Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coobcio i inni spece - tylko nie mówcie, że spier....łem !!!


Gość Extremer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to fajnie :lol: A powiedz, czy lepiej jest końcówkę rury od strony wlotu do puszki obudowy filtra SZCZELNIE z nią połączyć czy też może być tak jak mam teraz czyli tylko nałożoną rurę alu na rurę wlotu :?: :?: :?:

 

Schematycznie to teraz jest tak:

 

================= i między nimi nie ma zaślepienia

------------------------------------

 

------------------------------------

=================

 

Domyślam sie o co chodzi...

 

Powinno być ====----- i jakiś zacisk coby to nei pracowało i dodatkowo uszczlnić. A tak wogle to wydech powinen być jednolitej srednicy od początku do konca i najlepiej jak sie łączy za pomocą flansz (przylgni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione :!: Ale tak oglądam i oglądam i widzę, że do dolotu biegnie jeszcze rura od kolektora wydechowego jak mniemam z ciepłym powietrzem :shock: A czytałem (bo umiem :wink: ), że najlepsze jest powietrze zimne :roll: Czyli co - odłączamy/zatykamy :?: Czy nie można bo cośtam :?: Koledzy macherzy :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura z cieplym powietrzem beignie od koelktora wydechowego do ssacego.

Pozbać sie jej i zaslem koelktor wydechowy.

 

Mowa o EGR wąłsnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do tej rurki biegnącej do osłony kolektora wydechowego to wydaje mi się że biegnie ona od dolotu. Moim skromnym zdaniem to może nadmiar powietrza z obudowy filtra powietrza wpada tą rura do osłony kolektora wydechowego. Prawdopodobnie ma to na celu jakies tam ochłodzenie kolektorą wydechowego.

 

Oczywiście mogę się mylić-ale myślę że tak właśnie jest... 8)

 

a, i jeszcze moja prośba... Extremer mógłbyś przesłać foty Twojego dolotu również do mnie?? bardzo chętnie bym obczaił jak to się prezentuje- miałbym jakąś koncepcje jak to zrobić u siebie :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie - tu nie chodzi o tą stalową rurkę od EGRa tylko o taką sporą (z alu?) co to wychodzi znad oslony wkolektora wydechowego i wchodzi od spodu w obudowę filtra - ma tak z 4-5cm średnicy. Może to faktycznie od chłodzenia kolektora :?: :roll: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...