Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[k12] filtr przeciwpyłkowy/kabinowy


qwasar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie gdzie jest filtr przeciwpyłkowy/kabinowy (i ewentualnie jak go się wymienia) w k12 z klimą 1.4 2004r.? Może jakieś oznaczenie tego elementu?

 

P.S. do wszechwiedzących/mogących moderatorów - użyłem opcji szukaj pod hasłem "filtr przeciwpyłkowy" i "filtr kabinowy", ale wyskoczyły tylko posty i tematy związane z wcześniejszymi modelami.

 

P.S.2 Potrzebuję tej info dla kobiety, która próbowała poruszać się sama po forum, ale przestraszyła się zamkniętych tematów i uwag moderatorów typu "użyj szukaj (tudzież google), to nie boli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe że jest tak samo umiejscowiony jak w P11 czyli za schowkiem od pasazera, który trzeba wymontować. tutaj masz opis jak, po co i dlaczego :)

http://www.autocentrum.pl/nissanclub/serwis/p11filtr.html

 

może to Ci jakoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przyjrzałem się tym zdjęciom z P11, ale mimo wszystko nie chciałbym rozkręcać deski "w ciemno".

Może ktoś z posiadaczy k12 już go wymieniał i pomoże go zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że na 90% musi on być umiejscowiony za schowkiem tylko z ta różnicą że może być troszke przesunięty i zaślepka może miec inny kolor - na przykładzie filtr przeciwpyłkowy w N15 http://www.nissanklub.pl/uploads/DIY/Nissa...dgrzybianie.pdf

 

Tak czy inaczej jests zmuszony zdemontować schowek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy ktoś wie gdzie jest filtr przeciwpyłkowy/kabinowy (i ewentualnie jak go się wymienia) w k12 z klimą

Zostaw ten schowek w spokoju. W tym aucie pyłkowy jest najłatwiejszy do wymiany ze wszystkich Nssanów. Po lewej stronie, lewej stopy pasażera, pionowo. Wyciągasz ciągnąc dolną część, naciskając wystający dzyndzelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość arkadio30
zy ktoś wie gdzie jest filtr przeciwpyłkowy/kabinowy (i ewentualnie jak go się wymienia) w k12 z klimą

Zostaw ten schowek w spokoju. W tym aucie pyłkowy jest najłatwiejszy do wymiany ze wszystkich Nssanów. Po lewej stronie, lewej stopy pasażera, pionowo. Wyciągasz ciągnąc dolną część, naciskając wystający dzyndzelek.

 

 

hej

bylem 10 minut temu w aucie i jakos dziwnym trafem nic takiego nie znalazlem poza dziura na dlon, no chyba ze to jest az tak gleboko, pozatym wg instrukcji moze byc zamontowany a nie musi (za doplata jak zreszta wiele rzeczy w tych niby samochodzikach), trzymam to autko tylko do konca wrzesnia 2009 i spycham, k12, 1.2 S, 3d, 2004, wersja UK (najwieksza pomylka od nissana z FRANCJI), stara micra jest ok ale to to jest plastc fantactic, nastepny jaki kupie napewno wiekszy niz te taczki:), nikomu nie polecam micry k12, a co do spalania to na 37 okolo 320 mil na trasie przy predkosci do 100km/h powyzej lepiej nie jechac za duzo pali, przy 140 spalanie przekracza normy dla aut z silnikiem 1.8 i wiecej. przepraszam ze nie na temat troche ale mam juz naprawde dosc tego dziwnego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Przemek_B-stok

W k12 ten filtr znajduje się tam gdzie napisał B12.

 

Natomiast ten filtr z reguły występuje w autach z klimą. Nie widziałem jeszcze micry bez klimy żeby miała ten filtr.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość micra.sejny

Jeśli dobrze zrozumiałem, to FILTR KABINOWY w Nissan Micra K12 jest tylko w modelu z klimatyzacją?

Znaczy się w katalogu AUTOLANDA mają jakiś bajzelek, bo sprzedali mi filtr kabinowy do modelu bez klimatyzacji!!!! Wrrr!

A ja sobie od dwóch dni na raty po kawałku samochód rozbieram, a tam ślepa uliczka!

W mejscu gdzie teoretycznie według instrukcji Mann-Filetr https://www.mann-hummel.com/online-catalog/media/einbauanleitung/HBW63aMP.pdf powinien być w K12 filtr jest na głucho plastik. Na forum Dacii Logan (ta sama zasada montowania filtra co w Micrze) jest temat dotczący wstawiania brakującego filtra http://www.daciaklub.pl/forum/printview.php?t=594&start=0&sid=7f1939f4f6a7ace0f39efb0c895c8da3

 

CZYLI NAPRAWDĘ MICRA K12 nie ma filtra kabinowego przeciwpyłkowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W k12 ten filtr znajduje się tam gdzie napisał B12.

 

Natomiast ten filtr z reguły występuje w autach z klimą. Nie widziałem jeszcze micry bez klimy żeby miała ten filtr.

 

Pozdrawiam

Ja nie mam klimy a mam filtr tylko, że nie ma tam żadnego dzyndzelka żeby go wyjąć lub otworzyć tylko w moim przypadku trzeba było rozciąć takie plastikowe żeberka na obudowie filtra i wtedy można było wyjąć i wymienić ... tak zrobiło ASO Ełk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

U mnie bylo to samo plastik z obu stron. Wyciolem nozykiem dziure z jednej strony i filtr pasuje idealnie. Wytnij ta czesc ktora jest najglebiej tak zeby wszedl filtr i zaczepi sie normalnie na klipsy. Ja wyciolem od lewej strony bo mialem wiecej miejsca.

Ps. Podgrzej metalowy nozyk co by lepiej bylo wycinac powodzenia

20191008_143129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...