Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Opis bezpieczników


Gość Krayan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się doszukać bezpiecznika do lampki w bagażniku, bo moje podejrzenie pada na bezpiecznik, ponieważ żarówka działa oraz lampka też (wyeliminowałem problem styku wewnatrz tego plastikowego ustrojstwa)

Jutro zuploaduje fotke bezpieczników i prosiłbym o wskazanie gdzie powinien się znajdować ten bezpiecznik (jak domniemywam jest w puszcze w środku samochodu a nie pod maska ??). Po naklejce niestety nie jestem w stanie stwierdzić,który jest za nią odpowiedzialny.

..sa dwa wyjścia

1.bezpiecznik (poprostu go nie ma) albo jest wsadzony np. obok .Sprawdziłem wszystkie są dobre.

2.przerwa w kablu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedę naprawdę wdzięczny za wskazanie miejsca położenia tego bezpiecznika..

Fotki poniżej:

8e46b13b947fc222m.jpg

67939c38475c71d5m.jpg

 

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2008 11:04 ]

Okazuje się ze bezpiecznikiem od lampki bagażnikowej jest ROOM LAMP (dzieki ZIELooNY z NA)

u mnie jest dobry..czyli wypada na przerwany kabel ;/

Temat zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam.

Nie chce zakładać nowego tematu to pozwoliłem sobie podpiąć się tutaj:)

W zakupionej nie dawno almerce nie mogę ogarnąć bezpieczników.

Patrząc od lewego górnego rogu 10A to bezpiecznik, a ACC to puste miejsce itd? Dobrze kombinuje? :)

Dołączam zdjęcia:)

Pozdrawiam.

post-106588-0-58321600-1499762655_thumb.jpg

post-106588-0-94240200-1499762685_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

W zakupionej nie dawno almerce nie mogę ogarnąć bezpieczników.

Patrząc od lewego górnego rogu 10A to bezpiecznik, a ACC to puste miejsce itd? Dobrze kombinuje? :)

...

ACC (z ang. accessories) - akcesoria

IGN (IGNITION) - zapłon

BAT ( battery) - akumulator

ST (starter) - rozrusznik (zasila tylko kontrolkę na tablicy wskaźników) 

 

Określają, kiedy pojawi się napięcie na danym bezpieczniku (w zależności od położenia kluczyka w stacyjce) 

BAT.  - jest stale +12V (nawet nie wkładając kluczyka do stacyjki;

ACC - pojawi sie po przekręceniu kluczyka w poz. 1  (zasila akcesoria: np. zapalniczkę, radio, itp)

IGN. - napięcie pojawi się po przekręceniu kluczyka w poz. 2 ( tablica zaświeci się lampkami wskaźnikowymi. - silnik gotowy do uruchomienia

Pod spodem masz wartość bezpiecznika w amperach, a obok jaki obwód elektr. zabezpiecza - w opisywanym przypadku mirror (elektr. lusterka)   :)

Jeśli brak bezpiecznika, to albo dany samochód nie jest w dany element wyposażony (opcja), albo ktoś go wyjął (np. z powodu zwarcia w obwodzie) - warto sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACC (z ang. accessories) - akcesoria

IGN (IGNITION) - zapłon

BAT ( battery) - akumulator

ST (starter) - rozrusznik (zasila tylko kontrolkę na tablicy wskaźników) 

 

Określają, kiedy pojawi się napięcie na danym bezpieczniku (w zależności od położenia kluczyka w stacyjce) 

BAT.  - jest stale +12V (nawet nie wkładając kluczyka do stacyjki;

ACC - pojawi sie po przekręceniu kluczyka w poz. 1  (zasila akcesoria: np. zapalniczkę, radio, itp)

IGN. - napięcie pojawi się po przekręceniu kluczyka w poz. 2 ( tablica zaświeci się lampkami wskaźnikowymi. - silnik gotowy do uruchomienia

Pod spodem masz wartość bezpiecznika w amperach, a obok jaki obwód elektr. zabezpiecza - w opisywanym przypadku mirror (elektr. lusterka)   :)

Jeśli brak bezpiecznika, to albo dany samochód nie jest w dany element wyposażony (opcja), albo ktoś go wyjął (np. z powodu zwarcia w obwodzie) - warto sprawdzić

Dzięki polo32.

Ale jeszcze do końca nie ogarniam:)

Czyli na chłopski rozum bezpiecznik np. nr 1, 10A - ACC MIRROR, a np. bezpiecznik nr. 3, 15A - BAT POWER SOCKET, bezpiecznik nr. 6 pusty. Tak?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przekręć swoje zdjęcie, będzie bardziej zrozumiały mój wpis: "Pod spodem masz wartość bezpiecznika w amperach, a obok jaki obwód elektr. zabezpiecza - w opisywanym przypadku mirror (elektr. lusterka)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...