Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Fotorelacja - diagnozowanie Almerki i aut z EOBD/OBD2


Gość wujek_trzcina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję sprawdzić programy OBD2Spy w wersji 2.05 i 3.50, które pracują

z interfejsami ELM 323 i 327. Z tego co zauważyłem to przy pracy z ELM323

program w wersji 2.05 pracuje bez ograniczeń, chyba również dotyczy to

wersji 3.50. Przynajmniej tak jest napisane przy określaniu rodzaju interfejsu

w programie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać na priva.

Ciekawy jest również program ScanMaster ELM v.1.7 ze strony www.wgsoft.de

ale niestety Demo i nie wszystkie funkcje chodzą. Jest rozprowadzany również

w Polsce, ale koszt jego wynosi ok.350zł, ale jest w języku polskim.

Wszystkie sprawdzałem na N16 i chodzą.

Janwoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość GawloAlmer

Święto lasu. Udało mi się podłączyć moją Almerę N16 z laptopem, zgodnie z fotorelacją (wielkie gratsy dla wujka_trzciny). :one:

Na razie nie bardzo rozumiem co te wszystkie wartości znaczą i ile powinna być ich prawidłowa wartość, ale przyjmę że wszystko jest OK, bo samochód jest po przeglądzie.

Użyłem interfejsu RS232 ale bez przejściówki na USB. Mój laptop ma wejście RS232.

Czy można coś zmienić (np. chipowanie :D ), czy jest możliwy tylko odczyt?

Jeśli można coś zmienić to co i jakim programem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że nic tym nie zmienisz, jedynie kody błędów (i je wykasować) i pare innych pierdół można podejrzeć. Taka zabawka. Chciałbym się mylić gdyż mam ten fejs i nie wiem jak go wykorzystać. POMOCY i dziękuję za każdą odpowiedź z góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ten interfejs będzie działał z Almerą N16 1.5 90KM z 2001 roku ?

Ostatnio zapaliła mi się kontrolka Check Engine i po kilkudziesięciu kilometrach zgasła. Ciekawi mnie co to było, a koszt w ASO to dość duży wydatek, żeby tylko zaspokoić swoją ciekawość.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem N16 2.2dci i miałbym jedno ważne dla mnie pytanie. Czy można (jeśli tak to w jaki sposóB) usunąć komunikat o konieczności wizycie w serwisie? Mam taki dziwny komunikat na konsoli a przyjemność w ASO (przegląd) to koszt prawie 1100zł :)

 

będę z góry wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej posiadam elm327 i primerke p12 2.2 di , za zadne skarby nie chce mi sie z nia polaczyc .Zona ma forda ka i tam wszystko bez problemu sie łaczy.Probowalem przez scantool.net easyobd-II i digimoto i nic.Moze ktos wie co i jak zeby na nysce to poszlo .Moze jakies specjalne ustawienia portu

Sterownik to FTDI do elm-a

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mruga kontrolka AIR BAG

 

 

przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,

1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgasnie z trybu 7 sek)

2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala

3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie :P )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz

5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciagiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, usmiechamy sie do siebie :sylwester: i

8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjecia ale nie wyjmujemy) i

9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR bAG jak nowy po 7 sekundach gaśnie :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość okraglaczek
hej posiadam elm327 i primerke p12 2.2 di , za zadne skarby nie chce mi sie z nia polaczyc .Zona ma forda ka i tam wszystko bez problemu sie łaczy.Probowalem przez scantool.net easyobd-II i digimoto i nic.Moze ktos wie co i jak zeby na nysce to poszlo .Moze jakies specjalne ustawienia portu

Sterownik to FTDI do elm-a

Pozdrawiam

 

W mojej Primerze (P11.144) tez nie chcial sie laczyc ale kilka krotne odlaczenie kabla obd i przekrecaniu stacyjki zalapal i teraz za kazdym razem sie laczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NORBERT według Twojej rady ładnie pięknie gaśnie mi kontrolna , bo wcześniej też mi się paliła..ALE po jakimś czasie do 7dni znowu się zapala .. any idea ?? Styki pod siedzeniem sprawdzone na wszystkie możliwe sposoby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czy ktoś wie w co wyposażone są Almery N15 ?

