Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegub - dobra firma??


Gość beniki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko rozbija się rzecz jasna o finanse nawet najdroższy przegub nie wytrzyma jeżeli zamierzasz zrywać asfalt przy każdym ruszaniu. Ja kupiłem przeguby Nippars koszt jednego kompletu to jakieś 130 zł mam je już 2 lata i żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija się rzecz jasna o finanse nawet najdroższy przegub nie wytrzyma jeżeli zamierzasz zrywać asfalt przy każdym ruszaniu. Ja kupiłem przeguby Nippars koszt jednego kompletu to jakieś 130 zł mam je już 2 lata i żadnych problemów.

 

Takie ruszanie z miejsca mam dawno za sobą :):):) . Teraz jeżdżę spokojnie i potrzebują dobrego przegubu na dłuższy przebieg, a nie na 5 tys. km. Dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były juz takie tematy - poszukaj - ja polecam GLO - sprawdzilem te marke juz na kilku autach, na taksówkach, sam na swoim juz mam ponad 100tys. niestety sa drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Myślę że mój komentarz jest do tematu.

 

Teraz może juz nie ale jak spadnie śnieg chociaz nawet mozna sie schylić i zobaczyć czy nie ma śniegu albo sniegu zmarzłego miedzy półoską a wachaczem dolnym.

A dokładnie mam na mysli że mi przecieła sie osłona przegubu i musiałem kupic nowa osłone.I teraz wiem że jak popada czy bede gdzies w śniegu t by sie przydało zajrzeć i nic nie było.

Bo wiadomo że to sa dodatkowe koszta ktore mozna ominąć.

Osłona przegubu płaciłem 32 zeta tanszych nie było w hurtowniach.Wymiane to sam zrobiłem i mam za wymiane w kieszeni.

I teraz już sie tak cieżko nie wymienia nawet nawet :whistle: (samemu) wiadomo we dwoje łatwiej.

 

 

OT taka moja rada na zime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość supersonic83

Podepnę się do pod temat. Poszukuję lewego przegubu wewnętrznego do primery P10 2.0D z 96 roku, może ktoś mi dać namiar na sprzedawcę bądź może ktoś posiada takowy przegub do sprzedaży?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sie wpisz .

http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/18-czesci-kupieszukamsprzedam/

 

Z wew pewnie wiecej problemów jest żeby dostac . A na allegro szukałes czy w necie przeciez dużo sklepów jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem HDK pół roku temu na podstawie wielu różnych opinii i własnych doświadczeń. Kosztował ok 190zł w skepie HD-mot(mają wysyłkową sprzedaż, ja odbierałem osobiście bo Warszawa). Brałem tam kilka rzeczy do WP11 i wszystkie pasowały i były dobre jakościowo, więc mogę polecić, bo czasem sprzedawcy sami nie wiedzą co oferują. Sam przegub sprawia bardzo dobre wrażenie przed i po montażu, jedyne co trzeba pamiętać, że nakrętka jest mniejsza niż oryginalna i trzeba dopasować klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie ja też tylko że 80 dych mnie kosztował zrobiłem na nim już 15 tys i wszystko git :):):):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja też tylko że 80 dych mnie kosztował zrobiłem na nim już 15 tys i wszystko git :):):):).

Dobrze wiedzieć :) Czyli jednak moje skąpstwo się opłaciło hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja kupowałem może ponad rok temu nowy przegub z allegro z wysyłka kosztował mnie chyba 90 zeta.

I była przygoda ze śniegem też tutaj opisałem.

A czułem że klepie przeguba na skrętach coraz mocniej i postanowiłem wymienić go.

Kupiłem ze sklepu firma Meteli i kosztował mnie 130 zeta firma jakas włoska..

Mam nadzieje ze teraz dłuzej pojeżdże niz wczesniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość boruc172

Nipparts to nie jest firma. To tylko brand jednego z importerów.

Ogólnie jest to najtańszy sprzet (chociaz niby zawsze japoński). Klasa Econo.

