Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Problem z odpaleniem-immobiliser??


Gość nismo26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem świerzo upieczonym posiadaczem Primerki WP11 1.6 z 99r.

Dzis odbierając auto od mechanika spotkała mnie dziwna sytuacja a mianowicie po wsadzeniu kluczyka do stacyjki i przekręcenu na pozycje ON nie zaświecają się kontrolki ale samochód odpala, jednak po sekundzie gaśnie.

Mam nowy akumulator, słychać jak pompa paliwa zaskakuje, są założone nowe przewody WN oraz świece. Niewiem jak to jest z tym immobiliserem NATS ale oczywiście też się okazało że w obu kompletach kluczyków rozładowały się baterie od centralnego zamka.

Czy jest możliwe że mechanicy w jakiś sposób rozkodowali mi kluczyk?

 

Szukałem podobnych objawów w archiwum ale nieznalazłem.

 

Pozdrowienia dla wszystkich fanów nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku natsa powinna ci mrugać kontrolka check engine gdy zgaśnie immo, a przy zapalaniu wszystko powinno się świecić normalnie.

Raczej cos ci spaprali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestke immobilisera przyucza sie consultem i raczej sama z siebie sie nierozkoduje sprawdź antenke nats przy stacyjce i poprzepinaj kostki jak niepomoże przepięcie to prawdopodobnie odwiedzisz ASO jeszcze możesz sprawdzić bezpieczniki i przekaźniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mnie koledzy zaskoczyli tą kontrolką- check engine :!!:

mam primerke P11 od kilku miesięcy z Nats, immo itd i nie zauważyłem żadnej świecącej kontrolki check engine ????

a tak to wszystko hula aż miło:D , może żaróweczka jest spalona, gdzie ta kontrolka dokładnie się znajduje ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do wieczora mechanicy walczyli z primerką

Co się okazało - najprawdopodobniej zrobili gdzies spięcie i wywalili bezpiecznik 80A.

Usteka usunięta i primerka śmiga aż miło.

 

Dzięki za podpowiedzi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mnie koledzy zaskoczyli tą kontrolką- check engine :!!:

mam primerke P11 od kilku miesięcy z Nats, immo itd i nie zauważyłem żadnej świecącej kontrolki check engine ????

a tak to wszystko hula aż miło:D , może żaróweczka jest spalona, gdzie ta kontrolka dokładnie się znajduje ????

 

header.jpg

 

Akurat u Ciebie nie ma odpisu, ale kontrolka jest kontrolka ;-)

Musi Ci sie zapalac zanim odpalisz silnik tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lisek, problem usunięty przez wymianę żaróweczki, wszystko już OK

 

 

i znowu rysa na wrocławskim rynku-EehhHHH :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem świerzo upieczonym posiadaczem Primerki WP11 1.6 z 99r.

Dzis odbierając auto od mechanika spotkała mnie dziwna sytuacja a mianowicie po wsadzeniu kluczyka do stacyjki i przekręcenu na pozycje ON nie zaświecają się kontrolki ale samochód odpala, jednak po sekundzie gaśnie.

Mam nowy akumulator, słychać jak pompa paliwa zaskakuje, są założone nowe przewody WN oraz świece. Niewiem jak to jest z tym immobiliserem NATS ale oczywiście też się okazało że w obu kompletach kluczyków rozładowały się baterie od centralnego zamka.

Czy jest możliwe że mechanicy w jakiś sposób rozkodowali mi kluczyk?

 

Szukałem podobnych objawów w archiwum ale nieznalazłem.

 

Pozdrowienia dla wszystkich fanów nissana.

 

Co do immobilaizera to myślę, że odcina Ci dopływ paliwa, musieli Ci spaprać przy zmianie akumulatora i go solidnie z resetować z komputera, spotkało to mojego kolegę co prawda w przy innym autku, ale zasada zabezpieczeń ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...