Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instrukcja warsztatowa dla Nissan Serena


SFCTOMEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cierpliwosci , mam młyn w pracy, w domowym kompie wszystko padło. Wysłałem już 5 płytek mam kolejne dwa adresy jak się obrobie to powysyłam reszte. Cierpliwości. W tym tygodniu napewno to zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak instrukcja się podoba i sami chcecie coś przelać to nie ma sprawy. :)

 

Ale prosze tylko po otrzymaniu płyty z instrukcją.

Dziś wyśle do Lanckorony i Zduńskiej Woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

no to policja juz wie gdzie ma jechac bo ktos rozprzestrzenia nielegalnie skopiowana instrukcje serwisowa do nissanow ;] ql xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czopo , bałem się w pewnym azjatyckim kraju , raz miałem stracha na granicy etiopsko-sudańskiej bo zgubiliśmy droge a lokalsy nie znały nic angielskiego uratowała nas cirepliwość i pare słów po tigrinia , troche mi przypiekło tyłek w Dzibuti ,pare razy zlazła skóra z pleców na Morzu Czerwonym. Ja już jestem na takim etapie życia ,że nic nie musze , wszystko robie bo chce. Takie wpisy jak twój z jednej strony mnie bawią a z drugiej strony wkurzają , bo nie dośc że coś robi się za darmo to ktoś ci będzie takie teksty podsuwał. Jak nie chcesz instrukcji to nie pisz nic, jak chcesz to podaj adres na PW . Ja już napisałem że nic za nią nie chce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

nie, nie chce :] a ja jestem na etapie ze ziewam na to wszytko predzej sprzedamy nissana niz bedziemy go naprawiac - chociaz narazie nie bylo czego [procz krzyzaka na wale, kompletu gum na tyl i lacznikow]. te auto nie jest do wlasnorecznej naprawy zeby wyminic glupie kable WN trzeba rozkrecic pol auta co jest zalosne O_o 20 min zabawy jak nie wiecej a w kazdym normalnym aucie ile to trwa ? minute -_-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te auto nie jest do wlasnorecznej naprawy

Jak do tej pory wszystko zrobiłem sam (z wyjątkiem sprawdzenia działania elementów po podłączeniu do komputera)

zeby wyminic glupie kable WN trzeba rozkrecic pol auta co jest zalosne O_o 20 min zabawy jak nie wiecej a w kazdym normalnym aucie ile to trwa ? minute -_-'

Jakoś zajmuje mi to góra 10 min. i nic nie muszę rozkręcać. To Ty mało widziałeś aut. W niektórych autach wymiana żarówki zajmuje parę godzin, nie mówiąc o innych rzeczach. Dostęp do silnika w Serenkach i osprzętu jest idealny. A w wielu innych masakra, nie ma gdzie ręki włożyć. A w nowszych autach z każdą drobnostką latasz po serwisach, bo nawet mechanik nic Ci nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

Jakoś zajmuje mi to góra 10 min. i nic nie muszę rozkręcać.

 

nom zeby wyjac "fajki" trzebabylo odkrecic srodkowy tunel czyli pokonac 5 srub potem to odgiac do tylu [zakladac ze nieodkrecalismy recznego] zaeby dosc do aparatu zaplonowego trzeba odkrecic kolejna klapke ktora zaskania do niego dojscie - nie mowie juz o podniesieniu foteli i demontarzu plastiku posrodku - poprostu auto dla serwisu. w nubirze wymiana z otwarciem maski zajela nam dokladnie 5 min mianowicie

