Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FELGI i ALU do Primer


Gość anty3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem..... okaze sie jak dojda... dzieki chłopcy jesteście super !!!

Muszę powiedzieć, że jesteś odważny... Kupować fele bez ich uprzedniego wyważenia i to jeszcze mimo opisu, że stan dobry ( a nie bardzo dobry ) to dość spore ryzyko. Oby nie okazały się pokrzywione...

Wiem, że Gdańsk daleko, ale klubowiczów w Gadńsku trochę jest, mogłeś kogoś poprosić o ich sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to ryzyko ale zaufalem i juz sie niecofne teraz - jedynie czego sie obawiam to tego ze nie podejda... wtedy je po prostu sprzedam kto bedzie mial lepsze podejscie - mysle ze jest ok - starszy facet rozmawial ze mnna i wogole nie chcial wysylac - musialem poprosic... zcasem jest okazja.. moze i na mnie teraz trafiła.. ale dzieki.. wies znei moglem zcekac bo okazja byla.

PS. stan dobry oznaczal wg tego goscia to ze maja troszke rys.... i w to wierze, nbo dostalem dokladne zdjecia na kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit?? chyba sie pomyliles... heh moja jedyna w polsce nie miała dzwona ani bitki zadnej - na 10000000000000000% - kit.. heh rozbawiles mnie niezle...

Szymeq chyba miał na myśli kit, którym łatane były te fele, a nie Twoja Primerka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za tą cenę to okazja jeśli będą proste i jeśli będą pasowały. Ja co prawda teraz stalowe kupywałem ale miałem problemy ze znalezieniem odpowiednich. Jak znajdywałem z odpowiednim otworem centrujacym to ET sie nie zgadzal. Nawet sprzedający mi mówił że roznica w ET o jedna jednostke moze juz powodowac ze bede haczyc. Nie wiem ile w tym prawdy ale w koncu znalazlem orginalne z oponami za 320zł. Opony sprzedalem i felgi mnie wyszly 30zł za komplet :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam !

 

Mam pytanko. Czy do Nissana Primery P11 96' można zastosować felgi 13 calowe ??

 

Mam nowe zimowe oponki o rozmiarze 175, 70 R13 i zastanawiam sie czy z powodzeniem będę mógł na nich jeździć :roll: :roll: ??

 

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od silnika. Jesli masz 2,0 to możesz zapomnieć , a jesli mniejszą pojemność to możesz spróbować , ale też nic pewnego. Po prostu zaciski hamulców są za duże do felg 13".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jak gdzie ale sądzę, że do P11 nie wciśniesz 13", jeszcze 14" tak ale 13" to raczej nie da rady

 

ŚR. TARCZY: 258 czyli nie da rady, 14" to minimum, chyba, że masz 2.0 GT, wtedy to 15" minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest 100% pewne ?? Czy ktoś próbował zakładać takie felgi. Poprostu nie chce niepotrzebnie wydawać kasy na felgi i zakładanie opon...

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 18:34 ]

A ok !! Bardzo dziękuję za odpowiedzi :) Bardzo mi pomogliście !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

... a ja mam P10 na trzynastkach. Juz wygrałem raz pifffko bo znalazł sie niedowiarek;)

Fakt że to 2,0 diesel i z tyłu ma bębny ... ale mam stalowe felgi 4x11,3 a opony 185/70/13 letnie a obecnie 175/70/13 zimowe. Ostatnio udało mi sie kupic felgi 15 od almery N16 i teraz mam "super" zestaw:

2x 175/70/13 przód

2x 185/65/15 tył

ps. myslałem ze na balonach(13) jeżdzi sie lepiej ale na 15 jak narazie z tyłu nie widze róznicy, choc tył jest wiekszy od przodu o ponad 5% na obwodzie no i wyższy z 4 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zbliża się powoli sezon, więc odświeżę trochę temat. Chciałbym na wiosnę obuć się w 16 calowe alufele i oponki o szerokości 195-215.

Z dobraniem rozmiaru opony nie mam żadnego problemu: http://nissanprimera.net/tyrecalc.asp + programik tyre-o-saurus i wszystko jasne.

