Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zmieniarka CD i instalacja zmieniarki CD /tematy połączone/


Gość BARDOPOND
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem tego typu - kupiłem samochód Nissan Almera N16 wraz z oryginalnym radiem i niedawno dokupiłem zmieniarkę cd na 6 płyt, gdy ją podłączyłem to wogóle nie reaguje, nie chce płyty przyjąć, nie wiem co jest. Proszę o pomoc !!!

Nie zapalają sie żadne lampki na zmieniarce ani nie daje sie przełaczyć na radiu na odtwarzanie CD??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem tego typu - kupiłem samochód Nissan Almera N16 wraz z oryginalnym radiem i niedawno dokupiłem zmieniarkę cd na 6 płyt, gdy ją podłączyłem to wogóle nie reaguje, nie chce płyty przyjąć, nie wiem co jest. Proszę o pomoc !!!

nie dostaje zasilania? a w ogóle wysuwa i wsuwa kieszeń z magazynkiem - nie podłaczony Clarion do radia - a podłaczony do zasilania powinien wysuwać i przyjmować magazynek z płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reaguje wogóle zmieniarka, nie zapala się. Radio gra a zmieniarka na nic nie reaguje. Nie wiem czy poprawnie podłączyłem

Myślę, że podłaczyłes wszystko poprawnie do tak naprawdę są tam tylko dwie kostki, które zamiennie nie powinny pasować. Mam tylko pytanie, czy kupiłeś z jakiegos pewnego źródłą ?? Pytam tylko dlatego, że do poprzedniego auta kupiłem zmieniarke na giełdzie samochodowej. Człowiek wtedy tez obiecał, że wszystko bedzie działało a było zdecydowanie inaczej - nie działała bo ktos na siłę wyciagał magazynek i połamał jedną zębatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek ja dałem ją do sprawdzenia i podobno jest ok. Podłączam ją pod radio PN-1628M-N i zaczynają mrugać wszystkie diody pod cyframi od 1 do 6 oraz piszczeć i tak jest cały czas nawet po wyłączeniu radia i wyjęciu kluczyka. Nie ma możliwości włożenia do niej płyty. Po naciśnięciu na radiu przycisku (ostatni po prawej stronie) pojawia sie na krótko na wyświetlaczu komunikat NO FOUND. Czy jest możliwość że ona nie chce współpracować z moim radiem? Proszę o pomoc i co o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak próbowałem ale nic niepomaga chyba padła widze że szykuje sie zakup nowej

Nie tak szybko. Warto może oddać do jakiegoś dobrego elektronika.Napewno masz gdzieś niedaleko dobry zakład naprawy car-audio. Zawsze możesz kupić tanio na allegro i mieć dawcę części.

 

zmieniarki montowane fabrycznie są badziewne ... delikatnie mówiąc - naprawa więcej wyniesie niż kupno nowej tylko trzeba wpierw sprawdzić co by wszystko pasowało to raz a dwa nikt Ci nie da gwarancji ze zaraz znowu nie padnie ... nie polecam napraw takiego sprzętu, jest dość delikatny a wszystko zmontowane w chinach z kruchych części i jak się mechanizm wyrobił to kapota...

 

a i jeszcze czy sprawdzałeś końcówkę od radia może ona padła ? i dla tego nie widać zmieniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek ja dałem ją do sprawdzenia i podobno jest ok. Podłączam ją pod radio PN-1628M-N i zaczynają mrugać wszystkie diody pod cyframi od 1 do 6 oraz piszczeć i tak jest cały czas nawet po wyłączeniu radia i wyjęciu kluczyka. Nie ma możliwości włożenia do niej płyty. Po naciśnięciu na radiu przycisku (ostatni po prawej stronie) pojawia sie na krótko na wyświetlaczu komunikat NO FOUND. Czy jest możliwość że ona nie chce współpracować z moim radiem? Proszę o pomoc i co o tym myślicie

 

 

I tak ci napisze mialem ten sam problem i sobie z nim poradzilem wystarczy ze obudowa zmieniarki dotkniesz masy obudowy samochodu poprstu czegos metalowego i bedzie ok u mnie tak bylo bo bylem przekonany ze tyle kabli to masy nie musi byc a jednak pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ją się wyjmuje??

 

Dokładnie nie wiem, bo na razie jestem na etapie szukania zmieniarki, więc za jakiś czas będę dopiero wiedział jak się ją wkłada, a nie wyjmuje. :D;)

 

Jednak myślę, że trzeba rozebrać dół konsoli centralnej i dostać się od tyłu. Z przodu nie kojarzę żadnych śrub, szybkozłączek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konstruktor

A jak się na zmieniarke przełącza bo jak mi gra radio to zapewne gdzies sie przełącza aby grała płytka, i jeszcze jedno przy numerze 3 pali sie pomarańczowe światełko..

 

[ Dodano: Pon 03 Gru, 2007 09:45 ]

Wie ktos jak sie przełącza na zmieniarke?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość proktolog

mam inne pytanie związane z tematem

 

moja klamerka to wersja Visia coś tam z końca 2005 roku,

mam fabryczne radio CD niestety bez sterowania przy kierownicy

wiem już, że nie da się zwyczajnie podmienić radia z droższej wersji

żeby miec sterowanie przy kierownicy ale mam inne pytanie

- czy jest możliwe dokupienie/dorobienie u elektronika do mojego radia jakiegoś uniwersalnego sterowania? czy ktoś spotkał się z czymś takim?

szukałem w googlach, na Allegro ale niestety nic nie znalazłem :( help!

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra odswierze temat bo i po co zakladac drugi.

moej pytanie brzmi: gdzie jest ten kabel od zmieniarki :D

mam radio fabryczne ktore to obsluzy, tylko gdzie ja mam to podpiac, gdzie tego szukac i czy musze szukac zmieniarki fabrycznej czy moge kupic dobra(liczy sie jakosc odtwarzania) zmieniarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...