Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Schemat instalacji elektrycznej


Guest nissanek

Recommended Posts

Guest nissanek

Witam wszystkich.

Mam problem z alternatorem w Primerce P10 '94, otóż spalił mi się alternator (konkretnie stos diodowy), po wymianie na nowy po uruchomieniu silnika, nie gaśnie kontrolka ładowania, a i same ładowanie jest bardzo dziwne bo U ładowania wynosi 12,5V a I=około 4A. Przewody są prawidłowo podłączone. Akumulator był uprzednio naładowany (prostownik), także ten prąd nie wiem skąd się wziął (taki duży). Po odkręceniu jednego z przewodów od alternatora wszystko wskoczyło do normy (łącznie ze zgaśnięciem kontrolki ładowania), U ładowania ok. 14V, I ładowania ok. 0,6A. Tylko teraz mam odłączony jeden przewód (przykręcony był do wyjścia alternatora na którym było zmienne U, około 8V). Odłączony przewód był gorący, czyli gdzieś coś strzeliło. Nie wiem do czego służy ten przewód, co zasila, i czy mogę tak jeżdzić z odłączonym przewodem (oczywiście jest on zaizolowany). Pilnie potrzebuję schemat elektryczny do Primery 1.6SLX P10 '94 hatchback

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Pozdrawiam, Rob

Link to comment
Share on other sites

Guest ROBAS

 

Jest tam schemat instalacji gdzieś pod koniec. Radzę Ci na początek wyjmować kolejno bezpieczniki które dostają U z alternatora a potem poszukać "po przewodzie" i odłączać kolejne odbiorniki(oprócz ECU i pompy paliwa); równie dobrze awawaria może być w stronę akumulatora- schemat niewiele tu da. Coś robi zwarcie i stąd ten spadek napięcia i wzrost prądu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Wlasnie weszlem na twoj temat, bo wlasnie mam podobny problem. Tzn. diody wymienilem, regulator tyż, i kontrolka od ladowania sie zaczela palic. Kilka minut pochodzil i cos sie spierdzielilo. Tzn. juz nie ma ladowania. Wnioskuje ze nowy regulator sie spalił. Juz sam nie wem.

 

Daj znac czy uporales sie z tym problemem??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...