Gorzej z rozmiarami felg (szerokością) i tu moje kilka pytań:

szerokość felgi - stalowe mają 6 cali, jakie brać alusy?

7 cali to 17,5 cm, czyli szerokość opony 175. Wyciągając wnioski wynika z tego że, szerokość opony może być o x mm większa od szerokości felgi, ale im mniejsze x, tym efekt wizualny lepszy (nie ma "balona"). Czy ktoś mógłby zrobić jakąś tabelkę/rozpiskę, jaka opona na jaką felgę wejdzie?

osadzenie (ET) - i tu gorzej. wystawanie opony poza błotnik jest zależne od obu wartości (osadzenia i szerokości). Jakie ET będzie najbliższe ideału przy konkretnej szerokości felgi w przypadku P10 sedan? Przez ideał rozumiem rozstaw płaszczyzn felg minimalnie węższy od płaszczyzn błotników (o tyle, żeby ewentualny "balon" nie wystawał i nie kolidował z rantem błotnika). Tutaj też prosiłbym o jakąś tabelkę/rozpiskę.

Dam konkretny przykład na sobie:

Mam zawieszenie obniżone o 35mm (do wiosny będę miał). Chcę felgi 16" z oponami 205, najlepszy profil to 45. Jaką wybrać szerokość felgi, żeby oponka ładnie leżała i jakie przy tym powinno być ET, żeby nie przyciąć gumy rantem błotnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomciuu, ale jak dopasujesz oponę do szerokosci felgi (nierobiąc balona) to felga na rantach swoich najszybciej dostanie w doope... tu krawężnik tu dziura i po rantach... aa ciut szersza opona zawsze ten rant ochroni... bo jako pierwsza otrze :D

 

co do reszty to się nie wypowiadam...

 

co do opon... ja mam w dieselku W10 seryjnie 195/65R14.... teraz mam zimówki 185/70R14 a na lato przyjdą nowe felgi... 7x15 ET38 i opony 195/60R15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, opony trochę szersze, fakt - na nasze dziurska przyda się. Ale dalej nie widzę zależności pomiędzy szerokością opony i felgi a ich wyglądem, ani pomiędzy szerokością felgi i jej osadzeniem, a wystawaniem felgi poza błotnik. Jak będę w domu, to może jakiś prosty rysunek zrobię, żeby było wiadomo o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomciu,

 

ja akurat mam P11 ale temat jest bardzo podobny. W zeszłym roku kupiłem felgi 17 cali o ET35 i szerokości 7,5 cala, z przodu przy maxymalnym skręcie troche tarło,ale z tyłu było OK,do tego przednie koła wystawały poza obrys auta przez co błoto mialem na całym boku i brzydko to wyglądało, teraz kupiłem 17 cali ale ET40 i szerokości 7 cali,a opony nadal są takiej samej szerokości 215. Jeżeli ty chcesz przejść na 16 cali to i tak będziesz miał podobny problem. Ja z doświadczenia chciałbym ci doradzić żebyś szukał felg o ET 40 no max ET38 i szerokość 7 cali. Nissan ma podobny problem jak np. Peugeot, przednia oś jest szerzej rozstawiona czego normalnie nie widać,ale jak założysz alu z ET 35 to zobaczysz ze przednie koła wystają i wygląda to obleśnie.

 

Pozdrawiam

 

Gringo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Piotrek_WAWA

Witam.

Potrzebuję pilnie porady czy będą pasować do mojej Primery 1.6 99' P11 felgi 17" o rozstawie śrub 4x114,3 rozmiar 7,5J x 17" ET38 i z oponami 225/45/17. Otwór centrujący ma 67mm

Proszę o szybką odpowiedź. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj to:

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6440

 

[ Dodano: Nie 04 Lut, 2007 11:33 ]

i potem popatrz np na to:

 

http://www.bmf-gmbh.de/cgi-bin/goodyear/fe...wModell=Primera

 

[ Dodano: Nie 04 Lut, 2007 11:34 ]

a moze jeszcze znajdziesz felgi ktore chcesz kupic to pobaw sie tym:

 

http://www.bmf-gmbh.de/cgi-bin/goodyear/fr_auswahl.pl

 

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...