Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zmieniarka CD i instalacja zmieniarki CD /tematy połączone/


Gość BARDOPOND
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 tyg. jestem posiadaczką nissana almery z 2001. No i radia na kasety, niestety... Chcę zainstalować zmieniarkę, ale w firmie, która instaluje gadżety powiedziano mi, że muszę najpierw znaleźć zmieniarę z kablem pod to moje radio. Więc szukam.

 

Zdaje się, że jest też problem, gdzie ją można założyć, bo ja korzystam z bagażnika...

 

Czy ktoś może mi pomóc? Nissan almera, diesel, 2.2. Radio - CT098, CD changer control

 

(szukałam na allegro, ale wolałabym z gwarancją i tanio!!)

 

pozdr

Małgo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść temat szukania zmieniarki z kablem pod radio, szkoda kasy i czasu na szukanie

ciężko będzie. sam miałem podobny problem, tyle że ja miałem zmieniarkę seryjną, ale padał i nikt nie chciał podjąć się naprawy. zostało radio firmowe i PROGRAM TRZECI PR i ESKA ROCK :)

okazało się jednak, że w domu teścia zalega nowiuteńką zmieniarkę KENWOOD`a x 10 CD z pilotem i osobnym panelem do sterowania, działa to mniej więcej tak:

w zestawie jest adapter FM podpinasz go do zmieniarki i do radia samochodowego przez gniazdo antenowe. ustawiasz na radiu powiedzmy częstotliwość 88.3 (masz kilka do wyboru, byle taka na jakiej nie nadaje żadna stacja radiowa). na radiu tylko ustawiasz głośność, a wybór płyty i utowru zmieniasz poprzez panel sterowania zmianiarką (wyświetlacz LCD), jest to niewiele większe jak zapalniczka. przyklejasz sobie gdzieś pod ręką i gra muzyka z CD

na zmieniarkę raczej nie znajdziesz innego miejsca jak oparcie tylnej kanapy, niestety

ale jak zamocujesz w miarę wysoko to nie ma problemu

 

myślę że koszt takiego rodzaju sprzętu nie jest duży, poszukaj może będzie najbardziej opłacalny

 

jeżeli nie bawi cię montowanie zmieniarki, to kup radio z MP3, to seryjne wywal i masz po problemie, tylko musisz kupić przejściówkę pod kostkę z nissan`owskiej na ISO (około 25zł) i ramkę plastikową na panel (45zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Koleżanko ja też posiadam almerkę 2001r. i miałem fabrycznego kaseciaka.

 

Po pierwsze zmieniarka orgynalna jest montowana w miejscu pułeczki pod radiem jest na 6 CD.

Po drugie nowego orkinału juz nie dostaniesz chyba ze wywalisz meaę pieniędziy w ASO.

Po trzecie dobrym rozwiązaniem bedzie zakup takiej zmnieniarki z rozbitka sprowadzonego z Anglii.

LUB zakup sobie radio CD oryginalne używane tez z rozbitka w ten sposób mozesz zachować sterowanie w kierownicy radiem. Te radia są na allegro tylko trzeba uważać bo niektóre mają podwójne zabezpieczenia i trzeba je rozkodowywać dwu krotnie.

 

To znaczy macher rozkoduje i pokaże ze działa po czym montujemy w aucie i juz nie działa nalezy zdiąć drugi kod i wtedy juz jazda.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!

wiedziałam, że będą kłopoty. Mam zmieniarkę Alpiny na 6 dc, ale facet z firmy powiedział, że musi być orginalna.

 

Gdzie można szukać zmieniarek lub radia z rozbitków z Anglii?

 

Tylko na allegro?

 

Mp3 nie wchodzą w grę, bo mam mnóstwo materiałów do odsłuchania tylko z cd.

 

pozdrawiam i wielkie dzieki za podpowiedzi!!!

 

Malgo

 

[ Dodano: Pon 07 Lip, 2008 16:43 ]

Radia lubię słuchać, ale ostatnio mało nie spowodowałam wypadku, bo mi wskoczyło Radio Ma Ryja ... jakieś pieśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mp3 nie wchodzą w grę, bo mam mnóstwo materiałów do odsłuchania tylko z cd.

