Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zużycie paliwa


Gość Agnes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Sunny 1.4 16V LX z 92r. (benzyna) jest ok poza tym, że pali mi 10l!!!!!!!!!!!! Straszne niewiem co robić wymienione filtry , świece, lambda! Może mo ktoś coś doradzi.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak jeżdzisz . Jaka była temperatura powietrza. Czy to były krótkie jazdy po mieście np. do pracy i zpowrotem.

Jeżeli ktoś ma ciężką nogę i na dodatek cały zbiornik wyjeżdza po mieście

i jeszcze zimą to 10 literków nie jest tak tragicznie. Ja proponował bym zatankować do pełna i wybrać się w 100-150 kilometrową trasę bez zatrzymanek. Po powrocie znowu zatankować do pełna i sprawdzić ile spalił. Jeżeli katalogowo to niczym się nie przejmować i nie wydawać zbędnie kasy.

Inna sprawa to właśnie. Kiedy odwiedziłeś(aś) swojego zaufanego mechanika? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mi palił za dużo gdy miałem po pierwsze źle ustawioną przepustnice a potem niesprawny termostat.

 

 

remoo , opisz dokladnie co zrobiles bo mam u siebie ten sam probl;em chyba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie przewody podcisnienia sa wina.Mialem to samo u siebie zrobilem wymiane tych przewodow tydzien temu i spalanie spadło z 9 na 6.5 l/100 km.Potrzebujesz 5 m przewodu podcisnieniowego i gostka ktory ci to zrobi czas ok 2-3 godzin.Pozdrawiam FELIX. :lol: .Moj nissan to 1.4 z 91r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też teromstat zrobiłem.... a co do przepustnicy to jak to się ustawia????

 

 

Szeryfie, wyjmij przepustnice i wyczysc scianki benzyna ekstrakcyjna, naprawde pomoglo u mnie, bo mialem tyle syfu, ze ten talerz ktory jest w srodku blokowal sie o scianki przepustnicy z powodu nadmiaru brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tylko czy te przewody są w wersji z wtyskiem,czy tylko w wersjach gaźnikowych.Zdjęcie jest z modelu z silnikiem na wtrysku,też taki mam

i niestety,ale pali 10 literków benzyny po mieście.Jak szukałem kiedyś na forum,to wszystkie rady dotyczące przewodów podciśnienia dotyczyły

nissanów gaźnikowych.Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój też złopie 10w mieście i 7-8 trasa,przewody podciśnieniowe to chyba raczej przy gaźniku a co do czyszczenia przepustnicy to się zgodze ale potem trzeba najczęściej wyregolować obroty biegu jałowego a tu danych brak .... :cry: może ktoś to robił, :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez interesuja te przewody podcisnienia

 

wydaje mnie sie ze chodzi o silnik z gaznikiem

 

mam problem z tymi przewodami podcisnienia poniewaz przy zakladaniu gazu panowie zamienili mi je gdy zdejmowali gaznik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..widze że gazownicy są jeszcze bardziej udani od zwykłych mechaników jedno robią ,drugie psują,temat przewodów jest już opisany ,ale doraźnie dorwij takie samo autko i przełóż tak jak powinno być,swoją drogą kolega z forum mitsu., po założeniu gazu miał sporo problemów i w koncu spier...ił na czym świat stoi gościa od instalki 8) ale wcześniej pomogli mu ustalić co i jak niezastapieni ludzie z forum,szkoda że wciąż jest to normą w naszych realiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
sprawdz przewody podcisnienia!!! czy ktorys nie jest popekany, przetarty urwany itp.!! bo to tez moze byc przyczyna duzego spalania!!

 

Witam, jestem nowy na forum, też od pewnego czasu mam problem z dużym spalaniem w mieście (13/100).

Sprawa podciśnienia ...

A czy może mieć związek to, że jakiś czas temu zgubiłem korek do wlewu paliwa i nie występuje teraz podciśnienie w baku ? Przedtem przy odkręcaniu korka następowało zassanie powietrza. Teraz zatykam prowizorycznie, paliwo nie wychlapuje, ale podciśnienia nie ma.

 

A druga sprawa - wymieniałem przewody paliwowe, były sparciałe. Na bank paliwo mi nie kapie, ale czy coś mechanik mógł przy tym takiego spieprzyć, że spowodowało to większe spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...