Jeden przegub moze pochodzic z zupełnie innej fabryki niż drugi.

 

Ja sam kupilem taki przegub (JC - koreański) i sie rozsypał po nie całym roku, i długo sie z nimi biłem o zwrot kasy.

Teraz jezdze na czymś co sie nazywa GEIL albo GIL jakos tak, byl drozszy od tego najtanszego i to dosc sporo, rowniez kupilem go w JC.

Zrobilem na nim jakies 40 kkm i wszystko jest ok.

 

ja jednak od czesci konfekcjonowanych przez polskich importerow trzymam sie z daleka (JC, Nipparts, Kager itd)

 

Z nippartsa mialem jednak klocki na tyle i nie moge zlego slowa powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat firmy JC to sa w wiekszości negatywne opinie.

Szczególnie w dziale filtry.

Ze to najgorsze badziewie.

Ja sam wczesniej to montowałem.

Ale teraz montuje nie najtańsze ale w miare rozsadna cene i też jakas konkretna firma.

Filtry mann,filtron czy knechta.

A z innych czesci to teraz własnie przegub Metelli. Nie najtańszy anie najdroższy.

I bede napewno pilonował w zimie żeby właśnie nie było śniegu i znowu guma do wymiany.

A tylko wystarczy sie schylić.

A to nic nie kosztuje tylko chęci :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

na allegro jest gość Przeguby1 i ma na dodatek wewnętrzne. gdzie indziej ciężko je dostać, ale kolo ma na magazynie. firma przegubów jakaś mało znana wg mnie, ale naprawdę dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę na allegro przeguby NKN, napisane że prawy do 2.0d i 1.6 16v , a lewy tylko do 2.0d, i faktycznie różnią się ilością zębów w opisie, potrzebuje właśnie lewy i ma wg aukcji do diesla 23 zęby, a prawy do benzyny i diesla ma 22. więc jak mam rozszyfrować który będzie pasował bo na większości aukcji nie ma żę lewy i prawy, kiedyś jak samochód nie był jeszcze mój ukręciła się lewa półośka, ktoś gdzieś wymienił cała kompletną z przegubami, a starą mam, więc myślę założę przegub z pękniętej bo ten na samochodzie strzela, i co ? nie dało rady, czyli ilość zębów się nie zgadzała, jak to możliwe? w skrzynie pasowało, a tu już inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

na piascie dzis naliczylem 27 zebow i wlozylem nkn. Nie chhe wiecej hdk bo nie dosc ze abs mi nie dzialal to po 2 latach zaczal strzelac a mu nie butowalem na skreconych kolach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

 

Od niedawna mam primerke gt niestety prawy przegub strzela takze musze wymienić mam pytanko czy można wymienić sam przegub czy trzeba z półośką?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie choć temat już dość stary ale może komuś się przyda, mi zaproponowali, i jestem b. zadowolony cena ok 160 zl firme ''matelli'' wloska firma zajmująca sie tylko napędami

polecam

equinox

ps, w Iparts cena do mojego 131ps. 277zł u mnie mechanik miał je za 160zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Mateusz_P11_144

Ja również wczoraj wymieniałem na matelli. Mam lewy od nich i ponad 30 kkm i cisza. Prawy umarł więc i na ta stronę założyłem .Cena- 168 zł przegub i 50 robota(wraz z dodatkowym sprawdzeniem zbieżności)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Polecam GKN Loebro / Spidan, to jedno i to samo, dość dobre i polecane też przez mechaników.

Kiedyś zakładałem japoński NKN, rzekomo w oryginale montowane, ale teraz już ciezko dostać te przeguby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Daj sobie spokój z takim czymś. Poszukaj sklepu motoryzacyjnego, który bierze z sieci hurtowni Auto Partner. Mają w sprzedaży bardzo tanio przeguby RUVILLE`a (jakość równie dobra co GKN/Lobro). Ostatnio ogarniałem za 95zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...