Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupiłem Navarę


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdradź proszę (jeśli to nie tajemnica) ile kosztowało to auto - że zdecydowałeś się na kupno mimo takiego stanu? Szukam navary i chciałbym ją przerabiać pod siebie ( duża benzyna + wysoki zawias), wiem ile kosztuje wyprowadzenie auta z takiego zaniedbu i że licząc swoje roboczo godziny bardzo łatwo przedrożyć jego wartość tym bardziej że różnice w cenie miedzy egzemplarzami ,,gorszymi'' a ,,lepszymi'' nie są wielkie.

Edytowane przez maciekzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kupiłem za 3 tysie, ale od pierwszego właściciela którego znam. Silnik brzytwa, olej weźmie od wymiany do wymiany (ale tylko do dolnego stanu), napędy zdrowe, rama zdrowa. Jedyna bolączka to ta rdza. Na oczy terenu nie widział (znam gościa wiele lat i używał tego samochodu do normalnej jazdy) Zależy kto na co się nastawia :D Ja jeszcze nie wiem ile wpakowałem, bo wrzucam do Excela koszty i na koniec będzie sumowanie (teraz tego nie robię żeby z krzesła nie zlecieć). Ale coś mi się zdaje że już koło 10 tysi. poszło.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-czyli jak doliczysz swoją pracę to może wyjść drogo :(, no ale będziesz miał auto zrobione na zicher :)

 

...mnie się marzy navara z benzynowym silnikiem, są rzadko spotykane więc pewnie będę musiał kupić diesla i przeszczepić silnik, dlatego szukam 2.5 turbodiesla z walniętą panewką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titan jest nieco większy, Frontier to odpowiednik Navary zza dużej wody ;) - tak silniki mają odpowiednie :)

...niestety amerykańce to głównie 1/2 cab-y (ja potrzebuje 5os. longcab-a) i zazwyczaj nie mają przedniego napędu (pickup bez 4x4 jest jak baba bez cycków :bezradny: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do wszystkich użytkowników. mam zamiar w połowie roku kupić Navare D40. Silnik jaki mnie interesuje to diezel z tym że jak to jest z tą mocą widzę że jedne są mocniejsze a drugie słabsze, jak z awaryjnością tych mocniejszych jednostek?? druga równie ważna sprawa odnośnie automatu bo nie znalałem nic konkretnego na ten temat, od wielu lat śmigam automatem więc wiem że jeśli zacznie się sypać to jest gehenna, ale jak to jest w terenie w tych autach, wiadomo automat nie przepada za woda jeśli się dostanie, auto będzie użytkowane po autostradach ale nie ukrywam że chętnie czasem bym gdzieś wyjechał w teren ale czy przy automacie ma to sens??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A manual jak dostanie wodę to przeżyje?? Automat w terenie ma jak najbardziej sens. Przynajmniej sprzęgła nie zabijesz od razu. wersja 190KM jest praktycznie bezawaryjna pod warunkiem żę wymieniasz olej c max 15tyś a nie jak ASO nakazuje co 30tyś km. Resztę znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, nie kupił ktoś z Was przypadkiem na dniach Navary z silnikiem terrrano 3.0 V6 benz/LPG w Sławnie nad morzem?? -szukam kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich jestem nowy, poszukuję Navary do 35000 pytanie moje jestem w stanie coś rozsądnego kupić ? Prowadzę firmę eventową więc autem będą jeździć max 3 osoby na pace max. 400 kg raz na jakiś czas. Dziękuję za informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zakupilem Nissana Navare D40 Z zabudowa piekna :D 

190KM 152tys km Manual klima i nic wiecej :D 

 

Rok 2010 Rejestracja Listopad 2011 . 

 

Chcial bym zapytac czy kupic do niego oryginalna nawigacje czy szukac chinczyka ? 

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam Kolegów. Posiadam od niedawna Navarę D40 z XII 2010 silnik dCi 190 KM. Czy ten silnik ma DPF? Jak to sprawdzić? Oczywiście bez wchodzenia pod auto? Z góry dzięki za pomoc.

Poprzedni właściciel mówi, że DPFu nie ma, ale nie wiem czy to znaczy, że nie było od początku czy, że usunął.

Edytowane przez rethempthoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie Nissanowicze :-)

Pożegnanie z Juke, chwila z papierami i jest... nie wymarzona WERSJA NAVY (jeszcze nie) ale NAVARA :-) Męski świat w dłoniach.

