Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

200SX S14'96 Coobcia - niedzielny wóz (Powerd by SR20DET)


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe jak Cobcio zasmaży kapciocha tym SXem :D

Szykuje sie rakieta :D :D

RWD i stadnina kucy pod machą, będzie zawracanie bez dotykania kierownicy :D

 

Doktor'ek ma talent i cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem świadkiem prac przy dolocie jeszcze bez filtra ale odpalenie było pomimo trochę "skróconego" ;) wydechu, ale kręci się ładnie i nawet nie za głośno. :diabel2:

Początek chinskiego wydechu już dopracowany i pasuje, autem przejechałem się jakieś 30km po mieście no i żyje :)

W poniedziałek dokańczam dolot i obowiązkowo jakiegoś stożka zapodaje bo narazie szmata wjechała i ostro zatyka wóz :D

A co do mocy to automat skutecznie będzie ją tłumić :fuckyou2: ... przez jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

090820081725.jpg

Zarąbisty ten automat, przy 3000obr.min łapie 140, tak więc idealnie do docierania...

 

IMG_2055.jpg

Pierwsza trasa za nami - Wawa Kazimierz, bez problemu :)

Potem do Lublina, troszkę przygazuwek i turbina padła - wcześniej ją zmęczyłem zatkanym wężem olejowym no i jestem 3 kilo w plecy więc następna wleci nie wcześniej jak za tydzień...

 

Trasa powrotna Kazimierz Wawa masakra, za mną chmura dymu i prędkość nie większa jak 80km/h - ok 1700obr.min i co 20-30km postój by dolać oliwy, przez 150km przelało się jej prawie 3,5L...

 

Jestem wkurzony i jednocześnie zarąbiście podjarany jak się jeździ tylnonapędówką - no inny świat, w zakręcie dodaje się gazu i nic przodu nie wywala :)

No i mocy jest na tyle (mimo seryjnego wydechu - na trasie cisza prawie jak w SAABIie) że jak się daje Kick Downa to nie rzadko zamiele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Potem do Lublina, troszkę przygazuwek i turbina padła

(...)

 

Widzisz, jak byś przyjechał na oględziny SR20 do Świdnika zamiast do Lublina, to by nie padła :P

A tak serio to powodzenia w reanimacji i modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z wymianą turbiny to się wstrzymuję na trochę... Najpierw chciałbym zaopiekować się klimatyzacją, wrzucić ECU mastera z Map sensorem + wystroić jak jest, zapodać większe wtryski z myślą o nieco wydajniejszej turbinie jak była.

Ps. cholernie podoba mi się ten wydech firmy OBX, 3" przelot:

NS01-Tback2.jpg

Osa już się o niego ubiega dla mnie :)

 

A na dzień dzisiejszy wyjechała turbina i SX zrobił się łagodnym dupowozem - idealnie pasuje do niego automat i jeszcze tylko ta klima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dzięki Osie w parę dni wprost pod mój garage przybyła wielka paczka - jakby lodówka w niej była, ale ta niska masa i napisy OBX zdradziły zawartość :D

A w środku armatka średniego kalibru:

odtylca.jpg

 

Już nie mogę się doczekać kiedy znajdę odrobinę czasu i ją zapodam, przy tej okazji może wleci seryjna suszarka tzn T28...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa, ty czasem nie pracujesz w okolicach odrowaza?? Czesto widuje niemal identyczne sunny przy stacji Konpal

Odrazu przepraszam za OT

tak to moje auto ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Świnka onboard bez turbiny SX chlał mi w mieście ok 17 litrówmial tak więc przed trasą posanowiłem zapodać mu Ecu mastera i wystroić, średnio zdjąłem mu ok 20% paliwa - aż tak był zalany... teraz jeszcze tylko wrzucić wydech i czekać na mikołaja co sprowadzi mi turbinę, no chyba żę będzie to jedyny dopracowany 200SX bez T :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hehe adams w związku z tym że zamieściłeś opis swojego wozu to muszę się zabrać za swój - już mam turbinę na oku, na dniach ją zamówię przez dobrego zioma OSĘ :)

A co do przepustnicy to ja modyfikowałem orginalną - dałem by mi przetoczyli obudowę pod Fi 60mm a liścia samego dałem właśnie z primery 2.0...

Gdyby pójść na łatwiznę i wsadzić całą przepustnice z primery to niestety niestety nie było by ssania - auto jak jest zimne przygasa... (SX ma mechaniczne ssanie wbudowane w korpus przepustnicy dokładnie tak jak w GA14/16DE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o to mi chodzilo :) kiedys badalem temat i wyszlo na to ze wlasnie "cold start" musi byc wywalony jak bierzesz z primy. Zreszta od tego czasu dalem sobie spokuj z tym modem - koles na sxoc podmienil, ale bez strojenia, i wyszlo ze spadlo mu kilka koni po tym modzie. No a ze jak wiesz ja biore chipy czyli gotowy program to pewnie mialbym analogiczna sytuacje jak u niego... Ale Ty sam stroisz wiec gratka mod :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno po nim pedał bardziej w pozycji 0-1 chodzi... większa przepustnica przy mniejszych uchyleniach przepuszcza już więcej powietrza.

No wsadzę turbo wsadzę manuala wsadzę wtrsyki 555ccm to będzie można jakieś wykresy porobić, choć szczerze przyznam że fajnie jest z automatem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wjechał dzisiaj nowy wydeszek wreszczcie:

IMG_0665.jpg

IMG_0673.jpg

 

Mimo że to średnica prawie 80mm i pełen przelot to nie zrobiło się jakoś nad zwyczajnie głośno - puki co początek jeszcze siedzi ze starego kompletu z dodatkowym 3cim tłumikiem, jak wsadzę początek z OBX to już jego nie będzie i będzie pewno nieco głosniej ale już niebawem turbo i cisza...

Osa dał cynk że suszarka już jest ale wskoczyła na cło tak więc myślę że w tym tygodniu będzie jej montaż :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...