Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

mycie silnika


Gość jarros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z Was myl kiedys silniczek w swoim nissanku?? :?:

bo ja mam taki zamiar tylko sie troszke boje aby sie cos nie popieprzylo!! :? a przydalaby mu sie taka operacja!! :twisted:

moze cos doradzicie drodzy klubowicze!??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adasko240

Ja już myłem i nic sie nie zwaliło :) Należy tylko go potem dobrze wysuszyć sprężonym powietrzem dokładnie po przewodach wysokiego napięcia, pod kopułką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już myłem i nic sie nie zwaliło :) Należy tylko go potem dobrze wysuszyć sprężonym powietrzem dokładnie po przewodach wysokiego napięcia, pod kopułką.

 

a zakrywales cos np. alternator jakimis foliami czy cos??

aha! a jakich srodkow najlepiej uzyc? uniwarsalnych do mycia silnika czy cos innego???

myc sie powinno na zapolonym czy zgaszonym silniku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo często myję silnik razem z podwoziem. Robię to u kolegi na jego myjni więc nie wiem co to za środki ale zapewne jakieś profasjonalne. Brud na mojej Nysce to głównie błoto przywiezione ze zlotu rajdu lub innego lasu więc bez kerszera to nie podchodź.

A alternatora to nigdy nie zakrywam .

Aha ja mam disel'a więc woda mu nie szkodzi tak jak benzynowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adasko240

myć należy na zgaszonym silniku i zimnym nie rozgrzanym. należy odłączyć akumulator poprzez zdjęcie klemy. alternatora nie trzeba zakrywać, natomiast nie należy przesadnie lać wody na elemynty elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze mówi.

 

Odłączamy akumulator...

 

I jazda...

 

Może się zdarzyć żę silnik nie chce oidpalić - u mnei tka było. musiałem tylko odkręcic kopółkę i wytrzeć ja do sucha.

 

Mycia silnika dokonałem na myjni ręcznej (gocław)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukmack

hmm, wiecie co, ostatnio coś mnie napadło na umycie silnika i zakupiłem taki spray do mycia silników i troszkę się nim pobawilem i .... jest gorzej niż przed myciem !! jakoś zczerniała mi pokrywa zaworów ! tylko wysokociśnieniówką - jak widać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko!!

kerszerka mam!! jescze kupie tylko srodki i jak sie zrobi cieplej to jazda!!! :P

ale na wszelki wypadek zabezpiecze pare rzeczy przed woda (typu komp instalki lpg itp.)! 8)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chodziłem z myślą mycia silnika ale już dam sobie spokój, tak naprawdę mycie silnika w aucie osobowym nie ma sensu, mozna czasami zaszkodzić a nie pomóc, nie mam zamiaru wozic mojego nissana na laewcie po myciu tak jeden gość tak zrobił z omegą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll

nie zdziw sie jak odpalisz go dopiero po godzinie...

i z wysokim cisnieniem tez bym uwazal. A tak wogole to mi osobisie wydaje sie, ze nie ma po co myc silnika. To, ze jest zakurzony w niczym mu nie przeszkadza. Poza tym wcale tego nie widac. Naprawde mozn narobic wiecej szkod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się uturbie to obowiązkowo myje ale mycie wysokocisnienoiwe mam juz za sobą i skupie się na polerce i woskowaniu to tego to tamtego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość greg76

ja dzis rano mylem silnik. na stacji kupilem spray STP. na puszce napisali ze tryskac na cieply silnik i poczekac pare minut i splukac. tak tez zrobilem. zadnego odlaczania przewodow. splukalem kercherem i odpalil z pierwszego. kiedys w corolli zalalem swieczki i chodzil na jednym garze. poczekalem z godzinke i pojechalem na 3 garach i jak sie rozgrzal to woda wyparowala i juz byl git :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...