Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Problem z wyświetlaczem i klawiszami funkcyjnymi


Gość seiken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

piszę w imieniu brata który jest posiadaczem Primiery P12 ale ma ograniczony dostep do netu

Problem wygląda nst

Panel /wyświetlacz/ i klawisze funkcyje zostały zablokowane

komputer pamięta /chyba/ ostatnie ustawienie klimy bo nawiewy działają

i działa jeszcze jeden przycisk Ogrzewanie tylnej szyby

Reszta jak napisałem martwa -zero radia zero reg nic.......

z tego co mówił mi brat bawił się ustawieniami potem wyłączył samochód a na drugi dzień

już była lipa

Ekran nagrzewa się i po chwili robi się szary i od czasu do czasu delikatnie pulsuje

ale nie odpala i nie wyświetla funkcji

Nie wiem czy to tylko kwestia jakiejś blokady czy może coś padło....

Czytałem , że był już opisywany ten problem na forum ale piszący nie dostał odpowiedzi

lupka nic nie wyrzuca..

Mam nadzieję , że koledzy pomożecie rozwiąszać ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, kiedyś zrobiłem jakieś zwarcie grzebiąc przy subie, objawy były identyczne, a przyczyną był bezpiecznik od Audio Unit czy jakos tak, jeden z tych w kabinie, tam jest dość konkretny opis.

 

Tylko ten pulsujący wyświetlacz tu nie pasuje.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak reset nic nie dał

bezpieczniki sprawdziliśmy przypuszczalnie odłączyła się gdzies masa tak twierdzi elektronik

teraz trzeba to odnaleźć

jak zrobi to napisze co i jak

myslałem że ten cztero cyfrowy kod wpisany w książke to kod do radia

ja tak mam u siebie -posiadam Peugeota 406

w takim razie co to za kod?

Do imobilaizera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 cyfrowy kod jest do NATS, między innymi słuzy do wprogramowania nowego radia,

 

do P12 dają w salonie jeszcze 6-cyfrowy kod do kluczyków, potrzebny do ich dorobienia, ale ten nie jest problemem, NISSAN ma baze z tymi kodami vs VIN ale to trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie-bez paniki!!!

Wystarczy sprawdzic bezpieczniki pod maska.

Jak sie nie myke jest tam niebeski bezpiecznik 10a i on jest przyczyna.

Mialem to samo i myslalem, ze znowu usterka oczysci moj porfel, ale jak zaczałem sprawdzac to wyszlo, ze bezpiecznik sie spalił, wlasnie ten pod maska!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. po trzech dniach spędzonych w aucie, sprawdziłem wszystkie połączenia w instalacji, zgodnie ze schematami książki naprawczej serwisowej oraz oraz wszystkie możliwe kombinacje które sie sprawdza w przypadku określonych zachowań podzespołów w aucie- również zgodnie z mikrofiszami serwisowymi. Wszystkie połączenia okazały się być poprawne. W akcie desperacji stuknąłem kombinerkami w dvd rom z tyłu i system zadziałał. po jakimś czasie znowu padł, a ja znowu kombinerkami w tył dvd, i od tej pory już działa. Więc wniosek nasuwa się prosty- W Av navi unit ( dvd romie) występują tzw mikro szczelinki na łączach- zimne luty, które mogły się z czasem utworzyć pod wpływem drgań lub po prostu zaśniedzieć. W moim przypadku tu tkwił problem. Pozostaje mi teraz jeśli sytuacja się powtórzy- wyjąć napęd dvd rom i zanieść do serwisu elektronicznego, aby wyeliminowali zimny lut przy zasilaniu napędu. I wszystko wróci do normy,.Prawdopodobnie :). Pozdrawiam wszystkich

 

