Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wskażnik paliwa i temperatury w B12


Gość morbid

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janik sunny n-13

słuchaj mam pytanko czy jak samochod sie nagrzeje po przejechaniu do normy to wzkazniki juz dobrze wskazuja.Bo ja tak mam a muj mechanior powiedział ze to gdzies jest zrobione zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pozdrawiam mam problem w b12 ze wskażnikami temperatury i paliwa, raz działają a raz nie działają co to może być :?:

Witaj.

Objawy opisane przez Ciebie wskazują na uszkodzenie regulatora , który znajduje się z tyłu deski rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Krisb65 za poradę,teraz pozostało tylko tam się dostać i usunąć awarię :-k

Witaj.

To nic trudnego.Zdejmij obudowę kolumny kierownicy(6 śrubek).Następnie odkręć obudowę konsolki ze wskażnikami(chyba też 6 wkrętów) i pociągnij do siebie.Rozłącz kostki elektryczne , które ją trzymają i już masz przed sobą przykręconą 4 wkrętami deskę z zegarami.Odkręć je i pociągnij do siebie lekko , odłącz kostki elektryczne i już możesz spokojnie zająć się regulatorem.To jest taka "srebrna" kostka mocowana na zatrzask , może być z dwoma przewodami , ale dokładnie nie pamiętam .Tę kostkę należy wymienić.Składać należy w odwrotnej kolejności :) .

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

tez mialem ten problem:/ ustalilem ze znajomym ze trzeba zamiast tej kostki wstawic stabilizator na 8V jednak gdy tanknalem prawie do pelna to wkazowka mi wyskoczyla grubo poza skale<rotfl> wiec musialem cos z tym zrobic. Pomeczylem sie troche (deske demontowalem z 20 razy:P) ale wkoncu zalozylem tam stabilizator na 6V (oznaczenie bodajze 7806) i teraz jak narazie wskazuje prawidlowe wartosci:) warto pamietac zeby dobrze podlaczyc wszystkie nozki (3 dokladnie) masa najwazniejsza bo inaczej sie zjara;) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...