Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Filtr paliwa silniki benzynowe


Misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja almerka ma juz przelatane przez 2,5 roku ok 50 tyś. i zastanawiam się czy nie warto juz wymienić filtra paliwa. Zgodnie z instrukcją należy kontrolować co 12 miesięcy. Na przeglądzie nigdy jeszcze go nie wymieniali.

Jak czesto wymieniacie u siebie :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja almerka ma juz przelatane przez 2,5 roku ok 50 tyś. i zastanawiam się czy nie warto juz wymienić filtra paliwa. Zgodnie z instrukcją należy kontrolować co 12 miesięcy. Na przeglądzie nigdy jeszcze go nie wymieniali.

Jak czesto wymieniacie u siebie :?: :?: :?:

hm a w almie nie jest on przypadkiem bezobslugowy? tak gdzies wyczytalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem otwarcie, ze tez się nad tym zastanawiałem. Czemu w instrukcji nie ma np. podanej wymiany co 60 tyś km. Muszą to sprawdzić w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ASO potwierdziło to co mówiliście. W N16 nie ma filtra paliwa jest tylko jakieś cudo zintegrowane z pompą paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. To urządzonko jest bezobsługowe. Powinno działaś bez zarzutu przez długie lata. Chodziaż jak powiedzieli mi w serwisie zdarzaja sie przypadki, że trzeba wyjąć pompę, rozebrać i dokładnie wyczyścić. Ale to wszytsko zależy od jakości poliwa jakie lejemy do naszych furek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, filtr jest niby bezobsługowy, jest tam tylko jakiś odstojnik.....dziwna sprawka, bo jednak wolałabym żeby był wymienny ;-) jakoś ciężko mi zaufać tego typu urządzeniom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ jakoś ciężko mi zaufać tego typu urządzeniom

 

No no masz rację i ja jakoś do końca w te samorobiące śię tam coś czy bez obsługowe nie wirzę za mocno. :cry: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na mój rozum to takie urządzenie jak filtr powinno być wymienne. W inny nissanach jak Primera jest filtr, który wymienia się co np. 60 tyś km i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość pawcioman

No niestety w Almerce N16 nie ma filtru paliwa. Niestety bo przy naszych realiach paliwowych ten smieszny odstojnik moze po paru latach nie dac rady, a wtedy duzy zonk i bedzie szlo po naszej kieszeni :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bo przy naszych realiach paliwowych ten smieszny odstojnik moze po paru latach nie dac rady
Ale to wszytsko zależy od jakości poliwa jakie lejemy do naszych furek.

dokladnie to samo przyszlo mi na mysl, na PL rynek powinni wypuscic wersje z wymiennym filtrem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...