Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zmieniarka CD i instalacja zmieniarki CD /tematy połączone/


Gość BARDOPOND
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wszędzie szukam i nie ma konkretu. Mam radio z wyświetlaczem model cy 460. Czy pasuje do tego zmieniarka 6cd model to jest chyba pn-2302. Będę wdzięczny za porady i może jakieś propozycje ewentualnych zmieniarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jeszcze raz dokładnie... czy do radia cy460 można podłączyć zmieniarkę montowaną w panel pod radio na 6cd? Czy te wtyki sie będą zgadzały? Pilnie potrzebuję odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam pytanko .

Posiadam Nissana Almere z 2003 roku z tym duzym wyswietlaczem LCD i klimatyzacją chyba klimatronik czy mozna do niej podłaczyc zmieniarke chodzi np. ta

http://aukcjewp.wp.pl/zmieniarka-usb-sd-nissan-almera-primera-i-inne-i1189503186.html

. Mój model radia to Nissan Cy460.tylko nie wiem czy Warunkiem podłączenia emulatora jest wbudowany w radio aktywny port zmieniarki i/lub napędu cd oraz możliwość przełączenia radia w tryb pracy ze źródłem napęd cd zmieniarka.czy bedzie działało sterowanie z kierownicy.

chciałbym sie dowiedziec czy mozna podłaczyc i jak?

prosze o odpowiedz

Edytowane przez gaco12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Temat pierwotnie wrzuciłem w dział audio, ale jeśli można wrzucam też tutaj, mam nadzieje, że nie popełniam błędu? Jeśli tak, proszę o usunięcie go z mniej odpowiedniego miejsca.

 

Dwa dni temu zostałem szczęśliwym posiadaczem Almery N16. W zestawie dostałem wymontowaną zmieniarkę (fabryczna) i kabel to jej podłączenia. Dzisiaj zabrałem się za składanie wszystkiego do kupy - z podłączeniem zmieniarki do radia nie było problemu. Niestety kabel z jednej strony posiada wejście na zmieniarkę, z drugiej rozgałęzia się na dwie wtyczki - tą do radia i jeszcze jedną - ze schematów okablowania wynika mi, że to zasilanie. Niestety w trzewiach pojazdu nie mogę znaleźć pasującego wolnego przewodu. Pytanie brzmi - czy ktoś wie skąd miałby wychodzić poszukiwany kabel? Gdzie mam go szukać? Czy istnieje ewentualnie możliwość podłączenia się z przewodami zasilania od wiązki radia? Nie jestem zbyt zaawansowany jeśli chodzi o sprawy elektroniczne, więc proszę o wszelkie porady.

 

Zrobiłem zdjęcia kabla dołączonego do zmieniarki:

http://i90.photobucket.com/albums/k250/Gusek88/DSCN2968.jpg

http://i90.photobucket.com/albums/k250/Gusek88/DSCN2969.jpg

http://i90.photobucket.com/albums/k250/Gusek88/DSCN2970.jpg

 

Zmieniarka to Clarion PP2538T, radio Clarion PN1628. Czy mógłbym prosić, żeby ktoś kto posiada taki zestaw zdjął szybko maskowanicę i zobaczył jak wszystko jest połączone? Tutaj jest opisane jak rozebrać środkową konsolę:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/10200-n16-fotorelacja-demonta-fabrycznego-i-monta-innego-radia/

 

Wiem, że to trochę roboty, ale bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś będzie miał wolną chwilę.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie było tak że trzeba było wypiąć wtyczkę zasilania radia i szeregowo wpiąć te dwie duże wtyczki z kabla do zmieniarki. Niestety mój egzemplarz zmieniarki jest uszkodzony i sprzęt nie śmiga <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki poprawione;) Kolego Kondziu, możesz wyjaśnić dokładniej jak wpiąć tą wtyczkę szeregowo? Wydaje mi sie, że nie pasuje ona do żadnego gniazda w radiu - widać ją na zdjęciach. Byłem dzisiaj w serwisie Nissana, powiedzieli tylko tyle, że jest to wtyczka zasilania i że musi gdzieś być kabel do podpięcia do niej... Ale gdzie? Czuję się bezradny, szczególnie że zmieniarka podobno była już zamontowana w tym samochodzie... Chyba czeka mnie spora demolka wnętrza ;) Dzięki za pomoc!

