Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

halogeny w N16


Gość Pawel99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawel99

ech...skasowało mi się i muszę ponownie...

 

jak wygląda kompletny, gotowy do montażu używany halogen do N16? Czy oprócz reflektora jest jeszcze jakaś np. doczepiana ramka montażowa?

 

i jeszcze jedno...jak wyjąć zaślepkę ze zderzaka:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech...skasowało mi się i muszę ponownie...

 

jak wygląda kompletny, gotowy do montażu używany halogen do N16? Czy oprócz reflektora jest jeszcze jakaś np. doczepiana ramka montażowa?

 

i jeszcze jedno...jak wyjąć zaślepkę ze zderzaka:)?

 

Po liftingu wymienia się załość z grillem. Przed liftingiem sięgasz pod zderzak i od strony wewnętrznej masz 2 ząbki a od strony zewnętrznej 1 ząbek. Ząbki sa zbudowane na zasadzie klinu więc odchylasz je do wnętrza zaślepki i wypychasz zaślepkę na zewnątrz. i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie ma prośbe. Mam już zamontowane halogeny pod wiązki w N16 ale nie wiem co dalej jaki przekaznik itd. Wiem że wszystko jest opisane w przedziale "zrób to sam" ale mi nie chca wyswietlic sie zdjecia co gdzie i jak podłączyć stąd moja prośba jakby którys z was miał te fotki byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Mógłby ktoś podać mi, jaką średnicę mają halogeny w wersji po liftingu? Zamierzam zamontować światła dzienne, a kratki w ciemno nie kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halogeny mają średnicę chyba 95 mm, (mierzyłęm w pionie wysokość chalogenu - trudno powiedzieć jaka bedzie dobra średnica, ponieważ szkło zewnętrzne jest elipsą). ja bym tutaj ostrożnie podszedł do tego - i zastanawiał bym się nad kupnem 90mm - ale jeszcze kogoś proszeę o wypowiedzenie się.

 

jak mierzyłem otwór w tej ozdobnej kratce na halogen, to w poziomie ma ok 105mm, a w pionie ma ok 95mm.

 

ja planuje kupić jakieś okrągłe światła do jazdy dziennej (chyba 90mm żeby się nie odróżniały) i je "wkleić" obok przeciwmgłowych (jakieś 3 cm obok, w stronę środka - patrzyłem na budowe zderzaka i tej kratki i to chyba bedzie najlepsze i najprostsze miejsce na montaż)

Edytowane przez Mietzsche
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halogeny mają średnicę chyba 95 mm, (mierzyłęm w pionie wysokość chalogenu - trudno powiedzieć jaka bedzie dobra średnica, ponieważ szkło zewnętrzne jest elipsą). ja bym tutaj ostrożnie podszedł do tego - i zastanawiał bym się nad kupnem 90mm - ale jeszcze kogoś proszeę o wypowiedzenie się.

 

jak mierzyłem otwór w tej ozdobnej kratce na halogen, to w poziomie ma ok 105mm, a w pionie ma ok 95mm.

 

ja planuje kupić jakieś okrągłe światła do jazdy dziennej (chyba 90mm żeby się nie odróżniały) i je "wkleić" obok przeciwmgłowych (jakieś 3 cm obok, w stronę środka - patrzyłem na budowe zderzaka i tej kratki i to chyba bedzie najlepsze i najprostsze miejsce na montaż)

Dzięki, to kupi się 90 mm i dorobi obwódkę plastikową albo wytne z obecnej kratki koło d=90cm i będzie na styk :)

Edytowane przez SDRaid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze na zdjęciu (profilowym) wózek i mniemam że to właśnie Twój,

i  w Twojej wersji nie ma halogenów. nie myślałeś kupić na Alle-wszystko tą kratke (atrape) z gotowymi dziurami?? za 50 zł kupisz i już będą łądnie wycięte, a tą sprzedaż (jak dobrze pójdzie to zarobisz). co najwyżej dobobisz tylko otwory w zderzaku (nie wiem czy są) i ewentualnie przerobisz montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze na zdjęciu (profilowym) wózek i mniemam że to właśnie Twój,

i  w Twojej wersji nie ma halogenów. nie myślałeś kupić na Alle-wszystko tą kratke (atrape) z gotowymi dziurami?? za 50 zł kupisz i już będą łądnie wycięte, a tą sprzedaż (jak dobrze pójdzie to zarobisz). co najwyżej dobobisz tylko otwory w zderzaku (nie wiem czy są) i ewentualnie przerobisz montaż

Ale halogeny nie są mi potrzebne, bo w mgle i tak wolę bez, a jak kupię tą kratkę to zostanie 1,5 cm i 0,5 cm luki :) Chociaż wychodzi 0,75 i 0,25 na stronę więc może faktycznie tak będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taka kratka gotowa, to przynajmniej jest sztywna, a nie jak w ciętej gdzie może się wsio połamać i co wtedy ?;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...