Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

200SX S14'96 Coobcia - niedzielny wóz (Powerd by SR20DET)


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu dużo pisać, od dawna ta maszyna mi się podobała a do Primery skończył mi się zapał tak więc trzeba było dorwać nową zabawkę do grzebania i padło na ładniuśkiego zglebionego, z klimą, skórą i podgrzewanymi fotelami 200SX S14 rocznik 96...

Kupiłem go spod poznania dzięki allegro, wóz ogólnie w bardzo dobrym stanie i zadbany ale:

1) silnik kaput - obrana panew

2) automatyczna skrzynia biegów...

Tak wiec pomału będę go przywracał do zdrowia i przy okazji wywalę to co nie potrzebne pod maską.

 

No to zaczynamy, moja lala w drodze do nowego domu:

040320081202.jpg

 

Maszyna odpalona, umyta i sobie grzecznie stoi przed garażem a za kółkiem mama i jej pierwsza jazda autometem, po chodniku i z obraną panwio - w końcu musi być ten pierwszy raz :D

110320081217.jpg

 

Do wozu dostałem w gratisie komplet klocków i tarcze na przód, tak wiec dorzuciłem na tył i całość ogarnięta:

100320081215.jpg

 

No a jak się zrobił wieczorek zacząłem przygotowywać miejsce pod maską na wytarganie motorowni:

110320081221.jpg

 

Na dniach wóz wędruje do legionowa (Rally Project) gdzie niezwykle pomocny wujek Kivi i Hades master Jasio będą mi wiernie pomagać w spełnianiu moich "zboczeństw" motoryzacyjnych :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny nabytek ;) myśle ze nawet na tym automacie bedzie sie niezle zwijac ;) powodzenia w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzę, że jednak S14 zakupiłeś :D gratki

 

myśle ze nawet na tym automacie bedzie sie niezle zwijac

jak znam Coobcia to długo ten automat tam nie posiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znam Coobcia to długo ten automat tam nie posiedzi :D

A tu się mylisz mój kolego... zanim wywalę ten automat to zmienię wydech, dojdzie duży IC, pompa walbro, zapodam Ecu mastera i pobawię się nieco z doładowaniem :)

 

A co do remontu silnika to główne graty mam czyli idealny nominalny wał, do tego korbowody, liczę na to że tłoki ten silnik ma nietknięte - po weekendzie ekspertyza...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu nowej bryczki pole do dłubania masz na max skoro już silnik wylatuje to i automat wyleci pewnie też :D

a propo jeśli do primy skończył się zapał to co z nią dalej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primę na części będę sprzdawać, do serii ją doprowadzam a potem całą useryjnioną będę chciał ją sprzedać, oczywiście w stanie technicznym idealnym + mały bonusik co do mocy - nie innaczej :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MARCYNKA1983

Znając Ciebie Coobcio i pamiętając wiele Twoich słów na temat manuala, to trzymam się tego samego zdania co wielu klubowiczów -automat niedługo wyleci z tego auta :P

A że Twoja motomania górą to i ja trzymam kciuki za dalsze Twoje poczynania z nowym nissankiem i czekam z niecierpliwością na newsy na jego temat :diabel: :diabel: :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z cząstek będzie pasować do ambitnych GT, no i koszta?na PW- może druga klimka też ?

może turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim wywalę ten automat to zmienię wydech, dojdzie duży IC, pompa walbro, zapodam Ecu mastera i pobawię się nieco z doładowaniem

 

tak sobie mów.... chyba, że to wszystko na dniach wsadzisz :D

 

ja wiem, że w głębi duszy chcesz tym autkiem bokiem polatać, a Borsk się zbliża ;)

 

więc do maja będzie manual na bank :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) ;) i filmiki typu Coobcio orido style - szybki napad na wiatraka :kosci: albo ;P

siekierkowska drift

 

powodzenia w projekcie...

 

ja będę się za rok szykował na US spec 99' 240sx z KA24DE pod turbo (w serii jest męsko odprężony motor z półciężarówki ; 9,3:1 us ; 9,5:1 can i wklęsłe tłoki) można takie auto w us kupic za 2000 $ !!!

 

jak tylko wózka dla dzieci się pozbędę bo kufer w s14a za mały na dwuosobowy wózek typu tramwaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio, kurcze, a jak sie ostatnio widzieliśmy to twierdziłeś że Primery nigdy sie nie pozbędziesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo Coobcio masz takie jak moje :P tylko Kolor inny bo ja mam bordowy :)

 

to bede sledzic projekt z zapartym tchem bo chce mojego zrobic podobnie ;)

tylko kasa kasa :( :>

 

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając ze starych zapasów po primie, jestem w trakcie realizacji pierwszego moda tzn. przejście z przepustnicy fi50mm na fi60mm (z atmosferycznych SR20...)

Tak się one mają do siebie:

przepustniczki.jpg

 

A co do primy to jakoś tak wypadło w sumie to nie stać mnie na trzy wozy na raz i w trzech naraz dłubać, wolne w dwóch ale konkretniej :D

SAAB już ma 227KM i 404Nm i tak stopniowo kucy mu dodaję, teraz wszytko blokuje się na małej turbinie i korci...

Na primę się wiele nauczyłem i teraz nauka idzie w SX - niewątpliwie bardziej niedzielne auto jak Primera P10 :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać, od dawna ta maszyna mi się podobała a do Primery skończył mi się zapał tak więc trzeba było dorwać nową zabawkę do grzebania i padło na ładniuśkiego zglebionego, z klimą, skórą i podgrzewanymi fotelami 200SX S14 rocznik 96...

Kurcze, właśnie wczoraj bylem w pobliżu, więc podjechałem na Fundamentową. A tu skucha, bo garage murowany zamknięty, Srebrna Prima na chodniku, a z boku stoi otwarty blaszany garaż, z którego wygląda d*pa zielonego SX... I tu mnie Coobcio zmylił tym garażem. A dzisiaj Prima na chodniku, garaż zamknięty na 4 spusty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za primę useryjnioną do powiedzmy 160KM ok 6 tyś zł. jest to rocznik 96... za jakiś czas wyjdzie stosowne ogłoszenie :)

 

Ps. Przepustnica zmododowana już siedzi na swoim miejscu :)

przepustniczki11.jpg

przepustniczki12.jpg

 

[ Dodano: Pon 17 Mar, 2008 16:47 ]

No to już powoli przygotowuje się do przejścia na manual, brakuje mi jeszcze tylko pedałów hamulca i sprzęgła.

 

No i także przyszły fruty do zwiększania mocy:

170320081236.jpg

 

W czwartek może w środę silnik będzie wytargiwany z budy a puki co lece do garage zciągać łep - którego czeka długa droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i także przyszły fruty do zwiększania mocy:

Obrazek

 

W czwartek może w środę silnik będzie wytargiwany z budy a puki co lece do garage zciągać łep - którego czeka długa droga :)

No ladne cacka :) Az szkoda je montowac, bo sie zaraz pobrudza :)

Czekamy z niecierpliwoscia na manualnego SXa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...