Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Podświetlenie wyświetlacza cyfrowego


Gość ggruczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert K.

Mi sie tez spalila jedna z zarowek wyswietlacza (po 30 tys km !!! ) i w serwisie zaspiewali 30 zl za zaroweczka i ok. 60 zl wymiana !!!

 

Jaka trzeba kupic zaroweczke ma ktos z Was jej symbol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na wolumenie dokupisz same szklane banki podstawę plastikową zakładasz ze spalonej, tak już robiłem z żarówkami od podświetlenia konsoli środkowej i wyszło Ok

 

Zgoda, do konsoli też tak robiłem, ale niestety te pod wyświetlaczem są inne. Żaróweczka jest integralna częścią oprawki :!:

 

awl

 

Dziś sprawdzałem żaróweczka nie jest integralną częścią oprawki

wyjmuje się z plastikowej oprawki i wymienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzałem żaróweczka nie jest integralną częścią oprawki

wyjmuje się z plastikowej oprawki i wymienia

 

OK. A czy już może ktoś zna parametry tych żaróweczek (V, W) :?: Już mnie szlag trafia, bo mnie żona ciśnie, żeby wymienić i chyba wstawię białe diody i będzie po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A czy już może ktoś zna parametry tych żaróweczek (V, W) :?:

No i sam znalazłem i sam sobie odpowiem :wink:

 

Żarówki 12V: pod dużymi zegarami 3W (czarne oprawki), po wyświetlaczem cyfrowym 0,56W (niebieskie oprawki), reszta 1,4W (brązowe oprawki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam allegro. Miałem ten sam problem i zakupiłem od bogdanzwanski na allegro komplet zielonych i niebieskich. Swieca super. Zielone swieca jasniej niz niebieskie (jak kto lubi - najpierw mialem zielone a teraz niebieskie)

Poniżej macie dane do aukcji.

 

 

Kolorowe Żarówki do Auta NAJTANIEJ Zobacz (numer aukcji 62827436)

 

Żarówki z drucikami o średnicy 3mm -- 1,5 zł/szt. -- ( białe - 1,2 zł/szt.)

Wykorzystywane m.in. do podświetlania pokręteł,przełączników itp.

Żarówki są 12V i mają moc 0,6W.

Dostępne kolory: czerwone , zielone , niebieskie , żółte , białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zdechło podświetlenie zegarka cyfrowego na desce. Czy można wymienić samą żarówkę/diodę? Czy jest to element niewymienialny? Jak rozabrać deskę już wiem, bo robiłem to kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P10 do podswietlenia zegarka elektronicznego wykorzystano identyczna zarowke jaka podswietla zegary. Nie ma zadnego problemu z wymiana. W P11 powinno byc podobne rozwiazanie - zeby to sprawdzic wystarczy zdemontowac zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga przynajmniej w p11.144 są żarówki podobne do tych standardowych (sama żaróweczka do wciśnięcia w oprawę) ale tylko podobne. Są to żaróweczki zaciśnięte w oprawie (razem z oprawą) a bańkę szklaną mają troszkę krótszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, wczoraj wyciągnąłem przepalone żaróweczki. Oznaczone są T50 albo TSO 12/1,2, to te ze słynnymi niebieskimi kapturkami. Gdzie mogę takie kupić w Wawie, oczywiście poza ASO za bandycją cenę? Czy LEDy sprzedawane na Allegro będą dobre? np. te: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=111709825

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawet udało mi się znaleźć odpowiednie żaróweczki (T5) do zegarów i nawet kupiłem kapturki niebieskie. Okazało się jednak, że przepaliła się duża żarówka w niebieskim kapturku. Żarówki juz kupiłem, ale tych nieszczęscnych kapturków nie ma na Wolumenie w Wawie (wczoraj byłem), Wa-wska Giełga Elektroniczna też nie ma takich kapturków. Gdzie to mogę kupić?

Te żarówki z liczników oznaczone są E7, natomiast kupiłem oznaczone U2. Obie to W5W, czy to są te same? Czy oznaczenie E7, U2 ma jakieś znaczenie?

 

Zauważyłem ciekawą rzecz. Otóż żaróweczki mają fabrycznie niebieskie kapturki, światło na zegarach jest białe. Wsadziłem identyczne z niebieskimi kapturkami (może bardziej niebieskie i mniej przezroczyste) i światło zrobiło się bladoniebieskie. A bez tych kapturków oświetlenie jest pomarańczowe. Natomiast w schowku w konsoli światło jest zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podświetlenia deski lepiej używać W3W. W5W są za mocne i mogą coś potopić.

 

A czy one mają identyczne gabaryty? Bańki są identycznych rozmiarów. Zdaje się, że nawet bebechy mają takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podświetlenia deski lepiej używać W3W. W5W są za mocne i mogą coś potopić.

 

A czy one mają identyczne gabaryty? Bańki są identycznych rozmiarów. Zdaje się, że nawet bebechy mają takie same.

 

Tak są identyczne - różnią się jedynie mocą. Zamiennik diodowy do deski proponuje W5W, daje mocniejsze światło - sam u siebie zastosowałem. Przy zamiennikach W3W jest bledsze światło. Prwadopodobnie diody te różnią się ilością wysyłanego światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te diody, które użyłeś, to wsadziłeś w te same miejsca co oryginalne żarówki, taką samą ilość? Czy może wsadziłeś większą ilość podświetlając każdą cyfrę osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włozyłem w miejsce żarówek ( w desce 3 szt i 1 w konsoli środkowej ) zamienniki W5W. Mam zamiar coś pokombinować z podświetleniem wskazówek bo teraz się "zlały" z deską.

A wygląda tak - nie mam innej fotki

 

zielona.jpg

 

zielone jest ciemne ale mam dość niebieskiego - wszędzie niebieskie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miodzio tylko - indyglo :P;)

 

Znaczy sie lekko niebieskie? Fajnie to wygląda. U mnie po wymianie żaróweczek T5 w podświetleniu zegara cyfrowego i częściowo dużych zegarów też tak świecą. W niedzielę jadę na Wolumen po duże żarówki (W3W) z niebieskimi kapturkami. też mi będzie świecić na lekki niebieski :-)

 

[ Dodano: Pon 17 Lip, 2006 ]

Wczoraj założyłem nowe żarówki W3W w zegarach. Teraz wszystko świeci się na bladoniebieski kolor :-)

Podaję ceny na warszawskim Wolumenie:

żarówka W3W - 0,80zł

niebieski kapturek 2,50zł

 

Nawet udało mi się zdjąć małe kapturki ze starych żarówek bez ich zniszczenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...