Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Almerka 2.2 Di 2001 co możecie o czymś takim powiedzie


Gość TWIN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po pierwsze to chciałem sie przywitać bo jestem nowy na tym forum.

 

Po drugie to chciałem się dowiedzieć czegoś a takiej almerce jak w opisie. Kupiłem takie autko i nic o nim niewiem.

 

Jak sie spisuja te silniczki? Jak ze spalaniem? Jak z osiągami? Może coś o modyfikcjach tego silnika?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się jeździ auteczkiem? Słyszałem że te modele lubią sobie pordzewieć? Jak z cześciami? Co z serwisem? mam pełno pytań ale nie chce zamęczać :oops:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi, że ja mam taka samą (minimalnie mlodsza). Nie wiem jak z wyposażeniam u ciebie ale ja ma maxa poza klimą elektryczną i podgrzewanymi siedzeniami. Wózek bajka, jeździ się nim super (szczególnie polecam wątek kto czuje się samotny, ponieważ tak sie właśnie jeździ moją melą) i generalnie bardzo mało pijący. Zaleznie od tego jaka masz nogę na baku przejedziesz od 800 km w górę (ja ciągle mam założenie, ze kidyś na baku przejadę 1000 km ale kurde zawsze jest potem jakaś fajna droga i daję po garach). Przy jeździe w miescie poteafi pociągnąć ale generalnie nie wychodzi poza spalanie 1.4 benzyny jeśli idzie o ilości. Na pewno będziesz miał problemy z żarówkami (mi pierwsza poszła po 8 000 i pan w serwisie powiedział, że raczej tak będzie może 15 000 km ale to jest max.). A poza tym to czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj grupę. Ja znalazłem tutaj ogromną ilość przydatnych informacji. Nawet gdzieś dałem namiar na gościa z Nissan Polska który przysyła instrukcje obsługi do odpowiedniego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

osobiscie nie jezdzilem ale nie moge odzalowac braku tego silnika - jak kazdy turbodiesel jest podatny na chiptuning, kiedys trafilem na taka podkrecona na 165 koni... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mozesz to poszukaj mi namiarów na tego gościa od instrukcji.

 

Co do wersji to sam niewiem jaką mam klima, abs, poduch itd itp

A u Ciebie? ile Air Bagów?

 

Co do tego chip tuningu to może masz gdzieś link?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso
Słyszałem że te modele lubią sobie pordzewieć?

Ja mam rocznik '00 i ani grama rdzy :!: Zależy od modelu po prostu! Jakby co to zawsze zapraszam do Walbrzycha to pogadamy/poscigamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mozesz to poszukaj mi namiarów na tego gościa od instrukcji.

 

Co do wersji to sam niewiem jaką mam klima, abs, poduch itd itp

A u Ciebie? ile Air Bagów?

 

Co do tego chip tuningu to może masz gdzieś link?

 

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof Kobyłecki

Z-ca Dyr. BOT

NISSAN Poland Ltd.

K.Kobylecki@nissan.com.pl

 

Facet jest naprawdę pomocny i jak do niego napiszesz maila to ci przesle instrukcję papierową. Podaj mu tylko adres. Mi pomógł bardzo ponieważ na podstawie nr VIN podał mi całą kartę technologiczną jak samochód wyjechał z fabryki czyli 4 poduszki, sterowanie radiem w kierownicy, radio typ, nr silnika i model itd itd.

 

tuning V-tech

http://www.vtech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Krzysztof Worpus

posiadam taki model od grudnia w kwietniu zatarła się pompa wtryskowa z powodu wody w paliwie tankowałem się w BP mechanik skasował mnie na 5500 zgroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof Worpus

co prawda zdążyłem się tylko trzy razy zatankować ale nie zmienia to faktu że pompa się zatarła, to co przeżyłem to był chorror w serwisie ni potrafili zrobić musiałem auto zawieśćdo Warszawy do firmy MABI która prowadzi serwis boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hejka Koledzy. Jak macie opcje wymontowania pompy to możecie ją wysłać do naprawy. Ja tak zrobiłem. Firma to "DIESELTECHNIKA" wystarczy wpisać w wyszukiwarkę.Ja za naprawę pompy vp44 zapłaciłem 1650 zł +przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast v techu moze sie z nami wybierzesz do alltuning bo teraz zbieramy ekipe.Firma ma dobra opinie i jest o polowe taniej ok. 600-800zl w grupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tuningu (nie o tym temat) Almera z tym silnikiem jest dość charakterystyczna. Z jednej strony całkiem dynamiczna, ale szału nie ma. Rozrząd na łańcuchu jest fajny. Małe spalanie też cieszy.

Z drugiej strony silnik jest duży i generuje spore drgania. Te przenoszą się na karoserię i wnętrze, powodując, że środek z czasem zaczyna skrzypieć i stukać.

Zawieszenia raczej komfortowe, ale drogi trzyma się nieźle.

Nie można powiedzieć, żeby była awaryjna, ale jeśli coś się zepsuje zazwyczaj kosztuje furmankę pieniędzy. Szczególnie w salonie, a zamienniki nie zawsze są dostępne. Wtedy raczej trzeba szukać używki.

Największym mankamentem jest rdza. To jak rdzewieje te auto nie pozwala mi wyjść ze zdziwienia. W sumie niezła firma, auto całkiem świeże. Klasa pojazdu też nie najniższa, a starsze Daewoo są mniej podatne na rudego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario632- myślę że tak,warto było,trochę drogo ale różnicę się czuje.spalanie jakby trochę mniejsze,a co do trwałości pompy po chip tuningu to nie bardzo wiem bo mi padła ze 2tygodnie po,ale może być to zbieg okoliczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rdzewieje te auto nie pozwala mi wyjść ze zdziwienia.

Ja też nie mogę wyjść po tym co wyżej przeczytałem - u mnie nie ma śladu rudej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam n16 z 2001 roku... Mechanik na przeglądzie powiedział że podwozie tego auta jeśli chodzi o stan jest jak 2letnie niemieckie auto... Zero rdzy. Może dlatego że kilka lat jezdziło po Italii a tam soli na drogi się raczej nie sypie. Na karoserii też ani śladu po korozji. Silnik dość ekonomiczny i z fajną mocą, jedynie dziura przed turbiną może irytować. Bardzo twarde zawieszenie, świetnie trzyma się drogi ale za to jak na nasze warunki nawierzchni można stracić plomby. Wykonanie bardzo solidne. Części nie są najtańsze natomiast gwarantują trwałość na lata! Jak dla mnie zbyt lekko kręci się kierownicą, na wybojach mimowolnie się nią szarpie. Ogólnie jestem zadowolony z posiadania tego auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...