Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patenty na zabudowę gwizdków?


bort
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TatoTurbo
Acha, jak mogę coś doradzić jeszcze to jeżeli chcecie montować w słupkach to radziłbym wyżej, bliżej dachu, żeby gwizdały na wysokości uszu

po czesci masz racje... ale zaczyna powstawac problem kiedy jest duza odleglosc miedzy glosnikem sred/niskotonowym a wysokotonowym.

bedzie brakowalo spojnosci w muzyce i pozniej trzeba kombinowac z fazami glosnika itp.

Moim zdaniem optymalnie jest wlasnie w lusterkach.

Tak czy inaczej bede walczyl wlasnie o tym co napisales tylko poprzez ukierunkowanie glosnikow w moja strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, jak mogę coś doradzić jeszcze to jeżeli chcecie montować w słupkach to radziłbym wyżej, bliżej dachu, żeby gwizdały na wysokości uszu

Zawsze można gwizdki nakierować ku górze i wtedy zagraja naprawdę fajnie. Tak mam w swojej almerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Zamontowane tweetery wysoko czyli blisko dachu,stają się prędzej czy później bardzo uciążliwe właśnie dla uszu, to jest złe miejsce na zamontowanie tweeterów.

Najbardzeij optymalnym miejscem są właśnie okolice lusterka bocznego lub słupek.

Ja niebawem będe montował właśnie w obudowy od lusterek, zobaczymy jak to wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane tweetery wysoko czyli blisko dachu,stają się prędzej czy później bardzo uciążliwe właśnie dla uszu, to jest złe miejsce na zamontowanie tweeterów.

Zależy co kto lubi i jakie są głośniki, i jakie radio bądź sterownik tym steruje.Rzeczywiście w przypadku np.DLS nie polecałbym gwizdków zbyt blisko, bo są strasznie złośliwe(oczywiście jak pisałem jak się ma radio z płynnym equalizerem to można je przyciąć, ale to bez sensu). Chodziło mi tylko o to żeby potencjalny chętny na montaż gwizdkó wziął pod uwagę i ten wariant. A co do ukierunkowywania to czasem jest problem, bo Dls ma gwizdki na takich podstawkach które można różnie obracać i jest git, natomiast niektóre firmy tego nie robią i wtedy trzeba kombinować samemu bo np. nie mieści się gwizdeczek przy próbie zamontowania go pod jakimś tam kątem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gwizdki sa na wysokości 14,5cm, mierząc od deski do srodka głośniczka po slupku. Ta wysokość = wysokości trójkąta lusterka zewnętrznego.

Ja miałem chyba w serii.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TatoTurbo

wcialem dwa krazki ze sklejki... dobry poczatek ...najbardziej przeraza mnie sciaganie tapicerki ...cholernie tego nie lubie ...spinki potrafi szlag trafic itp.

Jak juz zdejme to pojdzie z gorki.

do wszystkiego zrobie foty... tzn juz zaczalem cala dokumentacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie mam tak wysoko raczej bym powiedział że nisko jakieś 5 cm od deski ale sa na kierowane wysłałęm fotki do Borta więc pewnie je gdzieś umieśćie hi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten z lewej mały srenniotonowy 13 z wbudowanym wysokotonwym (2 drozny) i z prawej wysoki ton

tak mnie zmusił samochodzik bo miał rozwaloną tapicerke po porzednich głosniczkach a 13 niepasowały wiec podstawke zrobiłem :P i jakos to tak wygląda:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gray5: zdradź z czego zrobiłeś tą podstawkę? Rozwiązanie generalnie nie za dobre. Sam mam teraz wmontowane gwizdki w miejsca po korbkach do odkręcania szyb i jest to jednak zbyt niska lokalizacja - jak chociażby trochę większy pasażer się wpakuje to zasłania go kolanem i pół sceny muzycznej znika jak uciął :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja podstawke zrobiłem z komacelu oklejony folią banerową

i pytanie mam jak zrobic post aby byłprzyklejony czy ja tego niemoge tak ustawic?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia wypas! Już mi się podoba :lol:, czuję że efekt końcowy będzie super i czekam z coraz większą niecierpliwością 8)

 

To jest to co wcześnmiej opisywałem tobie.

 

Ale całkiem fajnie wyglądaja Efekty końcowy napewno Bomba!!

 

Bort dotary fotki moje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TatoTurbo

bardzo ladna zabudowa ...ja osobiscie nigdy nie podejme sie obszywania zadnymi skorami itp... raz kiedys kierownice sobie obszylem ...to juz mi wystarczylo zeby mnie caly tydzien lapy bolaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to moja własnoręczna robota .

Ja wykonałem to betoda bardzo podobna do tato turbo dystanse zamiast z sklejki to ja sobie kolanko hydrauliczne dopasowałem i szmatke bawełnianą zamiast rajstopy .

Z tego co wiem to tato turbo robi opis do zrób to sam z fotkami . to się wstrzymaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...