Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reanimacja Nissana Primery P10


Gość BART55940
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BART55940

Witam wszyskich ktorzy tu zagladaja. :one:

Chcial bym podzielic sie z wami moimi problemami i rozwiazaniami oraz postepami prac przy tym autku.

Bardzo bym prosil o rozne podpowiedzi na temat mechaniki,bo kompletnie sie na tym nie znam.

Podobaja mi sie posty kolegi Coobci-a,sa rowniez dla mnie odpowiedziami na rozne pytania techniczne,jesli tu zagladniesz coobcio i bedziesz widzial bledy w tym co robie to pisz od razu,bo to co robisz z Primerkami to sie w pale nie miesci i niejeden mechanik sie powinien od ciebie uczyc. :D

 

W listopadzie ubieglego roku zakupilem w Krakowie Primerke P10 1.6 benzyna+gaz,66kw,gaznik, za grosze,zakupiony z mysla o mojej dziewczynie,bo uwielbia P10 :D

Poczatkowo chcialem go rozebrac na czesci,ale nieeeeeee!

Samochodzik jezdzil w BielskoBialej i nalezal do studenta.

Jest w kiepskim stanie mechanicznym,ale blacharsko trzyma sie lepiej niz moj z 94roku.

Stwierdzilem ze pomalutku bede go szykowal,bo z kasa nie za tego,wiec prace posuwaja sie powoli.

Samochod bral udzial w min.2 stluczkach,ale na szczescie delikatnych,jest obity jak ulegalka,bo do wymiany ida 2 zderzaki,2 blotniki przednie do malowania,tylne wzmocnienie zderzaka do klepania,tylny lewy blotnik do roboty,maska do malowania,drzwi pasarzera do malowania,brak wielu listew bocznych,itd,wiec chyba go calego obmaluje.

Oto kilka fotek...

 

 

8839b929218323cdm.jpg

cfc3d46f0b2b89bam.jpg

Jeszcze caly,nierozebrany

c89b2952e4086348m.jpg

Blotnik do roboty,lub wymiany

0ed26a7ac1d2260em.jpg

Zderzak przedni do wymiany,bo trzyma sie na drucie

4281ccea31bd120fm.jpg

Blotnik i drzwi do malowania,brak listew

007990fc1583ec8cm.jpg

Tylny blotnik do roboty

dbba91bae60742c6m.jpg

Po rozbiorce nie wyglada zbyt szlowo :D

0234053e2fc78b04m.jpg

Lampy maja polamane zaczepy,swieca w kosmos,wiec tez do wymiany

80f0e94450a6c355m.jpg

Brak weluru na podsufitce

a13f99998629eee1m.jpg

Zniszczona kierownica,ubytki w gumie,na liczniku 170000

25723b21193d300em.jpg

Brak przycisku przeciw mgielnych

c1d2d47a7c617cebm.jpg

Ogulnie zaniedbany srodek

98603095933193ddm.jpg

Boczki zdjete,bo odpadala wykladzina,juz zrobione

fcb7d18014fca913m.jpg

Pod maska straszny balagan

f96816276111417em.jpg

SMIETNIK!!!

 

Ostatnio odpalilem samochod po jakis 2 miesiacach,zstrasznie na bialo kopcil,nie trzymal obotow(wczesniej tez nie trzymal)dopoki sie nie rozgrzal,po rozgrzaniu przelaczylem na gaz i po pracy jakies 20 min.zgasl i juz nie chce odpalic.(gaz jest,benzyna tez)

Przyjechal mechanik poogladal i powiedzial ze przedewszystkim kopulka i palec do wymiany,bo to niema prawa chodzic na tak zuzytej czesci.

Nie wiem jak jest przyczyna ze samochod nie odpala?

!!!!!!!!!!!!!POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!

Podobno moze to miec zwiazek,a prawie napewno ma to zwiazek z dziwnymi obrotami,byc moze tez z dymieniem,czy to prawda?

