Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wald-owa Sentra GA16DE


Gość Wald
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że wczoraj nastapiła pierwsza modyfikacja, myslę, że mogę przedstawić tu swojego bolida:

Sentra '94 1.6

Z wyposażenia:

- klimatyzacja

- tempomat

- el. lusterka

 

Koła obecnie 175/65/14, lato 185/60/14, na zdjęciach jeszcze 13stki.

 

34490654rj5.jpg

 

56685954tk2.jpg

 

83002046ds5.jpg

 

74550613pd1.jpg

 

77738896hm5.jpg

 

10518770rh7.jpg

 

50639761kx4.jpg

 

34787116ca1.jpg

 

96881771cj4.jpg

 

10oh9.jpg

 

11xp7.jpg

 

Od czasu zdjęć doszedł obrotomierz, bo troche ciezko sie bez niego jezdzilo.

 

Auto ogolnie niesamowicie wygodne, bardzo przyje,nie sie jezdzi, jedynym mankamentem było zamulenie na co pomogło wywalenie kata i dosc duze spalanie LPG, a wiec:

 

Wczoraj dr. Nismo zamontował Blosa wraz z tanim stozkiem ktory lupilem na allegro i polecielismy na hamownie:

 

Juz na rolkach

86942012nr5.jpg

 

Obserwacja pomiaru:

23403378op3.jpg

 

Ostatnie poprawki Coobcia

47676825ah2.jpg

 

I wywaliło takie coś:

83849762bf9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ciekawy egzemplasz nismo widze

przejżyj jak tam od spodu wygląda moja sentra 94r była tam pordzewiala :/

 

jedynym mankamentem było zamulenie na co pomogło wywalenie kata i dosc duze spalanie LPG

Jak teraz spalanie :?:

 

Wczoraj dr. Nismo zamontował Blosa wraz z tanim stozkiem ktory lupilem na allegro i polecielismy na hamownie:

no spodziewałem się 5-10 koników więcej...

wklej fotki z nowym dolotem i blosem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ciekawy egzemplasz nismo widze

przejżyj jak tam od spodu wygląda moja sentra 94r była tam pordzewiala :/

 

Moja tez troche byla, szczegolnie po lewej stronie, musialem wymienic miske olejowa bo juz byla przegniła. Pomalowałem ja całą bitexem.

 

dsc00002ua3.jpg

 

Jak teraz spalanie :?:

 

Jeszcze nie wiem, zawor mi nie odbil i caly czas wyjezdzam 53litry

 

no spodziewałem się 5-10 koników więcej...

wklej fotki z nowym dolotem i blosem :)

 

Tego wlasnie troche nie rozumiem czemu ta moc nagle tak spada, fabrycznie powinno dosjc do 6400 RPM, a u mnie spada wczesniej. Coobcio mowi ze to moze wydech, dalszy plan to kolektor 4-2-1 i dalej cos od Tomali.

 

dsc00007ie2.jpg

 

Na zdjeciu nie ma dołączonego weza wolnych obrotow ktory dopiero dzis podlaczylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wlasnie troche nie rozumiem czemu ta moc nagle tak spada, fabrycznie powinno dosjc do 6400 RPM, a u mnie spada wczesniej. Coobcio mowi ze to moze wydech, dalszy plan to kolektor 4-2-1 i dalej cos od Tomali.

 

wydechem go ładnie odetkasz ale dla mnie przepływka i jej fi 40 zabija samą góre powyżej 5.5tys. obr.

a propo sprawdzał ci Coobcio AFR :?:

on mugłby dużo powiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak zmienic ta przeplywke?

 

AFR nie badalismy.

 

Proponowałbym wsadzić ją do innej obudowy choćby takiej z 2.0 :D

tyle że musiałbyś zastosować np. ecu mastera do wystrojenia

jeśli masz zamiar zmienić też wydech to będzie to bardzo dobra opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolektor ssący z Sentry cholernie mi się podoba - nie ma ktoś takiego na stanie do sprzedania, listwa paliwowa w nim jest taka jak zwykłym GA16DE ?

 

Wald kolejny krok rąbnij sobie wydech, później do niego dorzucić nowy kolektor to pikuś i nic nie tracisz a wóz zyska na dynamice - gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobic wydech pod ten seryjny koilektor? Jakiejs wiekszej srednicy on ma byc czy jak?

No bo to ze jeden tlumik przelotowy a koncowy komorowy to wiem, ale nic pozatym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobic wydech pod ten seryjny koilektor? Jakiejs wiekszej srednicy on ma byc czy jak?

