Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] mp3 z tomtoma a system audio primery


Gość adampik69

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adampik69

Witam. Mam zamiar kupić nawigację tom tom do mojej primerki P 12, nawigacja posiada odtwarzacz plików mp3. I tu pojawia się problem. Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pytanie czy istnieje możliwość podłączenia navi pod system audio samochodu , tak aby muza pięknie sobie grała ? W zestawie navi jest kabelek połączeniowy , niestety w samochodzie nie ma gdzie go wetknąć , ponieważ radio nie ma żadnych wejść.Jeśli ktoś miał podobny problam i go jakoś rozwiązał proszę o radę i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawliko1

Nie mam pojęcia, ale brat ma Volvo V40 i nawigację CMS z mp3, filmami, i wszystkim czego nie oferuje większość producentów i głośniki z samego urządzenia grają tak, że nie potrzeba podłączania pod radio (ma Pioneer'a DEH 4900-P czy coś takiego). Chyba że chcesz porządnego dźwięku- to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmiter odradzam, żaden nie wchodzi z fonią >17KHz, to tak jak byś w gwizdki w P12 wsadził gwoździe, jakość będzie kiepska, transmitery nadają się tylko do przesyłania np. foni z lekcjami angielskiego czy innego języka, a więc tylko mowa, bajerem jest np. na niektórych aukcjach że transmiter przenosi > 30 KHz (dobrej klasy sprzęt HiFi) specyfikacja techniczna radia FM Stereo uniemożliwia przesłania dźwięków o f > 18KHz i tyle.

 

Co możesz zrobić? podłączyć się do radia na wejście zmieniarki, jeśli użyjesz odpowiedniego gniazdka, takiego jak w sprzęcie Audio (włączasz słuchawki - odłączasz głosniki/zmieniarke i odwrotnie) to sprawe masz załatwioną. Jenda tylko uwaga, nie powinno się korzystać w czasie połączenia MP3 do Audio z zasilanoa z zapalniczki do TomTom, tory audio mają oddzielną mase (odfiltrowaną) od tej zasilającej a podłąnczjąc tor zapalniczka - MP3- jack- Audio połączysz te masy i będzie pierdzieć.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...