- podniesienie maski

- wykrecenie plastikowej obudowy [2 sruby]

wyciagniecie starych i zalozenie nowych przwodow

 

i to bylo robione na lajcie, oczywiscie serene se mozna serwisowac samemu czemu nie, ale zajmuje to 2-3x tyle czasu co kaze auto w ktorym silnik umieszczony jest pod maska;] i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czopochrup > nie ma auta idealnego, są lepsze pod pewnym względem, za to gorsze pod innym. Idę o zakład, że w każdym znajdzie się jakieś utrudnienie, którego nie ma w innym, więc nie narzekaj na serenkę, bo wcale nie jest tak źle, a swoją drogą już od niejednej osoby słyszałem, że takie umieszczenie silnika jest bardzo dobrym rozwiązaniem, oczywiście na przykład prosta rzecz - sprawdzenie poziomu oleju - odkręcenie śrubki, zdjęcie plastiku, odpięcie zaczepów, podniesienie siedzenia, sprawdzenie oleju, opuszczenie siedzenia, zapięcie zaczepów, założenie plastiku, przykręcenie śrubki.... Dużo tego, co nie? A jeszcze jak trzeba coś dolać, to już zupełnie robi się zajęcie na pół godziny.... Gdzie indziej to - pyk maska, pyk bagnecik i już :-)))

A co powiesz na taką sytuację: jedziesz sobie na wakacje z rodzinką, cztery osoby, bagażnik zawalony betami i nagle gdzieś w okolicy Szczerympola złapałeś gumę i musisz zmienić koło... Co robisz w Nubirze, a co robisz w Serenie?

Ale wracając do tematu - mi się instrukcja na pewno przyda choć mechanikiem z zawodu ani z zamiłowania nie jestem, ale lubię wiedzieć, więc jeszcze raz dziękuję koledze SFCTOMEK'owi za chęci i fatygę.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Szczerympola złapałeś gumę i musisz zmienić koło... Co robisz w Nubirze, a co robisz w Serenie?
hmmm :D tak sie sklada ze nubira zamiast kola ma zbiornik gazu wiec pewnie wyciagam dojazdowke ktora bedzie z brzegu i zmieniam :D ? muehehe xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście na przykład prosta rzecz - sprawdzenie poziomu oleju - odkręcenie śrubki, zdjęcie plastiku, odpięcie zaczepów, podniesienie siedzenia, sprawdzenie oleju, opuszczenie siedzenia, zapięcie zaczepów, założenie plastiku, przykręcenie śrubki.... Dużo tego, co nie?

tylko po co jak jest kontrolka poziomu oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co jak jest kontrolka poziomu oleju

Fakt, ale jak kiedyś pisaliśmy nie każda Serenka ją ma. :/ My mamy, więc nie potrzeba nam zaglądać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RFX z zalet powinieneś na pierwszym miejscu wymienić pozycję za kierownicą i ogólnie samo siedzenie w fotelach przednich Sereny, gdzie nogi są tak nisko. Po prostu jak wsiądę do tego auta z przodu to nie chcę wysiadać. Ja wtedy odpoczywam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
tylko po co jak jest kontrolka poziomu oleju
az tak jej wierzysz? to tylko zarowka jest a zarowki maja to do siebie ze lubia sie przepalac a ta kontrolka nie ma "self testu" czyli sie nie swieci po przekreceniu stacyjki ;] dlatego trzeba co jakis czas nurkowac pod siedzenia;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co jak jest kontrolka poziomu oleju
az tak jej wierzysz? to tylko zarowka jest a zarowki maja to do siebie ze lubia sie przepalac a ta kontrolka nie ma "self testu" czyli sie nie swieci po przekreceniu stacyjki ;] dlatego trzeba co jakis czas nurkowac pod siedzenia;p

 

jak to nie ma, przecież świeci po przekręceniu stacyjki w pozycje zapłon, chyba nawet Tobie specjalnie wklejałem zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec z tego wynika ze moja wersja jej nie ma pomimo, iz sama kontrolka jest, ale nie swieci! ;]

Żeby się dowiedzieć wystarczy zajrzeć, gdzieś na forum są nawet zdjęcia gdzie się znajduje. :D

albo wystarczy skorzystać z instrukcji warsztatowej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...