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś mała ta wtyczka. Kabelek powinien mieć złącze męskie, żeńskie i takie mniejsze do sterowania zmieniarką. w radiu jest wtyczka do podłączenia sterowania z kierownicy, i obok sterowanie zmieniarką. Wypina się zasilanie radia i w to miejsce wpina przewód do zmieniarki, zasilanie idzie przez tą przejściówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witajcie..

wiem ze 3 osoby na forum mialy ten problem ale nikt nie napisal co z nim zrobil..

kupilem zmieniarke i po podlaczeniu do radia slychac przerywane pikanie i migaja przyciski.

po wcisnieciu na radiu przycisku SRC wyswietla komunikat NO MAG.

 

czy ktos moglby pomoc? wiem tez ze problem mam z kablem moze ktos dysponuje jakims schematem? albo jest ktos z krakowa i chcialo by mu sie podmienic na chwile kabel?

 

P O M O C Y

 

nikt z krakowa nie pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

 

Mam problem ze zmieniarka po przekrceniu kluczyka coś przerzuca w srodku i po chwili cisza nic sie nie dzieje. Jak chce przełączyć na cd to mam napisane odrazu "cd error" nie wiem czy to oznacza ze jest zakodowana czy moze uszkodzona. za bardzo tez nie wiem ja ją wymntować bo dopiero co kupiłem auto. czekam na odp

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety nie da się podłączyć zmieniarki do tego radia... Poniżej zdjęcie radia z wejściem na zmieniarkę.

post-25756-0-85469400-1338410546_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszedłem w posiadanie zmieniarki CE008 wraz z kablem. Problem jest taki jak w pierwszym poście, Po podłączeniu zmieniarka miga i pika, po naciśnięciu SRC na radiu wyświetla się komunikat NO MAG i tyle, przy naciskaniu przycisków "ton" piknięć się zmienia, przy przyciskaniu wysunięcia coś tam mieli. Udało mi sie nawet po kilku próbach włożyć płytę, ale nic to nie dało. Z wyjęciem za to był problem, wypluwa płytę bez problemu gdy pochyli się zmieniarkę do tyłu - pewnie brudny mechanizm.

 

W instrukcji nic nie ma odnośnie komunikatu NO MAG, wywnioskowałem, że dotyczy on magazynka, bo w instrukcji była opisana funkcja mix mag czyli chyba losowe utwory z różnych płyt.

 

Co do kabla to na moje oko jest to jakaś samoróbka. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć schematu tego kabla.

 

z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys walczylem ze zmnieniarka ale poleglem, pamietam ze tez mialem migajace diody ale u mnie to byl problem z masa.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie bez sensu napisalem....

mam zmieniarke w ktorej dziala tylko cd nr 6, plyty nie wchodza na inna nr w magazynku, ot uszkodzony mechanizm magazynka. jak kupilem auto mialem ambitny plan naprawy, pamietam ze po wyjeciu zmieniarki z deski i probach jej wlaczenia miagly mi wszystkie kontrolki, a po przykreceniu do deski wszystko wracalo do normy, stad wnioskuje ze u mnie kwestia migania kontrolek byla kiepska masa. niestety zmieniarka nie nadawal sie do naprawy, uszkodzany mechanizm wysuwania plyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też podobne info, ale niestety po przykręceniu do "deski" nadal pika i mruga.

lipa, ale jak bedziesz kiedys jechal przez bydgoszcz to sie odezwij, podmienimy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :) Jakby coś to będę pisał.

 

BTW jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły niech pisze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam ! 

Jako że jestem nowy z góry przepraszam za wszelkie naruszenie zasad forum, ale postaram się tego nie robić . 

A więc tak, temat stary z tego co widzę po dacie,przeczytałem całego pasujący do mojego , więc odświeżę nie będę zakładał  nowego. 

Sprawa wygląda tak. Kupiłem Almere , ma ona radyjko na kasety, myślałem o kupnie zaślepki i założeniu normalnego zwykłego CD, ale znalazłem zmieniarkę na wiadomej stronie ;) miejsce widzę że też jest dla niej pod panelem z nawiewem , czytając wcześniejsze odp mój kaseciak powinien obsłużyć zmieniarkę , tylko moje pytanie, cz da się zamontować zmieniarkę w tym że schowku , nie chce w bagażniku i jak ją podłączyć , jakie przewody , kostki , jak podpiąć do radia  itd, dołączę zdjęcia zmieniarki  , jaką zamierzam zakupić .  

post-105848-0-71492900-1495640960_thumb.jpg

post-105848-0-73611600-1495640981_thumb.jpg

post-105848-0-83128900-1495641001_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...