Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wpływ zweżki od gazu w dolocie na moc


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto do testów to Nissan Sunny GTi Szeryfa

 

Jestem w szoku ile to dziadostwo zabiera mocy. A zresztą zobaczcie sami:

http://coobcio.150m.com/Szeryf1.jpg

 

Wykres słąbszy to z zamontowana zwerzka przed puszka filtra poweitrza a wykres "mocniejszy" to po zdemontowaniu tej zwęrzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wywalic mikser - zakladajac wtrysk gazu. Istotą zakładania LPG jest ekonomiczność uzytkowania pojazdu, i z konsenkwecjami tego sie godzi. Komu nie zalezy na tym, instalki nie zakłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będize gasło...

 

Jak cherz szybciej pojechać (benzyna) to wywalasz zwerzke i dajesz...

A jak chcerz sie tylko przemieszczac to zakladasz spowrotem zwerzke i gazownia...

 

Chodziło mi o to że taka zwerzka zrzera 25 koni z bezny (wezcie skopjujcie tego linka http://coobcio.150m.com/Szeryf1.jpg i wklejcie go do okna eksplorera i bedize iwdac o czym mowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
będize gasło...

 

Jak cherz szybciej pojechać (benzyna) to wywalasz zwerzke i dajesz...

A jak chcerz sie tylko przemieszczac to zakladasz spowrotem zwerzke i gazownia...

 

Chodziło mi o to że taka zwerzka zrzera 25 koni z bezny (wezcie skopjujcie tego linka http://coobcio.150m.com/Szeryf1.jpg i wklejcie go do okna eksplorera i bedize iwdac o czym mowa)

 

no zwezka zabiera moc ,a le skutecznie mozna z tym walczyc. seryjne miksery sa o dupe rozbic, ale monzna rozne cuda robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

co do wolnych obrotow to moze by sie dalo cos pomajstrowac zeby gaz nie wracal do konca po odpuszczeniu to by sie trzymaly... tylko nie wiem czy to jest wykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Szeryfem będziemy pracować na tym zeby zwęrzka od gazu tyle mocy nie zabierała, poprostu trzeba będize zamontować załąncaną zweerzke z kabiny.

JAdąć na gazie bedize auto zazwęrzkowane a po przerzueniu na beznyne bedize sie odzwęrzkowywać - proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi gazownicy przy zakładaniu instalki nie korzystali z fabrycznych zweżek dlatego że rózne silnika róznie sie zachowują na jednym rozmiarze dlatego korzystają z dorabianych przez tokarza i dposaowują indiwdualnie rozmiar zwężki do silnika. jak narazie nie narzekam smiagam na lpg i na benzie bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U SZeryfa zrobiliśmy taki test że poprostu odpieliśmy puszke powietrza żę ppowiertrze omijało zwęrzke.

 

Jak sięokazuje sam mikser przed przepustnicą praktycznie nic mocy nie zabiera, chodzi tylko o to żeby w trakcie jazdy zmieniać sobie średnice wlotu do seryjnej puszki powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U SZeryfa zrobiliśmy taki test że poprostu odpieliśmy puszke powietrza żę ppowiertrze omijało zwęrzke.

 

Jak sięokazuje sam mikser przed przepustnicą praktycznie nic mocy nie zabiera, chodzi tylko o to żeby w trakcie jazdy zmieniać sobie średnice wlotu do seryjnej puszki powietrza

to mikser to nie jest to samo co zwężka, w którym miejscu znajduje sie zwężka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikser znajduje się przed przepustnicą gazu.

 

A zwęrzka jest przed puszką filtra powietrza (na tej rurce lejkowatej która jest skierowana na leflektor)

 

W Przypadku instalacji gazowej Szeryfa tak jest to skonfigurowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w moim przpadku nie posiadam takowej zwężki ino mikser i to co pisałem wyzej tego dorabiania to dotyczy włąśnie miksera. Mozliwe bym nie miał takiej zwężki w dolocie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe, niekiedy się stosuje poprostu mikser ktory sam w sobie jest dużą zwęrzką.

 

Nie rozbeirałem narzie dolotu Szeryfa by obejrzeć jego mikser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej byłoby zrobić zwężkę załączaną automatycznie w momencie spadku obrotów poniżej 2000 . potrzebny byłby jakiś silnik krokowy i układzik elektroniczny z mikrokontrolerem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba u mnie tak jest bo nie pamietam by coś pakowali do dolotu, pamietam tylko ż e dobierali kilka razy średnice miksera i sprawdzali wynik na komputrze. No i wkońcu zlecili tokarzowi zrobienie z innym wymiarem . teraz jak bym przerobił dolot wywalajac puche i Egr i katalizator to moze do 100km bym doszedł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku zwezka jest przed samym mixerem ale na wiosne zwieksze srednice zwezki (przetocze o ok 2mm) potem do regulacji i zobacze czy to cos dalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umnie nie ma zadnej zwezki!! jest tylko mikser!!

i oczywiscie szpece upieprzyli mi kawalek rurki dolotowej do filtra co by ped powietrzanie gasil silnika!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ogół nie potrzeba żadnej zwężki - wystarczy mixer, który ze swej natury zwężką być musi by wytworzyć podciśnienie żeby gaz zasysało. Sam mixer już wpieprza sporo mocy - na stronce Goduli jest wykres zagazowanej beemki, gdzie dobrze to widać.

Zaś koledzy, którzy kompinują ze zwężką załączaną - ja mam coś takiego u siebie - pierścień na elektromagnesie - na benzynie otwarty pełny dolot, na gazie kapkę ograniczony - efekt experymentów pieprzonych gazorów. W razie jakby co - służę informacją, zdjęciami czy oględzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej instalacji też chyba nie ma zwężki, a jedynie mikser. Tak mi się wydaje.

 

Ale po tym co przeczytałem na stronie Goduli, mam coraz większe przebłyski pozbycia się swojej instalacji z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...