Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zmieniarka CD i instalacja zmieniarki CD /tematy połączone/


Gość BARDOPOND
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

zmieniarka na jedną płytę?, a nie przypadkiem radio z pojedynczym czytnikiem CD?

nie bardzo jarzę...

podaj modele jednego i drugiego....

 

sorki prostuje

 

jest to odtwarzacz cd ktory trzeba podlaczyc pod radiomagnetofon kablem i jest sterowny przez ten kabel z pulpitu radiomagnetofonu

CLARION

http://www.allegro.pl/item158607044_nissan...magnetofon.html

 

a cd

http://www.allegro.pl/item158590517_odtwar..._almera_04.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw

wyglad cd mówij jakby ktoś je siekiera w pośpiechu demontował...

Fakt wyglada na pospieszny demontaż i wg mnie śmierdzi, nawet kabel od anteny (jeżeli dobrze widze) jest ucięty :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd które kupiłeś to niestety kompletne radio CY450 - bez podłączenia tego do immobilisera i specjalnego panelu sterującego "multifunction switch" nie ruszy.

ten CD działa tylko z okreslonym immobiliserem konkretnego modelu auta i na pewno nie zadziała z w/w radiem. Żadnym kablem też tego nie połączysz - sterowanie CD (CY450) jest zupełnie inne inne sygnały i protokoły niż wyżej prezentowany Clarion.

CY450 ma zabezpieczenie antykradzieżowe i bez immo NATS konkretnie dedykowanego auta nie zadziała.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Pią 26 Sty, 2007 17:05 ]

btw

 

 

wyglad cd mówij jakby ktoś je siekiera w pośpiechu demontował...

niestety - nie każdy wie, że toto bez oryginalnego immo jest tylko kupą żelastwa i troche elementów półprzewodnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość joker_wks

witam miał ktos podobny przypadek ze zmieniarką orginalną z nissana almery n16 na 6cd

wszystko działało pieknie aż do dzis zmieniarka działa ale niemożna wyjąć żadnej płyty moze ktos miał podobna sytuacie albo jakiś namiar na fachowca z wrocławia co by to naprawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak próbowałem ale nic niepomaga chyba padła widze że szykuje sie zakup nowej

Nie tak szybko. Warto może oddać do jakiegoś dobrego elektronika.Napewno masz gdzieś niedaleko dobry zakład naprawy car-audio. Zawsze możesz kupić tanio na allegro i mieć dawcę części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Pawel_Daniel

Czy do takiego radia (N16 FL auto-klima sterowana z tego samego panela co radio) można cokolwiek podłączyć, zmieniarkę CD/MP3, iPoda - możliwością sterowania z panela/kierownicy, albo chociaż uzyskać port AUX.

Co mnie martwi to: jak wciskam przycisk SRC to przełączam się pomiędzy radiem, a CD. :( Czy to oznacz, że są to jedyne opcje tego systemu, a może po podpięciu zmieniarki pojawia się trzecie źródło.

Jeśli się nie da to słabo, bo wymiana tego radia na inne jest trudna.

Mam instrukcje po włosku, więc nawet nie wiem czy w tym radiu jest jakiś port do zmieniarki - przyznaje, że jeszcze w ASO nie pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest port do zmieniarki i podchodzi zmieniarka Clariona o oznaczeniu PN2144F lub PN2144U. Oznaczenia Nissanowskie tych zmieniarek to CV707 lub CV747. Zmieniarka jest montowana do bagażnika i jest na 6 płyt. jak ją zamontujesz - uzyskasz pełne sterowanie i z panelu i z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel_Daniel

Dzięki p-flori, czyli jest jakaś nadzieja, zaczynam szukać takiej zmieniarki. Czy to prawda, że kabel łączący taką zmieniarkę z radiem można kupić tylko w ASO i koszt to ok. 300 PLN. Może są jakieś "magiczne" symulujące zmieniarkę kable/użądzenia i dające możliwość podpięcia i-Poda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

watek juz troche zakurzony ale rowniez mam problem ze swoja zmieniarka ktora juz niestety kupilem zepsuta. Clarion PN-2302M, miala napchane do srodka plyty ktore udalo mi sie wydostac po rozkreceniu tyle, ze po tym zabiegu i tak nadal nie chciala ruszyc a jedyne co sie zmienilo to, ze zaczela migac wszystkimi swiatelkami na czerwono i co jakis czas wydawac sygnal dzwiekowy. Oddalem do jednego fachowca, wprawdzie rtv i audio ale nie car no i niestety poddal sie bo nigdy czegos takiego nie widzial.

Czy zna ktos dobry serwis w warszawie co jest w stanie ta usterke zlikwidowac?

 

Znalazlem cos takiego http://www.roger.home.pl/ czy ktos moze robil tam juz cos swojego?

 

Pozdrawiam

Darek

 

Ze tez se wzialem dariuszt na nicka no....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej by bylo ja wyciagnac i zobaczyc czy taleze ktore sie zminiaja nie spadły z haków chyba ze nie ma żadnej reakcji ze strony zmieniarkii ?? jakie sa objawy ?/ slychac czy silnik pracuje ? ? miesza tam cos? ?

 

[ Dodano: Sob 10 Lis, 2007 20:14 ]

w prawdzie mowiac naprawiałem juz zmieniarki ale przy wierzach 5 płytowe panasonica i robiac to pierwszy raz miałem problem ale troche trzeba pogłowkowac tam akurat było ładowane w jedna kieszen i magazynek byl w srodku nieweim jak jest w waszych zapewne to moze byc kaseta -magazynek wyciagany albo kieszen obrotowa w pierwszym przypadku moga talerze trzymajace spasc z haków i foto komorka bedzie głopiała i bedzie mieszała i bedzie bład albo w waszym przypadku beda kontrolki jak cos moglbym pomoc

 

[ Dodano: Sob 10 Lis, 2007 20:19 ]

własnie patrzyłem jak wyglada zmieniarka w n16 jest to łądowanie 6 cd do wewnetrznego magazynka jezeli jest mozliwosc podłaczenia tego bo nieweim jak kbale do tego ida czy z radia idzie zasialnie czy z instalacji to moge sie podjac naprawy jezeli by ktos chciał oczywiscie nie daje ze to moze byc 100% ze jest uszkodzenie mechanicznie lecz z objaw na to wskazuje jak cos pisac do mnie na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dołączę sie do tematu. Kupilem autko ze zmieniarka Pioneer i radiem Pioneer u poprzedniego wlasciciela wszystko dzialalo OK i u mnie tez ale... Ostatnio zmienialem akumulator i od tego czasu radio nie wykrywa mi zmieniarki. Zmianiarka cos tam miele ale nie wykrywa mi jej radio wogole. Przycisk ktory wczesniej przelączal na zmieniarke teraz wogole nie reaguje. Nie mam pojęcia co to moze byc...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłaczyć kabel od zmieniarki i włączyć radyjko. A potem ponownie podłącz kabel od zmieniarki. Może delikatnie "zawiesił sie" system w radyjku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam problem tego typu - kupiłem samochód Nissan Almera N16 wraz z oryginalnym radiem i niedawno dokupiłem zmieniarkę cd na 6 płyt, gdy ją podłączyłem to wogóle nie reaguje, nie chce płyty przyjąć, nie wiem co jest. Proszę o pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...