Ale zmieniarka ma opcje MP3 i CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam! mam pytanie dotyczące oryginalnej zmieniarki do nissana almery n16 z 2000r gdzie mogę taką dostać? tą co posiadam to przestała działać a mechanik nie potrafił jej naprawić może ktoś ma na zbyciu lub do sprzedania?z góry dziękuję i proszę o odpowiedz na akobus@vp.pl lub forum

Edytowane przez mariusz k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie dotyczące oryginalnej zmieniarki do nissana almery n16 z 2000r gdzie mogę taką dostać? tą co posiadam to przestała działać a mechanik nie potrafił jej naprawić może ktoś ma na zbyciu lub do sprzedania?z góry dziękuję i proszę o odpowiedz na akobus@vp.pl lub forum

 

Ja bym zainwestował w niedrogi odtwarzacz CD/MP3 - wyjdzie taniej no i zmieniarka tedy niepotrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainwestował w niedrogi odtwarzacz CD/MP3 - wyjdzie taniej no i zmieniarka tedy niepotrzebna

 

a ja bym odkupił kabelek od zmieniarki do radyjka bo nie mogę upolować a kosmicznej ceny to nie dam :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zmieniarke Clariona (oryginalna Nissana) z prostokatna kostka ale problem w tym ze jest uszkodzony pin we wteyczne od zmieniarki i jakos do tej pory nic z tym nie robilem (elektronik nie chcial sie podjac tej roboty -nietypowy wtyk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O CO CHODZI Z TYM PIN BO JA ZA BARDZO SIĘ NIE ORIENTUJĘ?A MOŻE CHCESZ JĄ ODSPRZEDAĆ?JEŻELI BY PASOWAŁA DO MOJEGO TO BARDZO CHĘTNIE KUPIĘ>MOŻE Z DWÓCH DAŁOBY RADĘ COŚ WYKOMBINOWAĆ?JA OD NIEDAWNA MAM NISSANA I JESZCZE ZA BARDZO NIE WIEM JAK I CO TAM DZIAŁA.MAM TE WSZYSTKIE OBSŁUGI ALE CO Z TEGO JAK NIE PO POLSKU>A ZMIENIARKĘ CHCIAŁEM KUPIĆ NA ALLEGRO ALE NIE MA TAKIEJ>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie dotyczące oryginalnej zmieniarki do nissana almery n16 z 2000r gdzie mogę taką dostać? tą co posiadam to przestała działać a mechanik nie potrafił jej naprawić może ktoś ma na zbyciu lub do sprzedania?z góry dziękuję i proszę o odpowiedz na akobus@vp.pl lub forum

 

niewiem czy sie już zorientowałes ale nowy Clarion do naszego nissana to cena zaporowa.ponad tysiąc z tego co sie orientowałem.niedawno miałem okazje kupić używke za 200 zł ale ostatecznie facet zostawił ją sobie i tak dalej jeżdże bez.a ogólnie to od Mazdziarzy wiem że całkiem fajnie chodzą xcarlinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie mam pytanko?? czy tą zmieniarkę :http://moto.allegro.pl/item885578191_nissan_almera_n16_2_2_di_dci_zmieniarka_6_cd_w_wa.html da się podpiąć do radia z wyświetlaczem zintegrowanym z klimatronem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 13:31 19-01-2010

panowie mam pytanko?? czy tą zmieniarkę :http://moto.allegro.pl/item885578191_nissan_almera_n16_2_2_di_dci_zmieniarka_6_cd_w_wa.html da się podpiąć do radia z wyświetlaczem zintegrowanym z klimatronem??

Myślę, że powinna pasować, a to z trzech powodów:

1. Ze wzgledu na standaryzację - watpię by producentowi chciało się w obrębie jednego modelu różnicować złącza/sygnały.

2. Po opisach (pochodzenia/przeznaczenia), w tytule aukcji, i Twojego auta(bo rozumiem, że to dla Ciebie, a nie np do Micry?!), można wnioskować z duzym prawdopodobieństwem, że będzie pasować

3. Na przykładzie modelu mojego auta, tzn mam podobnie jak Ty climatronic'a, wyswietlacz, i zintegrowany panel serujący. Fabrycznie wraz z radiem mam podpięty CD, zmieniarki nie mam. Nie mniej w serwisówce od mojego modelu w sekcji elektryki/elektroniki jest schemat rozrysowany dla wyposażenia "na full", czyli jest tam i zmieniarka, i navi, i kamera cofania - wszystko ładnie pokazane co z czym pospinane, nie pomne tylko czy zmieniarka jest na oddzielnym złączu, czy też wpinana jest zamiennie zamiast CD. Podejrzewam, ze skoro u mnie tak jest, to i u Ciebie nie widziałbym przeszkód by było podobnie.

