Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

200SX S14'96 Coobcia - niedzielny wóz (Powerd by SR20DET)


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Juz wlasnie obczailem - 278mm srednicy a wszystkie inne wymiary takie same (procz grubosci materialu przylegajacego do piasty i czesci prostopadlej do niego), 3.6kg S14 - A32 3.9kg wg brembo. Cos mi mowi ze wlasnie znalazlem setup na tyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams te wibracje masz z powodu lekkiego koła... Raczej bym się nie przejmował a jak chcesz temu zapobiec to najlepiej by było wyważyć je wraz z wałem korbowy...

Ps. ja jak uporządkuje garage i uturbimy Bombla to biorę się za projekt adapterów pod te większe tarcze na tył, myślę żeby zrobić tego większa ilość to chłopaki z NissanTechu by byli zadowoleni :)

 

A co do zapłonu to przegrzewał mi się power transistor taka kosteczka przykręcana do błotnika, a przegrzewał się od chińskiego kolektora wydechwoego, tak sam jak mi się przegrzewa pompa hamulcowa, tak więc wsadzam seryjny kolektor wydechowy wraz z osłoną termiczną ciekawe czy wyda on do 400KM+ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owinąłem ale taśmę mam już po przecieraną a dwa że w turbo tak jakoś średnio zdaje egzamin no a poza tym kolekotr od dłuższego czasu mam pęknięty... Więc wszystko jest za tym by wsadzić serię i odwiedzić hamkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze srednio sie sprawdza, bo jest pekniety. jak wrocisz do serii to bedzie pozniej turbo wstawac, a do 400+ juz by sie przydal kolektor pozadny zeby to ladnie hulalo. na Twoim miejscu pospawalbym i wzmocnil chinola i owinal jeszcze raz tasma..

 

co do zaplonu to chodzilo mi o to czym sie objawiaja problemy, bo moze to to samo co u mnie, a power transistor w Sunnym jest przykrecany do glowicy, tak jak i cewka i obydwie rzeczy moga sie niezle nagrzewac :/ przy przeniesieniu, transistor musi byc przykrecony do karoserii czy niekoniecznie? :whistle:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzisotor w sunnym jest na głowicy odsunięty na blaszce wiec tam się raczej nie przegrzeje a w 200SX jest wprost na przeciwko turbiny, jak kiedyś na pokazie driftu w poznaniu byłem to Polody się mnie pytał czy mi się właśnie Power Tranzisotr nie przegrzewa no i się przegrzewa...

Dzieje się to tak, odpalam wóz jadę aż do momentu rozgdzania się silnika i w palniku mu... no i jak przyjdzie po takiej przygazówie zatrzymać się np. na światłach to już jest kasłanie i nie równe przyspieszenie no i mowy nie ma by na prostej drodze na 3 biegu z dodania gazu mielił kołami (przy obecnych warunkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie u mnie objawy sa podobne stad zainteresowalem sie tym przegrzewaniem. Transistor jest na blaszce owszem, ale u mnie przez te walki strasznie sie pod maska wszystko nagrzewa i stad moje pytanko :) gdybym na probe chcial przeniesc dalej transistora to musi byc uziemiony czy nie? :unsure:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne male OT -> jak mowilem powaznie zainteresowales mnie tymi tarczami na tyl z A32 wiec moze jeszcze przed nowym rokiem poczta powinna przyniesc cos takiego :) jeszcze raz dzieki za cynk ;)

 

Brembo35542a.jpg

Edytowane przez Adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne male OT -> jak mowilem powaznie zainteresowales mnie tymi tarczami na tyl z A32 wiec moze jeszcze przed nowym rokiem poczta powinna przyniesc cos takiego :) jeszcze raz dzieki za cynk ;)

 

xxx

 

Można wiedzieć ile takie cudo z przsyłką wychodzi? Mam na brembo niezłe źródło i ciekawy jestem o ile taniej można by było je kupić z odbiorem w wawie :)

Edytowane przez RooS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dylson, dzięki za info - w takim razie z tego co patrzę to sprawa wygląda tak:

tarcze na tył z qx (95-2000)

oznaczenie: D1022

średnica: 278mm

grubość: 9/8mm

niestety, nacinanych nie widzę :angry:

sztukę takich mogę mieć za 220zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli patrzysz na rynek us to tam infiniti i30 jest odpowiednikiem qx-a (w duzym uproszczeniu). A wedlug katalogu inter cars a33 ma takie same tarcze na tyle jak a32.

Ps jak bede miec czas to w poniedzialek zmierze tarcze w us :) Dobrze, ze na podworku stoi us i qx :)

Edytowane przez dylson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...