Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Schemat instalacji elektrycznej


Gość nissanek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nissanek

Witam wszystkich.

Mam problem z alternatorem w Primerce P10 '94, otóż spalił mi się alternator (konkretnie stos diodowy), po wymianie na nowy po uruchomieniu silnika, nie gaśnie kontrolka ładowania, a i same ładowanie jest bardzo dziwne bo U ładowania wynosi 12,5V a I=około 4A. Przewody są prawidłowo podłączone. Akumulator był uprzednio naładowany (prostownik), także ten prąd nie wiem skąd się wziął (taki duży). Po odkręceniu jednego z przewodów od alternatora wszystko wskoczyło do normy (łącznie ze zgaśnięciem kontrolki ładowania), U ładowania ok. 14V, I ładowania ok. 0,6A. Tylko teraz mam odłączony jeden przewód (przykręcony był do wyjścia alternatora na którym było zmienne U, około 8V). Odłączony przewód był gorący, czyli gdzieś coś strzeliło. Nie wiem do czego służy ten przewód, co zasila, i czy mogę tak jeżdzić z odłączonym przewodem (oczywiście jest on zaizolowany). Pilnie potrzebuję schemat elektryczny do Primery 1.6SLX P10 '94 hatchback

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Pozdrawiam, Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest tam schemat instalacji gdzieś pod koniec. Radzę Ci na początek wyjmować kolejno bezpieczniki które dostają U z alternatora a potem poszukać "po przewodzie" i odłączać kolejne odbiorniki(oprócz ECU i pompy paliwa); równie dobrze awawaria może być w stronę akumulatora- schemat niewiele tu da. Coś robi zwarcie i stąd ten spadek napięcia i wzrost prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wlasnie weszlem na twoj temat, bo wlasnie mam podobny problem. Tzn. diody wymienilem, regulator tyż, i kontrolka od ladowania sie zaczela palic. Kilka minut pochodzil i cos sie spierdzielilo. Tzn. juz nie ma ladowania. Wnioskuje ze nowy regulator sie spalił. Juz sam nie wem.

 

Daj znac czy uporales sie z tym problemem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...