I tyle z mego wnioskowania, a co do działania/sprawdzenia jak to jest faktycznie, proponowałbym Ci:

1. namierzyć/zciągnąć serwisówkę do Twojego modelu, lub na www w katalogu części zamiennych (są linki tu na forum) po VIN'ie sprawdzić gdzie wpina się zmieniarkę

2. sprawdzić w aucie, jak wygląda sprawa kabli i złączy (moze bedzie potrzeba kupić i położyć)

Zorientowany w temacie bedziesz mógł wstepnie zweryfikować przypuszczenia ze stanem faktycznym.

Na koniec, gdy okazałoby sie, że zmieniarka bedzie pasować, może pozostać Ci ostatnia "przeszkoda" do pokonania tzn adaptacja zmieniarki, chodzi mi tu o adaptację w komputerku auta. W przypadku wyjmowania/podmiany radia, wyczytałem w swojej serwisówce, że trzeba dezaktywować w komputerku stare radio, i aktywować nowe, coś takiego może wystąpić i ze zmieniarką. Może, ale nie musi, tego nie wiem, bo zmieniarką nie byłem zainteresowany, to sie nie wczytywałem, jak to jest. Estetykiem muzycznym nie jestem, to zamiast zmieniarki mam transmiter FM (z kartą SD (na kartę wejdzie więcej muzyki niż do zmieniarki ;) )

No i to juz koniec mego powieściopisarstwa ;)

 

Życze powodzonka z zakupem/wpieciem zmieniarki :)

Pozdrawiam

 

Wieczorny dopisek 19-01-2010

 

adr7,

pomimo mych pozytywnych przypuszczeń powyżej, kiedy ok 13-ej nie miałem dostępu do aukcji, na chwilę obecną raczej radziłbym Ci wstrzymać się z zakupem tej zmieniarki z linku, który podałeś. Nieco się pospieszyłem z pozytywnym osądem, bo choć wszystko powyżej może się sprawdzić, to jednak zmieniarka z aukcji jest "zewnętrzna" (montowana w kokpicie), natomiast do Twojego auta dedykowana jest zmieniarka "wewnętrzna", montowana w bagażniku, i raczej takiej bym szukał (myślałem, że link prowadzi właśnie do aukcji zmieniarki "wewnętrznej").

 

Linki podglądowe:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260500000327

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/98-01-I30-Maxima-6-Disc-CD-Changer-W-Cartridge-OEM_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ43948QQitemZ190362506797

http://cgi.ebay.co.uk/Nissan-%2F-Clarion-6CD-changer-CV747-NEW_W0QQitemZ290380127017QQcmdZViewItemQQimsxq20091211?IMSfp=TL091211201002r25319

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dumania, nie były aż tak wyczerpujące, no i do piero teraz, po przespanej nocce jak umysł świeższy, to widzę, że ewidentnie zapedziłem się w opcję "zrób to sam". A widzę, że pierwsza rzecz o jaką powinienem Cie zapytać, to: "czy daleko masz do ASO?". A stąd to pytanko, bo zamiast (może) marnować czas (na wyważanie otwartych drzwi), i bawić się w grzebanie w serwisówce, i potem w aucie, warto zastosowac wariant najmniej czaso- i enegrochłonny, czyli wizyta/telefon w/do ASO :) Podajesz im VIN i pytanko czy do Twego auta można zamontować zmieniarkę montowaną w desce/kokpicie w autach z klima manualną, i w 5 minut wiesz na czym stoisz (proste jak "sru" z reklamy z kotkiem) :)

Powodzonka, oby zmieniarka pasowała.

