Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Fotorelacja - diagnozowanie Almerki i aut z EOBD/OBD2


Gość wujek_trzcina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki użyć do diesla?

Szczerze to ja jeszcze nie wiem bo nie doszedłem do tego. Może ktoś z forum mógłby pomóc ale pewnie nie zagląda juz tutaj :)

 

Jak uzupełnicie profil zgodnie z wymogami i napiszecie tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/103-diagnostyka-komputerowa/ to będzie szybciej. A może już tam jest info dla Was, wystarczy poczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No własnie kolego szukam i nie moge nic znaleźć może cos podrzucisz?? :) bedziemy napewno wdzięczni :)

 

Może.

Więc tak - dodam, że pomimo tego co pisałem wyżej, to dopiero na innej stronie /gdzie Cię kierowałem/ dowiedziałem się że jest to silnik 1,5Dci z 2003r. - więc nie skuykuje to o co się prosi aby wszystkim było łatwiej.

Tam już napisałeś tyle że ja nie pomogę.

Osobiście gdybym wiedział już tyle co Ty, tzn. który program "chodzi" a który nie, to bym zadzwonił tam gdzie sprzedaja i dopytał się jaki powinien być aby było wszystko. Zawsze możesz dodać, iż towar odeślesz, gdyż nie spełnia Twoich oczekiwań.

W ostateczności ratuje Cię Consult - program Nissanowski....

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Z mojej strony:

Autko: 2002 r. 1.8

kupiłem na allegro najtańszy adapter z BT + darmowa aplikacja z Play Store "OBD Car Doctor" na Androida

Mam możliwość odczytywania/kasowania błędów, dostęp do parametrów m.in. STFT, LTFT, kąt wyprzedzenia zapłonu, wskazania przepływomierza (niestety tylko w gps a nie w V) wskazania sond lambda, status obliczania mieszanki itd.

Mi wystarcza, chociaż przydałby się licznik misfire, teraz muszę czekać na pojawienie się błędu.

 

W sumie, za 50zł mam możliwość w każdej chwili na trasie sprawdzenia czy coś się dzieje bez konieczności noszenia kompa do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nie wiem czy wlasciwy temat. Jestem posiadaczem Almery 2003 1.5 benzyna RHD mam Eml 327 i pytanko czy da sie jakos zminic srodkowy wyswietlacz aby pokazywal spalanie itp nie w milach a w km? Taki panel jak tu bez klimy(tak mi sie wydaje, tylko manualne ustawianie temperatury pokretlem) http://www.autocentrum.pl/dyn_wat_lightbox_img.php?path=41744f44945445444d45a46141745645145b45b44945644744945445544d45a44941744c44d45b45344941545a45746244c46245144d45444b46244944745444f41645245844f. Za jakiekolwiek info bede wdzieczny.

Druga sprawa moj VIN to SJNBAAN16U0376879 i nissan fast za zadne skarby go nie rozpoznaje, sprawdzalem kilka wersji i nic - moglby ktos go sprawdzic u siebie -  u mnie w bazie ER w ogole nie wystepuje almera n16 i pewnie to jest problem?

Edytowane przez loki7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanko idzie jakoś zdiagnozować na zworkę system ABS ? zaświecił mi się i nie chce zgasnąć. Złącze OBD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mam takie pytanie jaki kabelek podejdzie do almerki 1.8 2000r kupiłem elm327 v1.5 i nie łączy się

Elm w każdej wersji połączy się z Twoja almerka. ...jeżeli kabel masz ma USB to coś nie tak z utworzonym wirtualnym portem .... albo coś w ustawieniach portu / programu ...

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

czy ten interfejs https://allegro.pl/oferta/elm327-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-ver-1-5-7748971175#  będzie dobrze działał w moim aucie: Nissan Primera WP12 (kombi) silnik 1.8 benzyna, 85 kW, rok produkcji 2002 ? Poradzi ktoś czy warto kupić? Czy na pewno się połączy z OBDII ?

od sprzedawcy tego interfejsu usłyszałem: "Tam jest iso 9141 - jeżeli ten nie zadziała, to raczej żaden nie zaskoczy." 

Ktoś poradzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...