 

Kolektor 4-2-1 miał goago do sprzedania natomiast wydech to max 2 cale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź na ul. Harfową 4 do Tomali - zrobi ci dobrzeja już 3 autko tam robiłem 60mm po zewnątrz 55mm fi

 

u Ciebie będzie 55 po zewnątrz - powinno 400 zł wyjść od kolektora do końca na środkowym przelocie i specjalnym przelotowo-komorowym opracowanym przez tomalę z tyłu (przecięty przelot z odbiciem - cisza i moc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź na ul. Harfową 4 do Tomali - zrobi ci dobrzeja już 3 autko tam robiłem 60mm po zewnątrz 55mm fi

 

u Ciebie będzie 55 po zewnątrz - powinno 400 zł wyjść od kolektora do końca na środkowym przelocie i specjalnym przelotowo-komorowym opracowanym przez tomalę z tyłu (przecięty przelot z odbiciem - cisza i moc)

 

Do 1.6 55mm to za dużo max 50mm sprawdzone :)

 

Miał ale się rozmyślił :/

 

A seryjny wydech jaka ma srednice?

 

serja ma 43mm po zewnątrz ale są zwężki na 38mm ja miałem takie w 2 albo 3 miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź na ul. Harfową 4 do Tomali

 

Obserwowalem Twoj watek i wlasnie tam chce pojechac.

 

[ Dodano: Sro 26 Mar, 2008 14:27 ]

Do 1.6 55mm to za dużo max 50mm sprawdzone :)

 

W takim sensie ze 55 moze pogorszyc sprawe czy poprostu nie da nic wiecej jak 50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim sensie ze 55 moze pogorszyc sprawe czy poprostu nie da nic wiecej jak 50?

Jak masz seryjny kolektor wydechowy to się tym nie przejmuj :)

55mm da CI tyle samo co 50, chłopak z angli ma N15 seria 100KM z dolotem i wydechem fi 55x1,5mm od seryjnego kolektora do końca na dwóch tłumikach przelotowych i efekt to 108KM i 144Nm (gdzieś jego wykres jest na forum) jak wsadziliśmy wałki z DS wyszło 113KM (też wykres jest na forum).

Tobie doradzam tą samą średnicę rury ale z końcowym przelotowo komorowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim sensie ze 55 moze pogorszyc sprawe czy poprostu nie da nic wiecej jak 50?

Jak masz seryjny kolektor wydechowy to się tym nie przejmuj :)

55mm da CI tyle samo co 50, chłopak z angli ma N15 seria 100KM z dolotem i wydechem fi 55x1,5mm od seryjnego kolektora do końca na dwóch tłumikach przelotowych i efekt to 108KM i 144Nm (gdzieś jego wykres jest na forum) jak wsadziliśmy wałki z DS wyszło 113KM (też wykres jest na forum).

Tobie doradzam tą samą średnicę rury ale z końcowym przelotowo komorowym...

 

tak ale z półtorówki to sie robi puszki chyba, czy sie mylę rura ma chyba 2-2,5 mm grubości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zrobie wydech 55.

 

Narazie wyjezdzilem caly bak i wyszlo 11,5 litra LPG, wiec spadek spalania w stosunku do ostatnich 16,5 na mikserze jest ogromny. Oczywiscie to 16,5 to bylo wyjatkowo duzo ale nigdy nie zszedlem mniej niz 12 odkad mam to auto wiec jest elegancko. Niestety zatankowalem na Orlenie i teraz nagly spadek mocy jest juz przy 5tys., troche nie rozumiem dlaczego, ale mniejsza z tym, nastepne tankowanie robie na mojej stalej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u tomali robiłem kiedyś pod motor 4age 1.6 do corolli wydech 50 wewnątrz na dwóch dużych tłumikach przelotowych i było tak samo głośno jak mam teraz czyli 2.0 litry fi55 i przelot + przelotowo-komorowy.

 

ja osobiscie pod jeden sześć zrobiłbym pełen przelot o średnicy 50 po zewnątrz

bo 1.6 nie generuje dużego hałasu..

 

pozatym te silniki w toyocie jakieś cichsze były ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiliśmy u Kolegi z puław wydech w jego P11 1,6 przyrost ok 10KM i 5Nm...

z rurek 55x1,5mm pierwszy tłumik przelotowy a końcowy przelotowo komorowy.

Przyrost mocy i momentu w calutkim zakresie - auto na drodze bardzo dużo zyskało na ciągu...

 

Co do TOMALI to robi ze zwykłej stali wydechy z rur:

50x1,5mm

55x1,5mm

60x2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukałem od Sunny GTi ale nie znalazlem, moze na przyszly rok, choc podoba mi sie taki cichociemny styl, kołpaki, obdrapane zderzaki itd. Pozatym sprzyja to spokojnemu postojowi auta na moim mało przyjaznym osiedlu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...