Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

automat


Gość andrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pytanie. Podobno jak najrzadziej. Ja w swojej zmienielem pierwszy raz jak miala 70 tys mil.

Slyszalem tez aby wogole nie zmieniac. Ale ja na to nie ide. Kolega zmienil olej i za tydzien mu padla. Ja poz mnienie jezdze jzu prawie 2 miesiace i jest dobrze. Nie slizga tak bardzo.

Goraco polecam zamonotwac dodatkowy uklad chlodzacy oleju w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF w automacie nalezy wymieniac gdy zmieni on barwe z czerwonej na ciemno-brazowa i robi sie to co ok. 30 tys km.Pierwszymi objawami zuzytego ATF`u jest szarpanie podczas zmiany biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF w automacie nalezy wymieniac gdy zmieni on barwe z czerwonej na ciemno-brazowa i robi sie to co ok. 30 tys km.Pierwszymi objawami zuzytego ATF`u jest szarpanie podczas zmiany biegow.

 

Najlepsze jest to ze mnie nic nie szarpalo nawet po 70tys mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem wymiane po 160,000 km / / / / ale to przy tym jak wkladali mi nowa transmisje 8)

 

p.s. nie z tego powodu siadla...

 

ale tak co 50,000-60,000 powinno sie zmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam w swojej 58 tys mil i zaczyna mi szarpac przy zmainie , szczegolnie jak ostro jade , wczesniej chyba tego nie robiła , ale nie jestem pewien , jaki olej najlepeiej wlac ???

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mocnej akceleracji maximy zawsze szarpaly przy zmianie z jedynki na dwojke. A co do oleju to najlepszy oczywiscie.

A tak na sersjio to wlej DexronIII badz IV

One sa najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te zbędne dyskusje.Płyn w automatycznej skrzyni biegów wymianiamy zgodnie z zaleceniami producenta czyli co 60.000 km i koniec.

 

A moja mowi 60 tys mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 mam napisane w Serivsówce ze olej w skrzynie nalerzy najpożniej wymienić po 60 tyś km.

 

Jak wiadomo częstrza wymiana zaowocuje z pewnością dłuższą żywotnością tego elementu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wersja amerykańska lub starszy model tak ma.Ale w A33 w wersji europejskiej wymieniamy co 60.000 km.Pozdrawiam.

 

A jaka masz skrzynie?? czworka?? czy piatka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w ostatnim auto swiecie pisali ze nie powinno sie na maxa przyspieszac , zadnych gwałtownych chamowan ani przyspieszen , al e mi sie akurat wydaje ze moja skrzynia swietnie sie do tego nadaje , moze by załozyc jeszcze cos innego zeby dopomoc chłodnicy na skrzyni biegów ??

mieliscie jakies problemy z automatem od ostrej jazdy ?? , i jerszcze jedno jakis glupi nawyk mam ze jak sie zbilizam do skrzyzowania to bez wciskania chamulca właczam na luz :( to samo przy ruszaniu załaczam D bez wciskania chamulca , mozna tak robic ??

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz o chlodzeniu?? