Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wybór niedrogiego zestawu CB


Gość blufut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak Janusz napisał, dodam jeszcze, że przy wysokim SWR duża część energi wraca do radia powodując grzanie lub uszkodzenie stopnia końcowego nadajnika.

Co do mocy, to należy pamiętać, że jej spora część zostaje pochłonięta przez fider(linia zasilająca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej330 określ dwie rzeczy: ile kasy masz zamiar na to przeznaczyć i dlaczego tak mało, oraz jaka antena magnes czy stała. A później się coś dopiero pomyśli

Do 350 zł. Antena na magnes. Najważniejsze aby było niewielkie (mam takowe miejsce przeznaczone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej330 Proponowane radia: Uniden 520XL (pomimo, że nie ma homologacji), Intek M-110+, Intek M-150+, TTI TCB770 ma też pochlebne opinie. Teraz antena do 1m na magnesie to Wilson albo Hustler. Z dłuższych to można by było kupić podstawę 12 lub 14 i do niej dokupić standardową montażówkę np jakiegoś LEMM'a albo Presidenta. Albo odrazu komplet np SIRO ML145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma zestrjoną antenkę kolega zwolcio - SWR 1.3 jest do przyjęcia, choć można pokusić się o lepsze zestrojenie

 

Szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej o tym swr 1,1 - 1,3 zapłaciłem 5 zł za strojenie, wyszło 1,3 i gość powiedział że ok...

 

jak się stroi mojego lemm'a AT71? Bo w Hustlerze mi gość obcinał po kawałeczku pręta (bata) i robił próby na mierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzujesz śrubkę i wpychasz lub wyciągasz promiennik w zależności od wyniku pomiaru.

Hustler zazwyczaj ma zbyt długi promiennik, nie ga rady więcej go schować i trzeba go ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość magik1317

Chciałbym zasięgnąć opinii ekspertów odnośnie tego zestawu:

http://allegro.pl/cb-radio-tommy-asc-missouri-w-wa-4x-gratis-i1474508492.html

Dziś byłem w kilku sklepach i co się nie zapytam o radio to każde jest super natomiast anteny tak samo, każda jest dobra :mrgreen:

No i w sklepie pan zaproponował mi alan 199 za 240 czy 270 złotych + antena (nazwy nie pamiętam chyba sunker ) za 100 złotych. W sumie 340 -370 złotych.

 

Na allegro znalazłem najtańsze radyjko presidenta (pan nawet nie miał w swojej ofercie takich radyjek, wspominał że są ale strasznie drogie :-? ) z anteną MISSOURI (nic nie wiem na temat tej anteny) i chyba wezmę to radio.

Dodam że nigdy nie miałem cb ale nie chce się zniechęcić jakimś tanim badziewiem, ani też wydawać dużo kasy na radio.

 

Co Wy na to ??

Edytowane przez magik1317
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko cokolwiek powiedzieć, bo link do aukcji z allegro nie działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

zakupilem dzis sobie zestaw prezidenta hary 3 i do tego antene prezidenta mizuri(ta oryginalna a nie chonszczyzne) po przestrojeniu radyjka z antena na samochodzie i po przejechaniu przez pol zielonki i rembertowa do starej milosnej stwierdzam ze wydalem kupe pieniedzy na marne.tak sie naczytalem ze jakie to prezidenty sa ohh ahhh a szczerze to nie dziala to to az tak dobrze w stosunku do ceny jaka sie za to placi. wczesniej na audi mialem zestaw oszczednosciowy alana 102 chyba i do tego antene midlanda ml145 i serio dzialalo to praktycznie tak samo ja i ten zestaw obecny prezidenta na nissanie terrano....

 

ogolnie mam dziwne wrazenie ze przeplacilem w stosunku do tego co dostalem w zamian....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie no panowie i panie normalnie rece i cycki opadaja. prezident a niech go szlak trafi... przyciski w gruszce zmieniajace kanaly to pewnie fajny bajer akurat tego wogole nie uzywam ale za to przycisk nadawania chce cos powiedziec to mi zmienia kanaly w dol ...

 

w poniedzialek jade oddac to na gwarancje cholerstwo...

 

no i wyszlo szydlo z worka radio jest ok ale gruszka miala cos nie tak z kabelkami przy wtyczce .... po wymianie na nowa wszystko jest cudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

też poszukuję dobrego radia i w miarę taniego radia. Znajomi podpowiadają Presidenta, jako sprawdzoną markę w tej branży.chcę kupić Teddy ASC, tylko nie wiem, czy z anteną Georgia?? chcę zamknąć się w 600zł. Może macie inne typy Presideta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

president teddy nie zbiera najlepszych opinii, wolałbym już yosana 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich .

 

Ja polecam unidena 520xl i antena Wilson zestaw do 300 pln.Wszystko kupiłem w sklepie www.audiopioneer.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też poszukuję dobrego radia i w miarę taniego radia. Znajomi podpowiadają Presidenta, jako sprawdzoną markę w tej branży.chcę kupić Teddy ASC, tylko nie wiem, czy z anteną Georgia?? chcę zamknąć się w 600zł. Może macie inne typy Presideta?

president teddy nie zbiera najlepszych opinii, wolałbym już yosana 120.

 

Powiem szczerze że posiadam Presidenta TEDDY i antenę SIRIO i bardzo sobię chwalę. Nie jest to moje pierwsze CB więc wiem co mówię :) No i ma ASC . Odbiór czzysty i wyraźny. Za taki zestaw zapłaciłem 350zł więc nie dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...