Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wybór niedrogiego zestawu CB


Gość blufut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Intek M-110PLUS + Hustler IC-100 - koszt ok 300zł. Ewentualnie zamiast Hustlera to LEMM AT900 tylko, że to montażówka. Na alledrogo ok 70zł do tego uchwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

Witam

 

Tez nosze sie z zamiarem kupna radyjka.Ogladalem na allegro te TTI'e i powiem ze pasuje chyba najbardziej.Zalezy mi na tym aby radyjko bylo w miare male.Po drugie nie mam pomyslu gdzie to zamontowac aby nie robic smaku ewentualnym zlodziejaszkom lub znalezc jakis sposob na latwy demontaz po trasie.Macie pomysly jakies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki_Wawa, ja u siebie ma uchwyt przyczepiony do tunelu pomiędzy siedzeniami po stronie pasażera oczywiście :] (jak mi się uda to cyknę fotkę i wrzucę). Uchwyt przyczepiony na 3 wkręty. Lepszego miejsca na CB-ka nie mogłem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

A próbował ktoś montowac CB na półce pod kierownicą? jest tam w miare sporo miejsca a ze w sumie klawisze do obslugi są w gruszceto obsluga nie powinna sprawic problemu.A i moze prostackie pytanie,gdzie radyjka maja glosnik?w samej obudowie czy w gruszce? taki np TTI 770 ?

 

A i czy taki zestaw ktos uzytkuje?

 

http://www.allegro.pl/item312579128_cb_rad..._warszawa_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde radyjko ma na spodzie obudowy poza tymi, które mają na panelu. Zawsze możesz sobie dokupić głośnik zewnętrzny. Jak umieścisz na półce pod kierownicą to będzie przeszkadzać Ci w jeździe i jakakolwiek obsługa będzie utrudniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewiniatko22
Aga,mozemy razem na zakupy iść.Ja wybiore pod wzgledem technicznym,a Ty jako kobieta pod wzgledem wizualnym

Oki, to ja bede zbierac kase...

Bo chyba za 300zl to ja CB nie kupie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agniesiu za 300zł już coś kupisz, ale co to będzie. dozbieraj tak z 60zł i już coś można kupić. Ja za swój zestaw jakieś 1,5-2 lata temu dałem chyba 360zł. Więc nie sądzę żeby zdrożał. Tylko teraz pytanie jaką chcesz mieć antenę na magnesie czy na uchwycie. Osobiście ze swojego doświadczenia i "doktoryzowania się" (w języku elektroników praktykowanie w danej dziedzinie) na uchwycie.

Przykładowy kosztorys:

Radio: takie już znośne -240-260zł

Antena:

*na uchwycie - np. Lemm AT900 - ok 70zł + uchwyt ok 30zł

*na magnesie - w zasadzie to od 65zł w góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też jest używane od święta i przy wyjazdach gdzieś dalej. Co do anteny to w takim razie wystarczy Ci antenka na magnesie. A mając ciut lepsze radyjko będziesz lepiej słyszalna przez innych - chodzi o jakość. W zasadzie i tak wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość august200

Ja terz poszukiwałem taniego zestawu długo wybierałem zastanawiałem się i wybur padł na TTI 770 +antenka sirio ml145 cena 350zł z przesyłką.Jak przyjdzie do mnie zamontuje to napisze ja to wszytsko działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki_Wawa, ja bym się pokusił o Intek'a M-150 ma dość pozytywne opinie, albo jakiegoś TTI'aja. Antenka Hustlera jak najbardziej ok. Trzeba ją troszkę przerobić, bo inaczej zbiera cały syf jaki produkuje samochód np. przy wycieraczkach, otwieraniu szyb czy przyśpieszaniu - temat przerabiany przeze mnie dość dokładnie. Lepiej zainwestuj troszkę więcej kasy, kup montażówkę jakąś 1,5m, do tego uchwyt na klape np SF-40 i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ppiotrek5

Ja używam Unidenka 520 + Lemm-ka AT1200. Antenka ma 1,4m dł. rzeczywistej, 2,5dB zysku i ok 300W mocy nadawania. Jak na początek taki zestaw powinien Ci wystarczyć. Ja go wożę od 2 lat i jestem bardzo zadowolony. 520 to nic innego jak President Harry tylko że ma licencji unidena. Proste w obsłudze, mało szumne i do tego za rozsądną kasę. A antenę to jak na uchwycie to możesz coś kupić z lemma lub sirio, jeżeli na magnesie to ML145. Przy ML-ce zestaw przekroczy troszkę przeznaczoną sumę(razem jakieś 400zł), ale naprawdę warto dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5dB zysku i ok 300W mocy nadawania

ten zysk to chwyt marketingowy - anteny samochodowe mają zysk ujemny a moc to ile antena może przyląć

520 to nic innego jak President Harry

raczej jimmy tylko z rf gain'em

ma licencji unidena

uniden produkuje radia dla presidenta

jeżeli na magnesie to ML145

popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli chodzi wam o antene to radze zainwestowac w uchwyt.

Bo ja np jeszcze pol roku temu mialem hastlera na magnesie ale z lenia nie chcialo sie zdejmowac, no a jak wyszedlem ze sklepu po 15 min jakis .... przez to ze zobaczyl antene wybil mi szybe i przy okazji skroil CB i radio którego nie moge sobie odzalowac

Przyroda sie mówi ale mam nauczke. Antene z uchwytu szybko odkręcisz a magnesówki nie chce sie za bardzo sciagac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

http://www.allegro.pl/item323581568_cb_rad...zawa_sklep.html

 

Dobra,padlo na takiego inteka.Teraz antene dobrac trzeba.Ten ML-145 jest chyba dla mnie za wysoki.Szukalem antenki takiej do 100 cm lub max 120(choc w sumie kumpel na cieniasku ma 150 cm :P)

 

Zatem co szanowne grono mysli o takiej antence http://www.allegro.pl/item317688518_antena..._warszawa_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo co hustler a w zasadzie hustler ic100 to 'podróba' wilsona. Generalnie wolałbym jakąś ML145 - zawsze można dać ją na uchwyt lub zamontować w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...