Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

200SX S14'96 Coobcia - niedzielny wóz (Powerd by SR20DET)


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji remontu będzie zapodawany manual... Głupie jest to że trzeba także zmienić część wiązki elektrycznej i przepiąć jakiegoś pina coby prędkościomierz działał.

 

Skrzynka wał i reszta frutów:

170320081235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawi reakcje na gaz i teoretycznie powinno zmniejszyć laga, ale większą zatyczką jest przepływomierz powietrza - który także zmoduje coby nie stawiał żadnych oporów...

Ps. dziś zrzuciłem łep, tada:

spadlLep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinol a jak... Ps. jak zrobię ten wóz to będę się nim bał smigać jak cholera, ten tył napęd... Jakiegoś poloneza może najpierw do nauki kupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinol a jak... Ps. jak zrobię ten wóz to będę się nim bał smigać jak cholera, ten tył napęd... Jakiegoś poloneza może najpierw do nauki kupić ??

 

Taa albo malucha :D;)

swoją drogą pare lat śmigałem takowym i w zime na śniegu to faktycznie była fajna zabawa :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinol a jak... Ps. jak zrobię ten wóz to będę się nim bał smigać jak cholera, ten tył napęd... Jakiegoś poloneza może najpierw do nauki kupić ??

Coobcio, na suchym będzie OK, ale jak tylko popada deszczyk to będziesz się uczył pokory dla pedału przyspieszenia :D. O zimie to już nie mówie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie bardziej bał suchej nawierzchni przy dużych prędkościach bo wiadomo że na mokrym i po śniegu sie tak nie pakuje .........ale przy 160-170 przy 4-5 tys rpm w łuku może być ciekawie :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaję Sx-a nie prowadziłem ale supra I i II; dosyć długo Mr2 (tylko dla odważnych), porche 928... i pare innych rwd... SX w porównaniu z MR2 powinien prowadzić sie dziecinnie łatwo...

jest świetnie zbalansowany... mr2 też tylko trzeba kontre w odwrotną stronę kręcić i zamiast ujmować gaz w pizde dawać na maksa bo nie wyda .. to dla niewtajemniczonych :028: auto dla psycholi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to mnie uspokoiłeś :)

Choć powiem Ci że miałem okazję parę razy prowadzić S14 z mocą pod 300KM i sporo nerwów kosztowały mnie sytuacje typu II biegi do deski jak w koleinach bokiem stawiało, a co to będzie się działo jak z czasem do 400KM się dobije no ale do tego czasu mam nadzieję że troszkę ogarnę maszynę, tak czy siak po świętach ostro się za nią biorę zwłaszcza że oba pedały dotarły... Tak więc już wszystko do przejścia na manual jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SX w porównaniu z MR2 powinien prowadzić sie dziecinnie łatwo...

jest świetnie zbalansowany...

nie jest trudny w prowadzeniu natomiast jak sie jezdzilo caly czas FWD tak jak ja to na poczatku mozna byc lekko zaskoczonym...

ale latwo go opanowac tak ze Coobcio na poczatku delikatnie i od razu jak tylko cos go wzmocnisz to wrzucaj szerszą opone i zobaczysz ze mozna nim tez smigac bez nadmiernego palenia lacza a z klasą... ;) :>

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacze będą w seryjnym rozmiarze ale pół sliki tzn Toyo R888 (205.55R16) - mam nadzieję że dzięki tym oponą setka na liczniku będzie osiągana w czasie nie dłuższym jak 4,5 sekundy :) Oczywiście w szczytowej i zamierzanej formie.

No czas na weekend a po nim wchodzimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wjerzdza coś z tego:

http://cgi.ebay.com/TD05H-18G-Turbocharger...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/TD06-20G-Turbocharger-...0QQcmdZViewItem

 

Chyba ta mniejsza wjedzie ze względu na małą turbo-dziurę... 350KM to myślę że tak akurat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to bedzie znow chyba najszybsze auto w klubie ;-) do czasu az przyjedzie to http://cgi.ebay.co.uk/nissan-skyline-r33-g...1QQcmdZViewItem

powodzenia w tworzeniu a tylny naped nie jest wcale taki zly ...ja kiedys mialem okazje 375 km ogarniac i dawalo rade tylko ze to duza fura byla wiec troche inaczej niz nismo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...