Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] gaśnięcie P10


Gość oliwierm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów

 

Chciałem zapytać się Was, może ktoś miał podobny problem, byłem na warsztacie ale nikt mi nie pomógł. Moja primera jest z 91 roku model P10

 

Problem zdarza się cyklicznie, najczęściej jak jest ciepło, (lato) dzisiaj takze, auto w momencie jak hamuje czyli nie utrzymuje obrotów gaśnie, tak samo na luzie. Po prostu zaczyna "dygoczeć" i gaśnie, jak dodam gazu to nie ma problemu, problem w tym że musiałbym cały czas utrzymywać taki stan. A co jak będę podjeżdzął, już w samym tym momencie gaśnie.

 

Ale jest jedna rzecz która pomaga na krótki czas, jak dam na max pedał gazu na luzie na 2 sekundy, to pracuje do ok 10 minut jazdy wporządku, potem problem wraca.

W ogóle nie ma problemu jak jest zimno.

Mam instalację gazową, ale sprawdzałem na benzynie dzieje się tak samo

Pozdrawiam, dziękuję za sugestie.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie np tutaj: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ht=wolne+obroty

 

...i w wątkach które w ostatnim poscie w podanym wyzej temacie BULI podał.

 

O obrotach jest sporo na forum i o gasnieciu też. :)

 

Poza tym pamietaj zeby DOKLADNIE opisac jakie auto jaki silnik itp.

To ulatwia sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem podobne objawy w oplu astrze problemem był dopływ powietrza .Wlot był tak umiejscowiony za podzas jazdy zbyt dużo powietrza dostawało się do filtra i "dusiło" silnik po zastosowaniu garazowej metody czyli kawałka puszki z piwa aby ograniczyć wielkość wlotu silnik pracował idealnie przejechałem tak około 40tyś i sprzedałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

to jednak nic z ww rzeczy...

Mechanik nadal nie ma pojęcia.

Dodam, że to najdziwniejsza z możliwych przypadłości. Gaśnie tylko jeżeli temperatura poweitrza jest powyżej 10 stopni. W innym wypadku mogę zzrobić 300 km jednorazowo i nawet nie "zadrga". A powyżej tej tempperatury wystarczy przejechać 100 metrów i można nerwicy się nabawić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Pisales ze jest z 91 to pewnie masz gażnik..hmm jak na PB tez gasnie to ja stawiałbym na jakąś niesczelność w dolocie(jak jest ciepły ma ubozszą miesznkę + jakies lewe powietrze i jak schodzi z obrotów gasnie)No to moja jedna sugestia albo druga to cos masz w samym gazniku zatkane,dysza bądź jakis kanał i dlatego.

Moze tez byc jakis czujnik w nim ale tu kurcze trudno mi sprecyzowac bo osobiscie mam taki sam (gaznik) ale nadal nie mam zadnego schematu dokladnego który od czego jest.

Sciagnij sobie jesli jeszcze tego nie zrobiles te serwisówki z forum(haynesa i auto)i tam jest troche.

 

W kazdym razie zrób ja najpierw na benzynce.Musisz od tego zaczać raczej.

No chyba ze masz DE(wtrysk) to juz inna sprawa ale tu juz nie wiem co moze być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...