Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Końcówka wydechu


Gość Hrycio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanko. Chcę kupić końcówkę tłumika do mojej almery sedan 2001. Znalazlem na allegro odpowiednią, tzn. średnica 10cm i długość 30cm (nawet jakby co to jest z czego uciąć). Końcówka jest firmy El-tec. Końcówka jest do wspawania i z tym wiąże się moje pytanie. Czy aby wspawać tą końcówkę trzeba ucinać oryginalną rurę tłumika i czy trzeba wyjmować tłumik, aby wykonać tą operację? Ile taka usługa może kosztować (robocizna bez końcówki)? Czy polecacie taki rodzaj przeróbki czy raczej odradzacie, może ktoś z was robil takie cos w swoim autku. Czy znacznie podniesie sie poziom hałasu we wnętrzu (zależy mi na miłym pomruku, a nie na tym, aby najpierw mnie było słychać, a dopiero później widać!) Ale sie rozpisałem.

 

A oto ta końcówka:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=44343337

 

Pozdrawiam Bartek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurke wystającą z tłumika lepiej obciąć albo chociaż przyciąć, zasadniczo dlatego że jest skierowana w dół i jak nałożysz na nią tą końcówkę to spaliny nie miałyby drożności. Co do dźwięku to jak utniesz tą rurkę przy samej d... i wspawasz końcówkę z dyfuzorem(właśnie taka jaką sobie upatrzyłeś) to minimalnie dżwięk jednak sie zmieni(ale to minimalnie, nie będzie tego słychać podczas jazdy tylko na postoju jak otworzysz drzwi i sie wsłuchasz) A co do montażu to koszt około 30 złotych i nie trzeba nic demontować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość n15_krk
jak utniesz tą rurkę przy samej d... i wspawasz końcówkę z dyfuzorem(właśnie taka jaką sobie upatrzyłeś) to minimalnie dżwięk jednak sie zmieni

 

ja mam ucieta przy samej puszce i wspawana koncowke ultera o duzo wiekszej srednicy, dzwiek zmienil sie na bardziej rasowy i (czego sie nie spodziewalem) slychac go takze w samochodzie, nie jest jednak zbyt glosny zeby byl meczacy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Rurke wystającą z tłumika lepiej obciąć albo chociaż przyciąć, zasadniczo dlatego że jest skierowana w dół i jak nałożysz na nią tą końcówkę to spaliny nie miałyby drożnośc

 

 

 

chyba ze kupisz koncowke dedykowana do n16tki ja tak zrobilem, kupilem ladna koncoweczke ulterka ktora jest przystosowan do tego lekkiego zagiecia na ruze - dzieki czemu nic nie trzeba spawac, ciac itp wszystko pasuje idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarfanR

Ostatnio zmieniałem końcówki wydechu bo moję beściarskie podwójne z podwijanem kantem itp. uległy zużyciu. Założyłem końcówkę podobnego typu na który zwróciłes uwagę na Allegro.

1. Dżwięk - przy niskich prędkościach NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY. Przy przyspieszaniu powyżej 120km/h jest słyszalny delikatny pogwizd - tyle.

2. Efekt wizualny - tylko to co tak naprawdę uzyskujesz. Ale bez dwóch zdań jest to ważne. Sam nie wyobrażam sobie jeżdzić moją SR N15 z cienką fabryczną rureczką.

3. Typ. Prezentowana rura to kiepska propozycja - moim zdaniem. Sam znalazłem w Rzeszowie lepiej wyglądającą i naprawdę solidnie wykonaną za 78zeta. Proponuję zwrócić uwagę na profesjonalne produkty firmy www.ulter.com.pl

4. Montaż. Są końcówki nakładane na istniejącą fabryczną rureczkę i mocowane śrubą z opaską. Ale to jest prowizorka i tym bardziej żadnego efektu nie uzyskasz nawet tego o którym wspominam powyżej.

Drugi rodzaj polega na obcięciu rureczki fabr. przy samej ścianie i wpuszczeniu nowej końcówki w tłumik i spawając oba elementy. Do tego typu montażu musi być użyta końcówka zwężona z jeden strony. I oczywiście w tym wariancie demontaż tłumika jest niezbędny - w przeciwnym razie powodzenia.

 

Pozdr,

CarfanR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1

dokladnie polecam ulterka, w poprzednim samochodzie mialem caly tlumieczek tej firmy i spokojnie wytrzymal 4 latka i 100kkm.

 

co do koncoweczki to ta moja nie jest mocowana na opaske tylko na srube ktora dociska rure do koncowki. ciezko to wyjasnic ale koncowka pasuje idelanie, nic nie tlumi wyplywu spalin, a i wizualnie nic nie szpeci.

Misiek widzial na spocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie polecam ulterka, w poprzednim samochodzie mialem caly tlumieczek tej firmy i spokojnie wytrzymal 4 latka i 100kkm.

 

A jak ten tłumik sprawował się na trasie i przy dłuższych podróżach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik Ultera miałem w poprzednim aucie. Jeździełem z nim 3 lata na gazie i nic się nie działo. Dźwiek nawet na dłuższych trasach nie przeszkadzał. Tylko trzeba pamiętać aby nie kupować uniwersalnego tylko pod konkretny model samochodu. A końcóweczki też mają fajne - sam właśnie czegoś szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zaznaczyć, że jest to SEDAN i nie ma zagiętej oryginalnej rurki w tłumiku, jest ona prosta i dosyć długa. Ulter ma tłumiki dedykowane tylko do hatchbacka (podobnie z końcówkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie polecam ulterka, w poprzednim samochodzie mialem caly tlumieczek tej firmy i spokojnie wytrzymal 4 latka i 100kkm.

