Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jest jakis bezpiecznik od sw. mijania?


Gość michalll

Rekomendowane odpowiedzi

nie dziala mi prawe sw. mijania. zarowka jest ok. i pozycja tez sie swieci. ruszalem wszystkimi kostakami i nic. Moze jest jakis bezp??

 

Może masz to samo co ja miałem w Almerce ;) Podobno charakterystyczna usterka. Włącznik/przełącznik świateł przy kierownicy włącza/przełącza osobno prawe i lewe światło. Czasem przepala się jeden obwód... Wystarczy wstawić przekaźnik i po frytkach... Cały przełącznik w ASO to 250zł...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll

gdzie ten przekaznik wstawic?

ale jak wyjalem zarowke i trzymajac ja w reku podlaczylem do tej kostki to sie swiecila. jak ja wsadzilem to juz nie dzialala. a swiatla byly caly czas wlaczone. wiec nie ruszalem dzwigienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak wyjalem zarowke i trzymajac ja w reku podlaczylem do tej kostki to sie swiecila. jak ja wsadzilem to juz nie dzialala. a swiatla byly caly czas wlaczone. wiec nie ruszalem dzwigienki.

Żarówka podłączona bezpośrednio do kostki świeci, a już w reflektorze nie? No to może coś z masą?

A ten przekaźnik to nie wiem gdzie dokładnie... Elektryk mi to za 20zł zrobił...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miałem w micrze, okazało się że własnie w skrzynce z bezpiecznikami tkwił problem, coś nie łączyło. Elektryk to zrobił, jakoś nie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bezpiecznik jest na obwodzie świateł w szeregu, czyli jeśli nie świeci tylko jedna lampa to albo zgniła kostka przy reflektorze, albo wypalił się przełącznik, a ten przekaźnik o którym była mowa jest zakładany nie po to żeby było swiatło tylko żeby ograniczyć napięcie na przełączniku co przeciwdziała jego wypalaniu się!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...