Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak podnieść tył?


Gość Domino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesrock

ja wam tylko powiem dajcie sobie spokoj w stawianiem miedzy zwoje tych gum juz nieraz poruszalismy ten temat na foum i nieraz stwierdzilismy wspolnie ze jest to niebezpieczne a pozatym nic nie wnosi... efekt jest marny dlatego lepiej do kowalal.... moj kumpel przez takie zabiegi z wkladaniem tych gum rozwalil zmaochód daje to popierwze zgubne poczucie usztywnienia zawieszenia przez co samochód reaguje inaczej a po za tym zmeczenie częsci górnej i dolnej spreżyny i po czasie pekniecia etc.....pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym nissanie u mnie też tył niżej siedzi. Kiedyś gadałem z takim kolesiem co miał 100NX-a i on skrócił o 1zwój sprężyny z przodu i tym samym wyrównało się :D . Myślałem czy by tak niezrobić ale przeciż wtedy będzie bardziej miękki z przodu czysz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nissanie zwoje w sprezynach sa bardzo rzadkie, a zreszta te gumy to beznadziejny wymysl,

rozciaganie i hartowanie tez jest bezsensu a co jak sie w jednym miejscu wiecej zahartuje w drugim mniej albo jak bedzie rozciagal material sie zmeczy i zahartuje, pekniecie sprezyny przy 150km/h po wjechaniu w jakas dziure .....

 

kupic twardsze sprezyny(jak kupowalem swoje na tyl to byly w edpolu dostepne twardsze ale nie mialem tyle kasy bo byly drozsze, ale teraz zaluzje bo troche siadl juz tez), na tyl sa dostepne sprezyny utwardzane, albo sprobowac pasowac z kombi moze podejda,

albo pasowac z innego auta dlugosc mozna doregulowac byle srednica pasowala

 

co do przodu w nissanie przod ewidentnie za wysoko jest, przy wiekszych predkosciach zaczyna byc poddmuchiwany i auto myszkuje po drodze

chyba najlepiej jesli ktos nie wozi duzo pasazerow i duzo bagazow wrzucic jakies nizsze twardsze progresywne sprezny ,

przez co srodek ciezkosci sie obnizy a na zakretach nie bedzie sie unosic do gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w serwisowce i polskich ksiazkach jaka jest srednica sprezyny, albo na szrocie zmierz samemu

grubosc drutu zapewne wieksza, gdyby byla dluzsza to sie scisnie i wsadzi w amorka

no zakladam ze y10 ma kolumny z tylu w zawieszeniu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gadałem z takim kolesiem co miał 100NX-a i on skrócił o 1zwój sprężyny z przodu i tym samym wyrównało się :D . Myślałem czy by tak niezrobić ale przeciż wtedy będzie bardziej miękki z przodu czysz nie?

 

przeciwnie, będzie bardziej twardy. też mam odcięty jeden zwój z tym że trzeba później uformować końcówkę sprężyny do kielichu kolumny. dodam że auto znacznie lepiej sie prowadzi.

 

no zakladam ze y10 ma kolumny z tylu w zawieszeniu

kombi ma belkę z tylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz pisałem i napisze jeszcz raz - rozciąganie nie jest takie bez sensu jeśli odda sie do firmy zajmującej się takimi rzeczami ... ja oddałm swoje do Resor-rex 'a i jestem zadowolony - po roku nic się nie zminiło - stoi wyżej i jest ciągle prawidłowo...tzn równo z przodem.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najlepszym rozwiązaniem jest założenie na tył bez żadnej kombinacji w gumy między zwoje ,jak i rozciąganie u kowala ,założyć sprężynę po prostu wzmacnianą ,i dłuższą o 1 zwój.Nie wiem czy by pasowały sprężyny nieco grubsze niż oryginalne ,ale zapewne tak???

 

[ Dodano: Sro 04 Kwi, 2007 08:34 ]

Witam.Czy ktoś z kol.by miał możliwość dojścia do wiarygodnych informacji dotyczących grubości drutu ,i ilości zwoi sprężyn w N-14---tył..Pozdrawiam i góry dziękuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...