Inny świat jazdy, zawieszenie bardzo pozytywnie zaskoczyło. I ten dźwięk silnika!!! Eeeech - bajka. Pierwsze tankowanie i leję to paliwo i leję i leję... f*ck to tyle będzie "piło"? Niestety pije dużo - ale to warte przyjemności. Jedyne minusowe zaskoczenie, że mimo wersji TEKNA z wszelkimi opcjami (oprócz szyberdachu) to jest bieda w porównaniu do oddanego żonie X'TRAILA. I ten kolor - ciemny brąz - dostojny, piękny i... wybrany przez żonę i córkę. Chciałem pomarańcz ale przegłosowany zostałem... i dobrze!!! Czasami warto posłuchać kobiet :-)

Witam jeszcze raz i cieszę się, że dołączyłęm do grona NAVAROWICZÓW.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 02:28, biurorata0 napisał:

Witajcie Nissanowicze :-)

Pożegnanie z Juke, chwila z papierami i jest... nie wymarzona WERSJA NAVY (jeszcze nie) ale NAVARA :-) Męski świat w dłoniach.

Inny świat jazdy, zawieszenie bardzo pozytywnie zaskoczyło. I ten dźwięk silnika!!! Eeeech - bajka. Pierwsze tankowanie i leję to paliwo i leję i leję... f*ck to tyle będzie "piło"? Niestety pije dużo - ale to warte przyjemności. Jedyne minusowe zaskoczenie, że mimo wersji TEKNA z wszelkimi opcjami (oprócz szyberdachu) to jest bieda w porównaniu do oddanego żonie X'TRAILA. I ten kolor - ciemny brąz - dostojny, piękny i... wybrany przez żonę i córkę. Chciałem pomarańcz ale przegłosowany zostałem... i dobrze!!! Czasami warto posłuchać kobiet :-)

Witam jeszcze raz i cieszę się, że dołączyłęm do grona NAVAROWICZÓW.

Pozdrawiam wszystkich.

Cześć, 

gratuluję Navary, tylko żeby Ci nikt nie wyjechał jak mi, bo na reflektor w ASO czekam od 11.12.2018. Auto unieruchomione, brak informacji kiedy będzie... Też mi się fajnie przejechało te 926km ehhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich :)
Planuję zakup Navary d40 z silnikiem 2.5 dci. Mam firmę budowlaną więc pick up się przyda, a na mechanice się nie znam... na co zwrócić uwagę przy oględzinach auta, czy macie/ znacie model godny zaufania i jednocześnie na sprzedaż? zamierzam przeznaczyć na samochód 30/40 tysięcy. Pozdrawiam

Edytowane przez Radek993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam  wszystkich na forum. Od dzisiaj  jestem w waszym  gronie.  Tekna  2017 rok.    Gliwice. Przesiadka z Hiluxa 2010.  Jeszcze nie mam  wyrobionego zdania o tym autku. Czas pokaże. Toyota była nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum . Mam nadzieję , że będziesz zadowolony z nowego autka. Będziemy czekać na Twoje opinie , bo na pewno są wśród nas osoby , które myślą o zmianie w drugą stronę .... na Hiluxa.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hilux jeszcze  stoi koło domu i czeka na ostateczną decyzję swojego Pana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć zostałem szczęśliwym posiadaczem Navary D22 z 1999r.

Siniczek jaki napędza mego potwora to TD25.

Rama w miarę zdrowa

Blacharka zdrowa

Po szczęsliwym powrocie do domu (400km) na drugi dzień zagotował się.

Po zdjęciu głowicy okazało się że żeliwo jednak potrafi pękać :D

Ale nie oddaje, dogadałem się ze sprzedawcą który odeśle część kasy na naprawę.

89316970_639517926616365_7470500410529153024_n.jpg

89736663_870458353421412_8173268042109681664_n.jpg

89931555_811910645982837_8349359609596608512_n.jpg

89630780_579987819266703_8269159461940101120_n.jpg

88369612_241580580317716_8821628247755194368_n.jpg

89728090_252199739136545_3704526863234760704_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panowie,

Odgrzeję trochę temat.

Kupiłem navarę z 08.2010 r. z 2.5 tdi 190KM.

Silnik jest najprawdopodobniej zatarty. Proszę o info czy te jednostki zostały już pozbawione większych wad bo zastanawiam się czy starać się wyremontować co jest czy włożyć może coś bardziej sensownego co będzie wchodzić w miarę bez przeróbek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...