!!!!!CO TO JEST TO NA ZDJECIU!!!!

895627feddd2fbe2m.jpg

7bc3afee074b8bcam.jpg

Prosze o pomoc i odpowiedzi,rowniez wasze sugestie beda dla mnie bardzo wazne.

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

 

widze ze może byc ciekawie jak reanimacja sie powiedzie ;)

 

trzeba sporo czasu i $ ;)

 

jeśli potrzebujesz pomocy to służe...części mam w brud :)

 

mam ładna podsufitke i tylna kanape w stanie igła...fotele też nie wysiedziane i nie zniszczone...kierownice tez mam...jesli chcesz to napisz tylko czy masz z poduszka czy bez.

 

to na ostatnim zdjeciu to ustrojstwo AIV...jak to całkiem usuniesz i zaślepisz wszystkie pozostałe wężyki to....nic sie nie stanie...autko tak samo bedzie jezdzic.

 

jakie tam masz stalówki? 13 czy 14? jak 13 to mam 14'' komplet za 100zł

 

pozdr

RolF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BART55940

SIEMA RolF DZIEKI ZA DOBRE SLOWO :one:

MASZ ODEMNIE PUNKCIK POMOCY ZA CALOKSZTALT :D

CZASU I KASKI TO PEWNIE TROCHE POCHLONIE,ALE JA KOCHAM TE SAMOCHODY I SZKODA GO NA ZLOM ODDAC.

ODNOSNIE CZESCI TO JAK UZBIERAM TROCHE KASY,NAPEWNO SIE ODEZWE.

KIERE MAM BEZ PODUCHY,FELGI 13' PODEJRZEWAM ZE OD SANNEGO,ALE BEDE ZMIENIAL NA 14',MAM JUZ 2 ALUMKI ORYGINAL.

CO DO TEGO USTROJSTWA JAK TO NAZWALES,TO SPRAWDZE TWOJ PATENT,ALE DOPIERO JAK WYMIENIE KOPULKE,PALEC,PRZEWODY,SWIECE I TROCHE POGRZEBIE,ZEBY WOGULE ZAPALIL.

POZDRO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechal mechanik poogladal i powiedzial ze przedewszystkim kopulka i palec do wymiany,bo to niema prawa chodzic na tak zuzytej czesci.

Nie wiem jak jest przyczyna ze samochod nie odpala?

moze wlasnie tej kopulki.to akurat jest tanie wiec nie ma co sie sczypac.a jesli kopci na bilaop sprawdz czy plynu chlodniczego nie ubywa.bo jesli tak to uszczelka pod glowica do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BART55940

WITAJ SADAM TAK ZROBIE,SZCZYPAL SIE NIE BEDE,KUPIE TO JAK BEDZIE WYPLATA I ZACZNE SZUKAC PRZYCZYNY.

Z PLYNEM TO NIE MAM POJECIA,BO UBYWA I TO SPORO(OK.1.0LITRA/24H),ALE PRZEZ POMPE WODNA,BO JEST USZKODZONY USZCZELNIACZ,LUB JEST PEKNIETA.

A USZCZELKE PRZERABIALEM JUZ W SWOJEJ P10 WIEC ZNAM OBJAWY I KOSZTA.

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ W TEMACIE I ZAPRASZAM W PRZYSZLOSCI,BYC MOZE JUZ NIEDLUGO COS BEDZIE WIADOMO,WTEDY NAPEWNO TO OPISZE I DODAM FOTY Z POSTEPU PRAC NAD REANIMACJA.

POZDRO

 

[ Dodano: Pon 04 Lut, 2008 22:52 ]

MAM JESZCZE TAKIE PYTANKO.

JAK WYPLUKAC CALY UKLAD CHLODZENIA SILNIKA?