Witam. Panowie mnie też dopadł ten problem. Może ktoś coś podpowie aby uniknąć nie małego wydatku serwisowego.Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod kierownicą, w komorze silnika, resetowałem komputer ruszałem wiązkami kabli i nic. amba. oby tylko nie centralka...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!!! Jestem posiadaczem Nissana Primery P12 kombi, pojemność 2,2DTi 126KM, rok prod 2002, pełne dodatkowe wyposażenie oprócz skóry. Borykam się z problemem objawiającym się tym, że jak auto jest zimne to nie wyświetla się nic na wyświetlaczu środkowym jest podświetlony ale nic poza tym, nie działają też klawisze funkcyjne oprócz ogrzewania tylnej szyby i dmuchawy nawiewu której też nie można regulować, po przejechaniu kilkunastu kilometrów i rozgrzaniu się samochodu wszystko powraca jakby nigdy nic się nie działo. Zrobiłem eksperyment nagrzałem samo wnętrze auta farelką elektryczną na włączonym zapłonie i po jakimś czasie wyświetlacz ożył czyli błąd tkwi we wnętrzu auta. Proszę o pomoc może ktoś miał podobny przypadek albo chociaż podpowie mi od czego mam zacząć poszukiwania we wnętrzu auta jaki z elementów może być czuły na niską temperaturę i rozłączać cały wyświetlacz i klawisze funkcyjne? Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję, na wszelki wypadek podaję meila patro-cwa@o2.pl. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam problem .ale u mnie się tak robi tylko jak jest wilgotne powietrze , albo jak wyjade z myjni samochodowej ,jak auto wyschnie to pojakims czasie samo mija miałem tak pare razy i nic do tej pory nie robiłem , czasami tak jest ze 2 dni , chyba ze jest ciepło to wystarczy 15 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!!! Chciałem się podzielić z Wami moimi poczynaniami które niestety do tej pory nie zakończyły się sukcesem. Wracając do mojego tematu zlokalizowałem usterkę poprzez ogrzewanie suszarką poszczególnych elementów we wnętrzu auta i okazało się że po ogrzaniu napędy DVD wszystko na pulpicie ożyło niestety po ostygnięciu i wyłączeniu zapłonu spowrotem było to samo po rozebraniu tegoż napędu okazało się że zimne luty były już poprawiane. Dzisiaj byłem u kolegi który ma drugi taki napęd i po podłączeniu go do mojego auta sukces działa ale tylko obsługa nawiewu i klimatyzacji po przejściu do funkcji radia czy nawigacji na wyświetlaczu widniał napis SECURE na czerwonym tle. Pytanie moje jest takie czy ktoś się z tym już spotkał nadmienie tylko że moje DVD ma numer 28330 AV601 CCA-5831CEU a kolegi 28330 AV600 CCA-5830C i czy ta niezgodność numerów jest powodem dla którego radio i navi pokazują SECURE gdzie ten błąd jest zapisany i czy coś zmieni jak przełoże od kumpla wyświetlacz, napęd DVD i napęd CD pomóżcie mi to rozgryść!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

napis SECURE na czerwonym tle pojawia się ponieważ w P12 radia są kodowane - tzn. nie wymagaja wpisania kodu bo ten kod zaszyty jest w komputerze. Jezeli chcesz zmienic audio czeka cie wizyta w ASO i tam za pomocą komputera wykasuja ci radio z komputera i zakoduja nowe (nowe chyba samo sie koduje - nie jestem pewien). Procedura wyglada jak przy programowaniu kluczykow w tym modelu.

 

pozdrawiam

ciechon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja mam taki sam problem .ale u mnie się tak robi tylko jak jest wilgotne powietrze , albo jak wyjade z myjni samochodowej ,jak auto wyschnie to pojakims czasie samo mija miałem tak pare razy i nic do tej pory nie robiłem , czasami tak jest ze 2 dni , chyba ze jest ciepło to wystarczy 15 min

 

 

 

 

 

mam taki sam problem,, znalazlem stronke na ktorej jest jak sie go pozbyc...

Pozdrawiam

http://www.nissanprimera.net/forum/forum_p...;PN=1&TPN=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Kilka osób prosiło mnie na pw, abym opisał im, jak sobie z tym poradziłem.

Zacytuje to dla wszystkich.

""

Witam.

Tak, poradziłem sobie.

Przyczyną nie jest zimny lut a odklejający się tranzystor.

W tym wątku- http://www.nissanprimera.net/forum/forum_posts.asp?TID=3912&PN=1&TPN=1 -jest pokazany element z dvd, który jest odpowiedzialny za zasilanie dvd. jest to prostokątna stalowa puszeczka na tylnej płytce w dvd, którą musisz wylutować i z niej wydobyć płytkę która ma wadliwie przylutowany tranzystor. wygląda ta płytka tak:

http://www.nissanprimera.net/forum/uploads/PrimeraRacer/images/2009-02-14_194923_419d-6.jpg

 

Miedzy 3 niebieskimi cewkami jest biała masa, która musisz wydłubać baaardzo delikatnie.