 

A jak ten tłumik sprawował się na trasie i przy dłuższych podróżach?

na poczatku gdy tylko byl ulter bylo spoko. jednak potem robilem inne mody wydechu , kolekotrm brak kata i grubsze rury no i potme bylo ciezko w zakresie 3-4 krpm . mnie to jednak nie przeszkadzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chiquito

załóż sobie ostatni tłumik "ultera" ekstra dzwiek. nie masz za głośno w środku a na zewnatrz jednak slychac go delikatnie.

w poprzednim samochodzie tez ulterka uzywalem

ekstra dzwiek

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy u was też jest tak głośno pow 4tyś obrotów? Mam N16 1,8 i bez zmiany tłumików ryczy jak smok. Nie wiem czy to wydech czy silnik sam w sobie? Na wolnych obrotach prawie go nie słychać ale dać po garach to potrafi warknąć. :twisted: Nie jest to jazgot, układ wydechowy sprawdzałem jest szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

w 1,8 sa zmienne fazy rozrzadu a w 1,5 nie ma i moze dlatego tak jest. starsze hondy w momenie przelaczania tez wspaniale ryczaly :D mnie wlasnie brakuje takich efektow ale jak komus przeszkadza to mozna maske wygluszyc od srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

vqsoft1,

 

Cześć pisze do ciebie w sprawie tłumika mozesz mi powiedziec jaki jest to dokladnie model ultera pasujący do almery n16

 

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 14:54 ]

vqsoft1, a i gdzie mozna go kupic najlepiej sklep internetowy bo mieszkam na zadupiu

 

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 14:55 ]

vqsoft1,

Kurde sorry nie chodzi o tłumik tylko o koncówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
vqsoft1,

 

Cześć pisze do ciebie w sprawie tłumika mozesz mi powiedziec jaki jest to dokladnie model ultera pasujący do almery n16

 

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 14:54 ]

vqsoft1, a i gdzie mozna go kupic najlepiej sklep internetowy bo mieszkam na zadupiu

 

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 14:55 ]

vqsoft1,

Kurde sorry nie chodzi o tłumik tylko o koncówkę

 

 

witam

! wiesz ja kupilem te koncowke na allegro. Powiedzialem ze chce do n16tki i taka dostalem.Z tego co pamietam to gosc byl z Łodzi!

 

na stronie ultera jest ta koncowka

 

 

szukaj jej pod nr NX10.4 w dedykowanych nakladkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazlem ja na stronie ultera ale niestety niewiem gdzie ja zamowic popytam sie na allegro . Jezeli bedziesz wiedzial gdzie ja kupic to daj znac

 

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 23:41 ]

aaaa masz moze zdjecie swego samochoda z zamocowana ta koncowka jesli tak to kdd111@wp.pl byl bym wdzieczny , pamietasz moze nick tego uzytkownika allegro ???

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 21 Maj, 2006 10:55 ]

Jedno pytanko jescze czy końcówka ultera NX 10,4 jest inna od koncówki Nissana dedykowanej almerze kturą sprzedają w serwisie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sam efekt uzyskasz wspawując sobie aluminowy kubek do napojów, albo kawałek termosa. Człowieku, końcówka tłumika nie ma nic wspólnego z jego dźwiękiem. to jest pusta rura, najczęściej marnej jakości, która po miesiącu kordouje lub czernieje. Za dźwięk odpowiada tłumik, a nie jego końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazlem ja na stronie ultera ale niestety niewiem gdzie ja zamowic popytam sie na allegro . Jezeli bedziesz wiedzial gdzie ja kupic to daj znac

 

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 23:41 ]

aaaa masz moze zdjecie swego samochoda z zamocowana ta koncowka jesli tak to kdd111@wp.pl byl bym wdzieczny , pamietasz moze nick tego uzytkownika allegro ???

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 21 Maj, 2006 10:55 ]

Jedno pytanko jescze czy końcówka ultera NX 10,4 jest inna od koncówki Nissana dedykowanej almerze kturą sprzedają w serwisie ????

 

Najlepiej pojedz do zakladu tlumiakarskiego. Tam Ci zamowia co chcesz z hurtowni i od razu zaloza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Piotrek_WAWA
vqsoft1,

 

Cześć pisze do ciebie w sprawie tłumika mozesz mi powiedziec jaki jest to dokladnie model ultera pasujący do almery n16

 

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 14:54 ]

vqsoft1, a i gdzie mozna go kupic najlepiej sklep internetowy bo mieszkam na zadupiu

 

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 14:55 ]

vqsoft1,

Kurde sorry nie chodzi o tłumik tylko o koncówkę

 

 

witam

! wiesz ja kupilem te koncowke na allegro. Powiedzialem ze chce do n16tki i taka dostalem.Z tego co pamietam to gosc byl z Łodzi!

 

na stronie ultera jest ta koncowka

 

 

szukaj jej pod nr NX10.4 w dedykowanych nakladkach

Czy ta końcówka dedykowana do N16 Almera HB będzie pasować do P11?

Bo ja również ma taki lekko zagięty wydech w dół. Mogę zrobić fotki to porównamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam końcówke Ulter. Owalną (pomimo że do Almer jest okrągła). Montarz końcówki zależy w dużej mierze od fachowców którzy będą ja montować. U mnie ucieli stara końcówkę, dospawali nową i cały wydech obniżyli podgrzewając zaczepy.

 

na poniższej aukcji jest cały wydech a ja kupiłam taka końcówkę.

 

http://www.allegro.pl/item241179907_super_...m_142_21_1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ucieli stara końcówkę, dospawali nową i cały wydech obniżyli podgrzewając zaczepy.

A możesz wrzycić jakąś fotkę jak to wyglada :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...