GOSC CHYBA DLUGO JEZDZIL Z TA USZKODZONA POMPA WODNA I ZEBY BYLO TANIEJ TO LAL WODE DO UKLADU,BO W ZBIORNICZKU WYROWNAWCZYM JEST RUDA INTENSYWNA CIECZ. :029:

PRZERABIAL TO KTOS Z WAS???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
!!!!!CO TO JEST TO NA ZDJECIU!!!!

 

 

Prosze o pomoc i odpowiedzi,rowniez wasze sugestie beda dla mnie bardzo wazne.

Dziekuje i pozdrawiam

To jest sterownik od AIV.

Możesz to odłączyć, powypinać otwory pozaślepiać i wyrzucić to cholerstwo.

Ja tak zrobiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za OT, kopiłeś go od wysokiego chłopaka koło 25 lat.

Jeśli tak to chodziłem z właścicielem na zajęcia, auto jeździło często 2 razy w weekend z Bielska do Krakowa i z powrotem, myślałem ze lepiej dbał o auto :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BART55940

Krystians7 dziekuje za te zderzaki,byly w bardzo przystepnej cenie,co mi bardzo pomoze w odbudowie nissanka.

Masz za to punkcik pomocy.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 18 Lut, 2008 18:23 ]

Przepraszam za OT, kopiłeś go od wysokiego chłopaka koło 25 lat.

Jeśli tak to chodziłem z właścicielem na zajęcia, auto jeździło często 2 razy w weekend z Bielska do Krakowa i z powrotem, myślałem ze lepiej dbał o auto :/

 

Tak zgadza sie SAnti.To ten sam.Mysle ze poprostu nie mial pojecia o tym jak dbac o samochod,ale podobno tez kupil go w takim stanie,ale co mnie zastanawia,to czy wyglad samochodu mu nie przeszkadzal?

Jaki ten swiat maly?

Ale go namierzyles!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BART55940, życzę szybkiej i profesjonalnej odbudowy :)

 

 

Poznałem go po czerwonych drzwiach, co do wyglądu to nigdy się jej bliżej nie przyglądałem, ale myślałem że ma tylko drzwi do lakierowania.

Czeka Cię masa roboty, ale najważniejsze, że się nie poddajesz. :one: :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vladimir_GT

Cóż, no na temat nie dbania o auto to ja swoje wiem, jak swoje dostałęm do ręki i zacząłem je ogarniać, to np pod dywanikiem kierowcy znalazłem opakowanie PO prezerwatywie.... z tych ciekawszych rzeczy :)

 

Ogólnie żeby auto doprowadzić do stanu używalności i żeby moja narzeczona ośmieliła się do niego wsiąść to dwa dni go sprzątałem i myłem, łącznie ze zdjęciem prawie wszystkich możliwych plastików i obudów w środku coby jakoś to wyglądało...

 

Musiałem poprawić zamki od maski i bagażnika bo były już zajechane... teraz jest troche lepiej ale i tak zamek bagażnika chętnie wymienie na nowy...

 

Także wiem co czujesz, bo przerabiam to już po raz drugi, wcześniej kupiłem Mondeo po kompletnej dewastacji przez właściciela, doprowadzalem je do porządku przez pół roku po czym straciłem cierpliwość, sprzedałem w styczniu, przypadkiem w sumie kupiłem tę moją P10 no i od nowa - tak moja przygoda sie zaczeła z Nismo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BART55940
BART55940, życzę szybkiej i profesjonalnej odbudowy

 

Dziekuje za mile slowo SAnti :D

 

Także wiem co czujesz, bo przerabiam to już po raz drugi, wcześniej kupiłem Mondeo po kompletnej dewastacji przez właściciela, doprowadzalem je do porządku przez pół roku po czym straciłem cierpliwość, sprzedałem w styczniu, przypadkiem w sumie kupiłem tę moją P10 no i od nowa - tak moja przygoda sie zaczeła z Nismo

 

Tez to przerabiasz,wiec nie jestem sam.