Ja to zrobiłem tak: Precyzyjny śrubokręt zegarmistrzowski płaski o szerokości około 1 mm, najpierw biała masę podważając odkleiłem od boków cewek niebieskich, następnie podważałem aby odkleić od płytki. Razem z białą masą, którą wydłubałem, odkleił się mały tranzystor SMD o szerokości 1.5 mm i grubości 1 mm. jest to typowy wielkościowo element precyzyjny z trzema nóżkami.

następnie odkleiłem go delikatnie z masy, posmarowałem płytkę płynem lutowniczym w miejscu lutowania tranzystora. Następnie pensetą ustawiłem tranzystor w miejscu gdzie był przylutowany. Dociskając go delikatnie igłą, przylutowałem lutownicą precyzyjną o grocie cienkim jak igła każdą nóżkę. Jeśli nie masz lutownicy precyzyjnej, możesz do zwykłej transformatorowej wpleść igłę- w końcówkę-skręcając kombinerkami grot, aby igła dobrze uzyskiwała temperaturę z lutownicy. ALE UWAŻAJ! aby przy lutowaniu nie spalić płytki ani nózki tranzystora. Cała operacja przylutowania nóżki ma trwać dokładnie sekundę, dwie- aż zobaczysz roztapiająca się cynę pod nóżką tranzystora. Wówczas odsuwasz lutownicę i nóżka jest już przyklejona. Tak robisz z pozostałymi nózkami.

Wszystko najlepiej robić pod lupą precyzyjną aby fajnie powiększyć miejsce "operacji"...no i rączka nie może drgać :).

Ja , aby sobie ułatwić, wylutowałem dwie boczne cewki, ale przy wlutowywaniu, muszą być wlutowane tak samo. (oznaczenie kropką biegunowości).

Po wszystkim, wrzuciłem płytkę w puszeczkę i wlutowałem wszystko na płytę zasilającą.

Niezbędnym narzędziem jest również odsysacz do cyny.

 

Przyczyną jest biała masa, która pod wpływem drgań, odkleja tranzystor smd, który się do nie przyczepił. Jest to błąd producenta. Mam nadzieje że jasno Ci to wszystko opisałem. Pozdrawiam.

""

Edytowane przez jajok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hi gays I now woth is a part numBer :rolleyes: for NISSAN PRIMERA P12 DVD CCA-5831CEU :dribble: TEXT MY B)

huj051.jpg

:rofl:

huj052.jpg

:whistle:

huj002.jpg

TEXT MY or coll

iplo11@poczta.fm

tel.0044 7752052347

gg9490402

 

wiadomo jakie objawy były niedziałało lcd na konsoli tylko podrzwanie szyby i zostały ostatnie ustawienia ale sie zrobiło:D

Edytowane przez iplo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kolego możesz mi jeszcze raz napisać co dokładnie jest przyczyną ? Bo u mnie przelutowali te elementy o których jest napisane powyżej w płytce zasiląjącej i nadal d*pa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 27.01.2008 o 10:42, Gość seiken napisał:

Witam wszystkich forumowiczów

piszę w imieniu brata który jest posiadaczem Primiery P12 ale ma ograniczony dostep do netu

Problem wygląda nst

Panel /wyświetlacz/ i klawisze funkcyje zostały zablokowane

komputer pamięta /chyba/ ostatnie ustawienie klimy bo nawiewy działają

i działa jeszcze jeden przycisk Ogrzewanie tylnej szyby

Reszta jak napisałem martwa -zero radia zero reg nic.......

z tego co mówił mi brat bawił się ustawieniami potem wyłączył samochód a na drugi dzień

już była lipa

Ekran nagrzewa się i po chwili robi się szary i od czasu do czasu delikatnie pulsuje

ale nie odpala i nie wyświetla funkcji

Nie wiem czy to tylko kwestia jakiejś blokady czy może coś padło....

Czytałem , że był już opisywany ten problem na forum ale piszący nie dostał odpowiedzi

lupka nic nie wyrzuca..

Mam nadzieję , że koledzy pomożecie rozwiąszać ten problem

Witam podpinam się do ogłoszenia u mnie w ogóle nic nie działa wymieniłem dvd bezpieczniki zmienione i nadal nic nie działa jedyne to tylko tylna szyba i ogrzewanie reszta umarła ruszałem już wiązkami i nadal nic.prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...