Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patenty na zabudowę gwizdków?


bort
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok, chyba nawet te same bede mial glosniczki, o ile poznaje dobrze po znaczku...helixy? czyli otwornica o odpowiedniej srednicy i dziurka gotowa, w to wkladamy glosniczek i kleimy tak?:P

jakbym mial wiecej czasu to moze bym sie bawil tak jak na tej stronce fajnie pokazane jest, ale czasu brak :( a efekt grania chyba dobry w tym miejscu co masz?

Ja nie miałem otwornicy, działałem wiertarką a później kamieniem. Odrysowałem otwory "+ -" . Włożyłem podkleiłem i hula do tej pory. Jest fajne miejsce pod boczkiem na zwrotnice, ale trzeba wygłuszyć drzwi i zabezbieczyć przewody aby nie "dzwoniły" zimą. Co do wrażeń odsłuchowych: głośniki są przy moim wzroscie(186) na wysokości barków, ale posiadaja regulacje i można dac je w góre. Mnie osobiscie pasuje, miejsce ok, nie zasłania sie ich i nie przeszkadzaja, jeszcze tylko na dniach podłącze to wszystko pod wzmaka, bo gra na samym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bede mial pod samym radiem, masz 62.1? mowili ze dobrze graja pod radiem, mysle o nowym kenwoodzie, ale kusza mnie na alpine tez ze lepsza, myslisz ze nie wystarczajaco zagraja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bede mial pod samym radiem, masz 62.1? mowili ze dobrze graja pod radiem, mysle o nowym kenwoodzie, ale kusza mnie na alpine tez ze lepsza, myslisz ze nie wystarczajaco zagraja?

tak mam 62.1 i 6.1.Tak nawiasem mówiąc to Helixy najlepiej zagrają pod Clarionem, bo pod tą marke są robione. Kenwooda nie znam, ale ja osobiście celowałym w Alpine, lub Clarion. Co do mocy PMPO to niech mają to swoje śmieszne 4x50 W. Nie kupuj radia najtańszego, lepiej ze średniej pólki. Helixy zagrają pod samym radiem bardzo dobrze, wzmacniacz tylko dopieści efekt dźwiekowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

tez zaczalem sie bawic w to i narazie wyglada to tak.

dzis przyjdzie na to szpachla :)

supek.jpg

 

Daj zdjęcia jaki jest efekt końcowy.

Ja mam tweeterki w aluminiowych stożkach a one z kolei przykręcone konkretnie do słupków. Fajnie jest ale zastanawiam się nad wymianą systemu na trzydrożny i będę miał problem gdzie wcisnąć średniego. Czy nie pakować go w słupki choć ze wzgledu na gabaryty to nie łatwe zadanie.

 

Może ktoś ma zabudowę trójdrożnego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

Witam.

Odkopie temat i zaprezentuję swoją rzeżbę ze słupkami w Nissanie Primera.Słupki były przygotowywane pod lakier.

1.Wycięcie za pomocą frezarki pierścieni w mdf-ie i pod konkretne przetworniki i przyklejenie ich do słupków za pomocą silikonu na ciepło lub kleju dwuskładnikowego Poxipol:

ec020e34b3142338m.jpg

2.Na przyklejone pierscionki nakładamy matę szklaną lub jak w moim przypadku zwykłe damskie rajstopy:

b3916c8d1a813df4m.jpg

3.Następnym krokiem jest nałożenie żywicy poliestrowej:

72ef31d3819ff076m.jpg

cf3449beaa78fe79m.jpg

4.Po wyschnięciu żywicy nakładamy szpachle z włóknem szklanym:

127de71a42e5b12bm.jpg

5.Po obróbce papierem ściernym nakładamy szpachle wykończeniową i poddajemy dalszej obróbce za pomocą papieru ściernego o różnej  granulacji:

8a12a53a51446cebm.jpg

6.Na tak przygotowane słupki nakładamy lakier.Ja zastosowałem zwykły podkład do plastików w kolorze szarym.

7efc42c7c121e320m.jpg

Efekt końcowy:

aa380a44df768894m.jpg

3fece1f89efefe41m.jpg

f1a7359f2fd4866dm.jpg

e26d3ba6814a1c96m.jpg

Sposób prosty i tani.

 

Pozdrawiam Rafał z"Wilkowyj".

Edytowane przez ptak66
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nieźle Rafał, nieźle.

Nie brakuje Ci detali przy takim ukierunkowaniu tweeterów? Wiem, że to zależy od głośnika jakie ma przebiegi kierunkowe (charki) ale tak na wprost siebie testowałem 2-3dobre przetworniki i deczko uciekały szczególiki.

U mnie jest tak jak na fotach niżej, a czasami dokładam "kule" z brążu, aby pobawić sie z różnym ukierunkowaniem (fotki z kulami dołożę jak pstryknę fotkę):

post-28542-0-63557100-1429542710_thumb.jpg

post-28542-0-63557100-1429542710_thumb.jpg

post-28542-0-89767500-1429542762_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka Robert.

Bardzo ładnie wyszły Ci te słupeksy.

Co to za przetwornik?

 

 

Po tamtym setupie zostały tylko wspomnienia.

Zacząłem walkę z aplikacją dużego Supremo w słupkach i nie jest to proste zadanie.

Po wstępnym odsłuchu,kierunek został ustalony na  środkowe lusterko.

9dfdaec78c6859cbm.jpg f9e5292d72158ef7m.jpg 8112032e862d8852m.jpg 224b9f849143a4bbm.jpg addf880ee80f877em.jpg

 

Materiał na słupki i klej zamówiony.

Po oklejeniu wrzucę fotki.

 

Pozdrawiam Rafał z "Wilkowyj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...