Tylko powiem ci ze bardzo ciezko mi jest odbudowac ta czarna primerke ktora ma 16 lat,gdy mam druga primerke ktora jezdze ktora ma 14 wiosenek,wiec ostatnio jest tak ze co odloze grosza,to w mojej cos wylatuje i d*pa.

Mam nadzieje ze nie zabraknie mi zapalu???

Pozdrawiam cie i dzieki za wizyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vladimir_GT
Tylko powiem ci ze bardzo ciezko mi jest odbudowac ta czarna primerke ktora ma 16 lat,gdy mam druga primerke ktora jezdze ktora ma 14 wiosenek,wiec ostatnio jest tak ze co odloze grosza,to w mojej cos wylatuje i d*pa.

Mam nadzieje ze nie zabraknie mi zapalu???

 

Powiem ci tak, jak pokochasz to auto, to zapał się nie kończy :) mi nie trzeba było długo, bo mam swoją P10 zaledwie kilka tygodni i juz mam świra :) auto jest teraz przez kilka dni na serwisie bo żem go troche zagotował :/ no i nie moge sie bez niego obejść, 24h na dobe mnie krew zalewa że jak wyglądam przez okno to go nie widze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszyskich.

Jak narazie reanimacja stanela w miejscu,bo brak funduszy,wymienilem przewody paliwowe,bo byly zparciale,kopulke i palec zaplonowy i nic,silnik kreci a nie pali.

Nie mam juz pomyslu,ale nie zamierzam sie poddac.

Byc moze zle podlaczylem przewody,bo do gaznika nie dochodzi paliwko.

Nie obedzie sie chyba bez wizyty domowej u pana doktora.

Poluje na jakiegos Nissanka 1.6 z gaznikiem na parkingu,zeby podgladnac podlaczenie przewodow.Moze ktos z zagladajacych tu mogl by mi podeslac fofke,albo schemat,byl bym wdzieczny.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość BART55940

Witam wszystkich!

Morda mi sie cieszy bo wreszcie go odpalilem,ale nie obylo sie bez kumpla ktory jest mechanikiem w serwisie od 1,5 roku,ale kocha to co robi i dlubie od malego.

Dobry jest gosc bo zdiagnozowanie problemu zajelo mu godzine czasu.

Okazalo sie ze walnela cewka zaplonu,iskre dawala ale tak mala ze rozruch byl niemozliwy.

Co ciekawe to teraz silnik chodzi jak zegareczek i nawet dymka nie puscil z wydechu,bo jak pisalem wczesniej to jak byl zimny to w garazu bylo bialo od dymu.

Cewke kupilem na szrocie za 100 zl i wrocily mi checi do pracy.

Biore sie od jutra,wkrutce wrzuce nowe fotki.

Pozdrawiam serdecznie kolege RolF-a dzieki ze tu zagladasz,wkrutce sie do ciebie odezwe,bo bede potrzebowal jeszcze kilka gratow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walcz o tą P-10 tkę, bo to jest najlepsiejsza primerka od nissana !!! Moja była srebrna 1,6 SLX wyjeździła 280.000 i z nowym serduchem dalej jeździ w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BART55940

Dziekuje za mile slowo tomjedrz masz racje Primerki sa piekne.

Kocham te bryki,mam juz dwie,tzn moja czerwona,mojej Misi czarna :))

Moim marzeniem jest poleciec na jakis zlocik na dwie bryczki.

tomjedrz piekny porzadek pod macha na tym zdjatku :))

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Pon 02 Cze, 2008 22:11 ]

Dla ciekawostki powiem ze byl dzisiaj mechanik i posprawdzal cisnienie na cylindrach.

Na wszystkich 4-rech wyszlo rowniutko po 12 atm, dla porownania sprawdzilismy tez moja czerwona P10-tke 2.0 115 km i moja ma troszke ponad 13 atm na wszystkich.

:D:D:D Powiedzial ze jest ok. :D:D:D

 

Jutro jak mi sie uda to wrzuce jakies foty z grzebaniny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio rulez. Zdjątka do projektu dopiero będą.

