kto wpadł na tak genialny pomysł by produkować Navki z dłuższą paką i to o te nieszczęsne akurat 10cm. Jeżeli ktoś z drogich Forumowiczów może mi pomóc w znalezieniu zabudowy to bardzo proszę.

Do zobaczyska na szlaku

Pozdrawiam

Axel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

A tylko o 10 przedłużyli. Ładna lipa. Tu kolega malował kipę speedinerem chyba, ale przykrywki też nie ma i na boki burt nakładek plastikowych też brak. Co innego jakby kipa była taka jak w kingu. A tu ni w pickę ni w oko. Może w USA mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość lukasz jr

witam jestem tu nowy , a navke mam prawie od 2 lat .lepiej póżno niż wcale

 

czy są fora o rurkach do navki?

mam zamiar takowe nabyć , co z homologacjami i bezpieczeństwen , oraz ryzyko w razie kontroli i ewentualnej kolizjii , nie mówiąc o wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym moja navarka zmieniła włąściciela. Właściwie wróciła do miejsca skąd ją kupiłem w rozliczeniu. Teraz czekam na odbiór nowego qashqaia, dotrzeć ma za 8 dni :)

Do zobaczenia w dziale qashqai :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego roku będę więcej jeździć, szacuję, że około 5000-6000 km miesięcznie więc zależało mi na czymś mniej paliwożernym. W dodatku po jazdach testowych qashqai jest moim zdaniem bardziej komfortowy. Wszystko okaże się w praniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość danio455

Witam mam nową navarę i już mam mnóstwo problemów a mianowicie schodzi mi lakier z tylnego nadkola , samochód był oddany na lakierowanie ale z wielkimi problemami dopiero pomogła gazeta i telewizja.Tylne nadkole polakierowane ale znów są problemy i schodzi dalej.Może mi ktoś doradzić i jak by miał taki sam problem to proszę o odp.. Mam jeszcze pytanko co sądzicie o salonie nissana w Koszalinie dla mnie żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hi everybody ;)

 

Nabyłem Navarę na początku stycznia, D40tka 2.5 dCi, grafitowa podwójna kabina, 4wd z blokadą, rok 2007.

Powiem krótko - objeździłem już z 50 różnych samochodów i Navara naprawdę jest dla mnie idealna ;)))

Zwłaszcza, że dosyć często ciągam za sobą 3-tonową przyczepę, a robię jakieś 5-6.000km miesięcznie.

 

W przyszłym tygodniu zabieram się za wymianę wszelkich płynów, bo wybije zaraz 60.000km na liczniku.

I z tego tez powodu trafiłem na forum, szukając informacji o syntetyku do tylnego mostu.

 

Pzodrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich

Już dwa lata używam NP300 - starszej wersji nawary.

Auto rocznik 2008, kupione wiosną 2009 na wyprzedaży.

Co do eksploatacji i napraw - nie mam żadnych negatywnych uwag. Autko śmiga z dość dużym stałym obciążeniem i zarabia na siebie.

Kupione w PGD Krakow na Wielickiej, już ich tam nie ma, przenieśli się na Krzemionki. Serwis godny polecenia.

Pozdrawiam

Kress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

Właśnie dołączyłem do grona posiadaczy Navar. Auto z 2007 wersja LE, 70kkm. Oglądanie, oglądanie, inspekcja w salonie, jazda próbna itp - wszystko tak jak mówił sprzedający, czyli wszystko OK poza wymianą krzyżaków (standard) i zamka klapy (!). Zobaczymy co bedzie dalej. Nie jeżdżę dużo, zwłaszcza że ma to być auto do frajdy i targania cięższych gratów okazjonalnie, jak się nie zmieszczą do kombiaka.

 

Jeśli mogę przy tej okazji zadac pytanie - jaki przebieg zazwyczaj wytrzymują fabryczne opony?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Na forum od niedawan aczkolwiek kilka razy już odwiedzałem. Mam Navarkę 2009 rocznik, I rejestracja I 2010 z wyprzedaży. Samochód to oczywiście marzenie motoryzacyjne ale od jakiegoś czasu zamienia się w koszmar. Zaczeło się od popsucia wspomagania pół roku po zakupie. Po następnych 6 miesiącach w czasie jazdy zatarł się alternator - laweta i do serwisu na 2 dni :/ Po kolejnych 6 miesiącach wyrobiły się krzyżaki z tyłu. Całe szczęście samochód nie musiał zostawa w serwisie na długo. Po 5 tyg. od tego wydarzenia czyli w zeszłym tygodniu kolejna para krzyżaków nadaje się do wymiany:/ I znowu dziś rano niespodzianka - aku rozładowany do zera. Po 3 dniach niejeżdżenia.

 

Czy ktoś ma podobne problemy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Od dwóch dni jestem użytkownikiem Navary . Przebieg jaki robię to ok 6 tys km miesięcznie.

Który z serwisów na terenie Pomorskiego możecie mi polecić

 

 

nissannv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś na gwarancji to wiej z serwisu (oni tylko czyhają na Twoją kasę) i wproś się do dobrego warsztatu 4x4. W takich warsztatach ludzie wiedzą co robią i za te same pieniądze co w serwisie dostaniesz więcej i lepiej lub zrobisz sobie zakres serwisowy za lepszą kasę. Naprawdę można sobie zamontowac np. lepsze zawieszenie niż serwisowe !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich!

Forum przeglądam od dłuższego już czasu, ale dopiero teraz stałem się właścicielem Nissana Pickup D22 King Cab wersja Navara z 2004r.

Auto, od pierwszego właściciela z Francji z przebiegiem 71.600 km, zakupiłem z zamiarem wykonania nakładanej kabiny mieszkalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich,

mam już od roku tego smoka,ale na forum natknąłem się niedawno.Pozwalam więc się tu zarejestrować;co nieco podpatrzeć,może czasem cos komus poradzić:).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

jestem posiadaczem ( od niedawna ) Navary D40/automat z 2009 roku, wersja Platinium. Zakupiony od pierwszego właściela z przebiegiem 24 tys km.

Przestudiowanie waszego ( już naszego ) forum pozwoliło mi na podięcie decyzji o zakupie.

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość toudi100

Witam

Od dzisiejszego popołudnia jestem posiadaczem Navary D40 z 2008 roku silnik 2.5 dci ,srebrna ,serwisowana ,od pierwszego właściciela ,przebieg 150tkm. Do zrobienia mam dwa czujniki tylko nie wiem które (nie działa napęd na cztery koła) ,krzyżak i któryś wahacz i delikatne zaprawki na progach. Myślę i mam nadzieję że po zrobieniu tego będę mógł się cieszyć jazdą na śniegu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość toudi100

Znaczy powiem tak . W serwisie byłem na sprawdzeniu tego auta i oni mi powiedzieli co jest do zrobienia (to co napisałem). Jak wracałem to mnie skusiło żeby przełączyć na 4Lo i przełączyłem i od tej pory mam właczony ten tryb i nie mogę go wyłączyć ,a Ja obwiniam właśnie te dwa (nie wiem które) czujniki. Jutro jade na komputer i zobacze co mi wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...