Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Szum przy kręceniu kierownicą ?


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przyszło mi przejechać malutki kawałeczek, więc nawet nie włączałem radia. Dzięki temu usłuszałem dziwny dżwięk dochodzący gdzieś z koła kierownicy.

Przy kręceniu na włączonym zapłonie słychać taki dziwny dźwięk do złudzenia przypominający np ocieranie się materiału kurtki ( jak się np rękawem o rękaw pociera ). Sorki za takie dziwne porównanie, ale na początku właśnie byłem przekonany, że przy ruchu kierownicą ocieram rękawem kurtki, ale po dokładnym zbadaniu sytuacji doszedłem do wniosku że to jednak od kierownicy.

Po wyłączeniu zapłonu dźwięk jest podobny ale znacznie chichszy. Co to może być? Zaznaczam że słyszę to gdzieś przy samym kole kierownicy, a nie daleko pod maską.

 

Wszelkie sugestie mile widziane. No może poza takimi : "Chłopie, auto Ci się rozpada! " :mrgreen:

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał L

Chłopie auto Ci się rozpada! :lol::lol:

 

A tak poważnie to może koło kierownicy obciera o obudowe kolumny.

Ja tak miałem w Audi 100, ale nic z tym nie robiłem.

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie auto Ci się rozpada! :lol::lol:

 

A tak poważnie to może koło kierownicy obciera o obudowe kolumny.

Ja tak miałem w Audi 100, ale nic z tym nie robiłem.

 

Nie, to nie to... To jest bardziej metaliczny dźwięk. Kręciłeś kiedyś na siłę kółeczkami napędzanego elektryczne modelu samochodu? To jest mniej więcej taki dźwięk.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał L

Mam jeszcze jeden pomysł.

Na kolumnie kierownicy jest taki dzyndzelek na sprężynce, a na kierownicy metalowe kółko. Dzwndzel przekazuje prąd do klaksonu itd.

Ich powierzchnia styku podczas obracania ociera się o siebie. Powinno to być nasmarowane, np. wazeliną techniczną.

Może to jest to.

Tak jest przynajmniej w P10 nie wiem jak w jedenastkach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź Rafała najbardziej do mnie trafia... Powiedziałem przecież, że ten dźwięk słyszę ewidentnie od koła kierownicy a nie dalej... A Wy doszukujecie się jakichś dramatów ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja raz wymieniałem pompe a kilka tyg pozniej mialem podoobne dzwieki okazalo sie ze za malo jest plynu wiec dolałem i bylo oki az do dzis widocznie za malo plynu nalali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja raz wymieniałem pompe a kilka tyg pozniej mialem podoobne dzwieki okazalo sie ze za malo jest plynu wiec dolałem i bylo oki az do dzis widocznie za malo plynu nalali :wink:

 

W sumie zajrzeć nie zaszkodzi... ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość rafalbialek1

witam ja podczas skręcania też mam problem z takim szumem ale ono dochodzi z prawego przedniego koła,szum występuje podczas skręcania w prawo olej w układzie wspomagania jest uzupełniony co to może być orientuje się ktoś?

Edytowane przez rafalbialek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...