Mam taką z 1996r biorąc pod uwagę że ASO zasyssa 1100 zeta chciałem poszukać alternatywnej stacji diagnostycznej ale tutaj jest mi potrzeba ta wiedza ;)

 

OBD2/EOBD to jest N16 .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vincent29

Witam.

WAlcze już dwa dni z podłączeniem. Zakupiłem Interface elm327 niby wszystko ok, po podłączeniu zapala się kontrolka że podłączone na komputerze wszystko ładnie zainstalowane. po właczeniu programu Digimoto i po prubie podłączenia program niby się łączy ale po 5sek się rozłancza (w prawym dolnym rogu wyświetla że inter. nieznany) czy można przypisać w programie aby rozpoznał iterf.? Bawiłem się jeszcze programem PCMSCAN programik połączył się na interf. nawet zaczeły mrugać zielone diody ale nic poza tym, żadne liczniki nic nie dziala niby testuje sprawdza błędy ale nic nie rusza. Intrf. jest podłączony bo w momęcie odłączenia od razu sygnalizuje brak połaczenia. Czyli połączyło.Silnik odpalony. Może ktoś ma jakiś pomysł gdzie 'walnąć' aby zaskoczyło? Dodam że Almerka 2.2 z 2001roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość adielektro

Zainstaluj program ScanTool.net najlepiej wersję 1.13 - łaczy się z almerą tym badziewnym kablem ELM327 - ale trzeba zmienić prędkość na 38400 lub 34800 już nie pamiętam jak jest dostępna, następnie jak będzie rwać połączenie to napiszę co i jak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam kabel do aut grupy Vw..(HEX-USB-CAN 704.1 PL) Czy ktos mogł by mi powiedzieć czy tym kabelkiem zdiagnozuje Nissana N16 ?? udało mi sie skasować bledy tak jak w innym poscie za pomoca dwoch kabelkow , ale czy ten kabelek ktory mam bedzie pasowal do almerki czy bede musial oprucz programu (jesli jest taki to prosilbym o rade gdzie szukac ;)) zmieniać piny ?? tego kabla uzywam do passata b5..przy passacie mam taka wtyczke FOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wujek_trzcina, wujek_trzcina, MAM ALMERKE 2,2DI.Dzisiaj jechałem i zapaliła się kontrolka silnika,a potem silnik zgasł i nie można go uruchomić.Czy to może być pompa wtryskowa,na liczniku mam 126tyś(ale kto to wie czy to prawda) PS jak poluzowałem przewód wysokiego ciśnienia przy pompie to nie leci paliwo,podczas kręcenia rozrusznikiem :/ jak zdiagnozować co się stało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja digimoto 5.0 moze mi ktoś powiedzieć jakie zmiany i co nowego względem 4.03 lub namiar naten program z witaminką. Ewentualnie czy jest jakiś lepszy soft niż ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

retros-ten kod P1000 to "szyna danych-brak komunikacji pomiędzy modułami kontroli".tak odczytałem z jakiejś tabelki,ale tegoC086B to nie ma i nie wiem co to za kod

 

[ Dodano: Nie 31 Maj, 2009 19:51 ]

hej ludziska.chcę się podzielić z wami informacją o pompie wtryskowej VP44. wlutowałem w sterownik pompy tranzystor bo oryginalny był uszkodzony i d*pa z tego wyszła,nie dość że tylko jeden dzień jezdziłem po tej operacji to jeszcze było dużo turbo dziur,ogólnie kaszana a i tak się przepaliło w innym miejscu.w końcu oddałem pompę do naprawy 1650zł +koszty przesyłek max 100zł i chodzi teraz jak kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retros - nie ma sprawy. Ja mam z rocznika 2000, ale nie wiem czy są tabele powyżej 2000. W tych tabelach mojego 2.2 DI i tak nie ma. Ale niektóre kody chyba się pokrywają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek - zastanawiałem się nad tym ... i jeżeli silnik jest ten sam a w moim przypadku jest więc i kody będą te same .

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...