 

Ps

Tak swoją drogą?!? Ty dobrze się zastanowiłeś nad wpasowywaniem tej zmieniarki w wolne miejsce? Nie bedziesz chciał wyposazyc się w CB, czy może jekies navi wielkości 1DIN? Wtedy ta wolna kieszeń w kokpicie byłaby jak znalazł, i gdybyś poszukał zmieniarki "bagażnikowej", to mógłbyś wszystko ładnie "pogodzić" :) no ale "szatański spisek" czyli wolna wola ;)

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w sumie masz racje najlepiej bedzie jak podskocze przy okazji do serwisu powinni mi powiedziec; a czy ten clarion cy460 ma wyjscie na wzmaczniacz?? a jeslichodzi o navi to mam w nokii e72 a CBradia nie kupuje:)

Edytowane przez adr7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navi, cb...itp itd - jak pisałem wolna wola ;)

A co do wyjść, to tutaj już niestety musiałbyś dorwać serwisówkę, i sprawdzić schemat połaczeń. Jak pomnę schemat od mojego sprzęta, to zmieniarkę spina się z "jednostką centralną" (AUDIO UNIT), z jdenodtki tej są wyjścia na głośniki. Wynikałoby z tego, że potrzebaby Ci było rozpracować złacze zmieniarki, o ile masz ku temu podstawy/zdolności i czujesz się na siłach, jesli nie to sprawa prosta, czyli "welcome to warsztat car-audio" - tu Panowie powinni sobie poradzić raz-dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia jako takiego nie ma, ale z tym chyba nie ma większego problemu, bo skoro są przejściówki, gdy ktoś chce sobie niefabryczne radio podpiąć, to i z podpięciem pod wzmacniacz też nie powinno być problemu. Ja, jak na razie nie poczułem potrzeby wprowadzania zmian w moim systemie audio, więc i w temat zbytnio nie wnikałem, popatrz może w "Eksploatacji samochodów" w tematy "car audio..." i "elektryka samochodowa" jest sznasa, że coś tam znajdziesz. Jeśli na forum nie znajdziesz nic dla siebie, to jak wspomniałem, zostaje jeszcze wizyta u speców od takich zabaw, czyli w warsztacie car-audio (chyba nie zaszkodzi zapytać czy, i co jest możliwe, i ewentualnie ile by kosztowało) :)

Zrobisz co będziesz uważał za stosowne :)

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witajcie,

 

Nie działa mi CD tj. działa ale jej nie wypluwa, tak wiem było już to tu gdzieś opisane, nawet byłem u polecanych magików na Wolumenie

panowie za 120zł naprawili ale po roku znów nie działa.

Radio używane na allegro kosztuje 200zł czyli raptem 80zł więcej niż naprawa.

ale znalazłem dziś za 290zł zmieniarkę na 6 płyt z wersji N16 ale z wersji bez ekranu i z kaseciakiem.

http://allegro.pl/item1192862992_nissan_almera_n16_zmieniarka_6cd_oryginalna.html

Którą się montuje w kieszeń pod radiem.

 

Czy ktoś z Was się orientuje czy będzie to współgrało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Nie działa mi CD tj. działa ale jej nie wypluwa, tak wiem było już to tu gdzieś opisane, nawet byłem u polecanych magików na Wolumenie

panowie za 120zł naprawili ale po roku znów nie działa.

Radio używane na allegro kosztuje 200zł czyli raptem 80zł więcej niż naprawa.

ale znalazłem dziś za 290zł zmieniarkę na 6 płyt z wersji N16 ale z wersji bez ekranu i z kaseciakiem.

http://allegro.pl/item1192862992_nissan_almera_n16_zmieniarka_6cd_oryginalna.html

Którą się montuje w kieszeń pod radiem.

 

Czy ktoś z Was się orientuje czy będzie to współgrało?

 

 

no wlasnie to raczej wspolgra tylko z kaseciakiem. ja planuje wlasna instalacje audio, odrebna od fabrycznej do swojego auta, zeby nie rezygnowac z opcji glosowych w satnav czy zestawu komorkowwego. znaczy sie ze bede mial dwie rownolegle... niestety nissan nie dal nam duzego pola mannewru w tym temacie. wiec moje zdanie nie wywalaj kasy na zmieniarke tylko kup oryginala cd uzywanego, z reszta i ta zmieniarka jest uzywana ale wez standard i sie ciesz tym, ogolnie to dobre sprzety :)

Edytowane przez seba976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...