Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wiatrak, wentylator


Gość michalll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalll

Sluchajcie, jak silnik sie nagrzeje to wlacza sie wiatrak. Tylko, ze jak zgasze silnik to jednoczesnie staje wiatrak. Nie powinien sie on jeszcze troche pokrecic i ochlodzic silnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak jest!!!

to chyba zalezy od modelu autka i silnika!! jedne tak maja inne nie!!

nie przejmuj sie tym!! wazne aby sie wentylatorek zalaczal!! :wink:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Racja.W jednym samochodzie kreci sie caly czas a w innym jak zgasisz zaplon to i iwtrak staje.Norma.Najwazniejsze ze na pracujacym silniku sie wlacza.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w dieslu na poczatku jak go kupilem wlaczal sie caly czas ale okazalo sie ze brakowalo sporo plynu w chlodnicy i po uzupelnieniu jeszcze ani razu sie nie wlaczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A mi w N13 wogóle sie nie włacza przynajmniej jeszcze nie widziałem :(

zapewne włącza się ale kolega może nie widział... i nie słyszał, bo ja nie słysze nawet jak widzę :D

IMO wentylek powinien się włączać biorąc pod uwagę jazde po mieście i panującą spiekotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

a ze tak odgrzebie... tez mi sie wlacza jak wlaczam zaplon -- ale nie zawsze.. np jak przyjade zgasze po czym stwierdze ze nie podoba mi sie jak stoi i chce przestawic :P

 

ale w sumie to ja nie o tym.. dosc czesto spotykam sie z teoria ze jesli wiatrak przestaje pracowac razem z zaplonem to dobrze jest odczekac (na zapalonym silniku) az przestanie pracowac i dopiero zgasic.. ktos to moze potwierdzic? zdementowac? albo costam ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czyzbyroman

Jeżeli wentylator się nie włącza to Masz problem z termowyłącznikiem,gdyż powinien on włączyć wentylator gdy temp. cieczy osiągnie temp. 82-88 stopni przy wszystkich typach silników, przy silniku 1,6 GTI - 85 stopni, a przy 2,0 wysokoprężnym 90 stopni,

Jak wentylator ciągle to masz problem, ktoś majstrował i zmostkował układ (prawdopodobnie został podłączony dodatkowy przewód elektryczny, a termowyłącznik jest uszkodzony-termowył. w N14 znajduje się w pokrywie termostatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marecki_1966
sie z teoria ze jesli wiatrak przestaje pracowac razem z zaplonem to dobrze jest odczekac (na zapalonym silniku) az przestanie pracowac i dopiero zgasic.. ktos to moze potwierdzic? zdementowac? albo costam ?

 

Jak jest gorąco to temperatura może nie opaść poniżej załączenia wiatraka i możesz se tak stać do usr... śmierci, albo do końca paliwa w baku. Ewentualnie można przepiąć zasilanie wiatraka z obwodu włączanego z zapłonem na obwód będący cały czas pod napięciem i wówczas po wyłączeniu silnika wiatraczek Ci chłodzi i tak. Tak zrobiłem kiedyś u siebie w Fordzie Escorcie i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem kiedyś u siebie w Fordzie Escorcie i działało.

 

no tak maja niektore samochody zrobione fabrycznie... tylko zastanawia mnie jaki sens jest takiego rozwiazania.. przeciez nawet jak temperatura wynosi te 90 pare stopni i jest bliska zagotowania silnika to po zgaszeniu chyba juz nie ma szans sie podniesc zeby go zagotowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po wyłączeniu sinika staje pompa wody i płyn przemieszcza tylko pod wpływem różnicy temperatur. Teoretycznie może się wtedy zagotować ale skoro japońce nad tym myśleli to nie ma co kombinować i zostawić tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn raz udalo mi sie zagotowac... ale wtedy wiatrak nie wlaczal mi sie wcale bo debile mi zle kostke podlaczyli... i jak zgasilem to pobulgotal jeszcze pare sekund i sie uspokoil wiec moze i wszystko jest ok tak jak jest :one:

 

 

no i wtedy apropo wskaznik temperatury byl juz na czerwonym polu.. a juz ze sprawnym wiatrakiem nigdy nie podniosl sie wyzej niz do polowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...