Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Gaźnik w K10


Gość Jasin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ma ktos jakies dokladniejsze informacje dot. gaźnika w K10

jest to chyba najbardziej skomplikowany element w calym aucie, dzis rozebralem swoj i dowiedzialem sie kilku ciekawycjh rzeczy

np. komora plywakowa jest pod cisnieniem co chyba umozliwia uzywanie tego gaźnika do silników doładowanych :D ,

ssanie jest rozwiazane bardzo prosto, mianowicie steruje nim sprężyna bimetalowa, która pod wpływem przepływającego przez nią prądu rozgrzewa sie i rozrzesza co powoduje otwarcie przepustnicy ssania, dodatkowo ssanie sterowane jest podcisnieniowo,

druga przepustnica tez strowana jest podcisnieniowo,

co do kabli dochodzących do gaźnika to są dwa złącza :

mniejsze: biały i czarno-biały to elektrozawór chyba jalowego paliwa, żółty i biały to czujnik pełnej komory pywakowej (prawdopodobnie kontaktron)

większe :zielony i biało-zielony to stychnik zamknięcia przepustnicy, niebieski doprowadza prąd do sprężyny sterującej ssaniem, czerwonyi czarny to drugi elektrozawór ale nie wiem dokladnie do czego ???

 

jeśli ktoś ma jeszcze jakies info na temam tego gaźnika, lub może sprostować lub uzupelnic moje informacje to bardzo chetnie przeczytam

 

pozdrawiam

Jasin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwonyi czarny to drugi elektrozawór ale nie wiem dokladnie do czego ???

 

jeśli ktoś ma jeszcze jakies info na temam tego gaźnika, lub może sprostować lub uzupelnic moje informacje to bardzo chetnie przeczytam

 

pozdrawiam

Jasin

pewnie odpowiedzialny za podnoszenie obrotów przy wiekszym obciążeniu alternatora :wink: ale pewnosci nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piszesz o silniku doładowanym :)

Oczywiście że tak przecież była wersja micry K10 1.0 turbo - 85KM

Tylko przeczytałem o tym w jednej książce a nawet w katalogach o tym nie mówią - może to jakiś niewypał był???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie był zaden niewypał i napewno wielu uzytkownikow tego forum oddaloby wlasna matke za taka fure :)

niestety dostepna ona byla tylko na rynku japonskim ( jak wiele innych cudeczek )

ale na pewno nie maiala gaznika tylko wtrysk, szczegolnie ze to byl zupelnie inny silnik w zaleznosci od wersji mialy 75 albo 110 KM i 930 lub 987 ccm (i chyba 3 cylindry)

 

pozdrawiam

Jasin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale raczej ciezko by bylo z tym u nas... bo o ile sie nie myle march turbo byl chyba produkwoany tylko z kierownica po tej "innej" stronie... tak na japonie... Jak jeszcze nie znalazlem tego forum to duzo czytalem na stronie MicraSportsClub.co.uk ... i tam to kilka osob mialo takie cudenka... a ze w wielkiej brytanii kierownice maja po tej samej stronie co w japonii to raczej dla nich to taki duzy problem nie byl zeby dosiasc takiej fury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co wiem to micra 1.0 turbo miała ten sam silnik co inne litrówki - MA10. Miał on oznaczenie MA10ET i oprócz doładowania miał wtrysk nissana opracowany w oparciu o wtrysk Boscha L-Jetronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasin widze że masz ten sam kolorek micruska co ja :D

Tylko że ja mam całe czarne zderzaki. Widzialem na allegro właśnie takie jak Twoje i do tego grill ale raczej sie nie skusze :P kwestia przyzwyczajenia...............

 

 

 

Pozdro...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...