Już są w projektach i prezentacjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BART55940

Siemano!

Tak jak pisalem,wrzucam kilka zdjec z grzebania po pracy.

Jak narazie wymienilem wszystkie przewody gumowe ukladu paliwowego i posprawdzalem szczelnosci.

Ogolnie to sprzatam pod maska i czekam na czesci.

 

3a18afc704ab3773m.jpg

Rozbiorka

 

88359e66a827194cm.jpg

Porzadki

 

15e56282dc9e420dm.jpg

Wymiana przewodow i cybantow

 

Sprawdzcie u siebie bo u mnie to wyglada tak:

68c779afc93223eam.jpg

 

9652f73322335293m.jpg

 

3a48a4fa67cf5d01m.jpg

 

14560a835ee6cacfm.jpg

 

Benzyna lala sie ciurkiem z tych przewodow!!!

 

[ Dodano: Czw 12 Cze, 2008 00:18 ]

Witam.

Kolejny dzien grzebania przy autku.

Dzis wymienilismy pompe wodna,wyczyscilismy uklad chlodzenia,chlodnice,sprawdzilismy szczelnosci.

Wszystko gra.

Jutro pozostaje zagrzac silnik,zlac wode i tak ze 2 razy zeby ruszyc ten osad od zalewania chlodnicy zwykla woda,a potem zalac plynem chlodniczym.

Dzis podczas wymiany okazalo sie ze poduszek silnika juz prawie nie ma,wymienimy jak bedzie kaska.

Pozostaje jeszcze wymiana paskow,pokrywy zaworow(czekam na znak od Coobcia),uszczelki zaworow i mycie sinika,a i oczywiscie wymiana oleju i filtrow.

Mysle ze porzadkow pod maska powinno na razie wystarczyc...

Kilka fotek z roboty:

 

fe71a5fda3a71f77m.jpg

e4eb5427df5e591cm.jpg

 

Kropla beskidu to to nie jest :D

Kolor plynu chlodniczego

f5e623ea881af7dcm.jpg

 

Czyszczenie chlodnicy

077cdfc58b2b02d2m.jpg

 

Czyszczenie zbiorniczka wyrownawczego

16033b43a31e66f9m.jpg

 

Stan poduszek silnika

951cf8906b1f9c41m.jpg

 

Stara pompa wodna(chyba od nowosci)

7eae4bab25f27e15m.jpg

d9ddb441dee4c67am.jpg

23b28b2a502bbd6cm.jpg

bc0ee178c697d054m.jpg

 

Stara i nowa

1c923261659afed3m.jpg

 

Juz w autku

925963a5fd6ec65am.jpg

 

A przez to ustrojstwo samochod nie palil!!!

ad9bdaa53a5db03fm.jpg

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgodnie z zaproszeniem do odwiedzin...jestem. Jutro w Falenicy jestem od 11 do 14. Może zrobimy mini spota. Chi...Chi... dwie czerwone i dwie czarne mamy na stanie :D

Zakład fotograficzny FOTO Z, Narcyzowa 22, koło kościoła i zakładu pogrzebowego ;)

Zapraszam, jeżeli masz czas.

p.s

pokrywę zaworową mam na stanie - srebrna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BART55940

Siemka tomjedrz

Dzieki za odwiedziny.

Jak juz wyprowadze na prosta czarna P10-tke to jestem za,zeby zrobic mini spota!!!

Ciezko teraz z czasem u mnie ale moze kiedys cie odwiedze i ogladne to twoje czerwone cudenko.

Pozdrawiam

Ps-Pokrywe juz mam od Coobcia,juz ja pomalowalem i czekam na te podkladki z gumkami,bo stare sie rozlecialy.

 

KOLEJNY DZIEN PRACY NAD PROJEKTEM

 

Dzis zamierzam pozmieniac klocki z przodu i troche ogarne przy ukladzie hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...