Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak podnieść tył?


Gość Domino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tył w moim sunnym jest nizej niz przod, widać ze siedzi zwlaszcza jak z tyłu siada osoby , co moge zrobic zeby go podniesc? czy to sprezyny czy amortyzator i co mozna zrobic? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

mozesz sobie kupic takie gumy wsadzane miedzy zwoje sprezyn to ci sie troche tyl utwardzi i bedzie wyzej u mnie tak mam bo tez za nisko siedziala, w sklepie motoryzacyjnym 2 sztuki kosztuja niecale 10 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie kupic takie gumy wsadzane miedzy zwoje sprezyn to ci sie troche tyl utwardzi i bedzie wyzej u mnie tak mam bo tez za nisko siedziala, w sklepie motoryzacyjnym 2 sztuki kosztuja niecale 10 zeta

nom!! ja tez u siebie wlozylem takie gumy na tyl!! i mi popieprzylo opony!! :evil:

wlozylem je na dolny zwoj!! nie wiem czy dobrze!! ale dalem sobie spokoj!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem jak to jest mozliwe?! ale najwidoczniej jest!

popieprz... w ten sposob ze: opona od strony "czola" zrobila sie jakby pozabkowana tzn nie rowno ja sciera najbardziej bralo wewnetrzna strone!!! cisnienie bylo ok! a przejechalem tak z 5 tys. km.

takze jescze raz mowie ze nie wiem jak to jest mozliwe!! byc moze to tylko u mnie tak jest!! :?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wime jakie powinny byc ale gumy pod moimi sprezynami to sa bardzo cienkie to raczej podkladka niz dystans.

Zakupilem tez gumy wsadzane w sprezyny ale odleglosci miedzy zwojmi sa duzo wieksze niz wysokosc gumy.

Dopiero polaczenie dwoch takich gum cos dalo ale musze pokabinowac jak je razem połączyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość x-men9999
no to napewno nie przez gumy, sprawdz sobie lepiej geometrie i kąty kół

 

ok!! tylko ze w Sunny'm takich rzeczy sie nie reguluje!!!???? :?

 

Ząbkowanie opony spowodowane jest padniętymi amortyzatorami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podnosiłem tył w banalny spoób sprężyny do kowala rozciągnąć i zahartować jak dobry kowal to zrobi jeszcze odpuszczanie i można tak spokojnie nawet 10 cm (qmpel tak zrobił) ja chciałem tylko żeby było jak w oryginale i teraz jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do długości to nie mierzyłem tego - poprostu wyjąłem sprężyny podjechałem do kowala i powiedziałem mu że chcę 5-7 cm do góry, on wie o ile trzeba rozciągnąć. Tylko jeśli będzie chciał bez hartowania to go olej. Tak mi kiedyś jeden zrobił to siadł po dwoch tygodniach. Trzeba hartować, możesz powiedzieć że chcesz 10cm bo zawsze trochę siada. Ja teraz dałem trochę za mało. Ogólnie po takiej oeracji lepiej mi się jeździ jest sztywniejszy i mniej się giba... A robiłem to w zakładzie pod Wawką. Od Radzymińskiej (przy MacDonald's) jadąc w kierunku na Wołomin jakieś 1,5 km po lewej stronie. 20 zł za szt jak są wyjęte z montażem nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rozciaganie nie chce sie bawic u mnie w okolicy nie ma gdzie i slyszelm ze to i tak na krotko, doszedlem do wniosku ze kupie nowe sprezyny i tu powstal nowy post ten koncze dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no to napewno nie przez gumy, sprawdz sobie lepiej geometrie i kąty kół

 

ok!! tylko ze w Sunny'm takich rzeczy sie nie reguluje!!!???? :?

 

Ząbkowanie opony spowodowane jest padniętymi amortyzatorami :D

dokladnie!! przepraszam wszystkich!! teraz juz wiem!! :oops: :wink:

amorki juz wymienilem po tym jak mi zima zamarzaly i jak ostatnio mi jeden rozerwalo!!! ale byl niezly huk!!! :shock:

zkupilem amorki NK z 3-letnia gwarancja za 440 zl z odbojami i z wymiana!!! :P 8)

 

pozdrawiam!!

 

P.s. gumy mozna montowac bez zadnych obaw!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

co że każdy jest tak z tłu niższy, mi sie wydaje że nie bo zaparkowałem sobie na parkingu obok takiej samej strzały tyle że w dislu była i on miał wyżej tył. i troche poczytałem skoro znalazłem ten stary temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie przyadlosc nissanow, mi bardzo siedzial wstawilem sprezyny mozna powiedziec normalne i po czasie tez przysiadly ale nie tak jak mialem stare, ale w sklepie mieli tez jakies utwardzane bardziej ale nie mialem na nie tyle pieniedzy a byl czas ze liczylem sie z kazdym groszem i wyszlo jak wyszlo..teraz troche zaluje,a le przod w gorze tyl troche w dole i mnie to drazni, szczegolnie jak sie szybciej jedzie autem no ale mozna wrzucic jakies sportowe nizsze sprezyny i po klopocie :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również problem i to nie od dzisiaj z obniżonym tyłem.Przez ten fakt niszczę sobie podłoge,przejeżdżająz przez progi zwalniające.Kupiłem nowe sprężyny i wiele to niepomogło.Nadal przy przejeżdżaniu przez te progi trę dołem po nich.Co do rozciągania sprężyn to wiele słyszałem na ten temat.Generalnie jest tak że po rozciągnięciu i zahartowaniu i tak siądą.Tagże to jest skórka niewarta wyprawki.Co do włożenia gum między zwoje to chyba nie o to chodzi.Cały problem w tym że są one chyba zbyt elastycznie stąd tak siadają.Myśle że najlepszym rozwiązaniem będzie włożenie podobnej sprężyny może nawet nieco grubszej,która by miała przynajmniej jeden zwój więcej.Tylko niewiadomo ,jak w tym układzie będą się zachowywały amortyzatory??.Czy będzie wystarczający docisk ,taki jak przy krótszych sprężynach.A tak nawiasem ,w przyszłym tygodniu jadę do serwisu Nissana i zobaczą ,co jest powodem że tak stoi nisko.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...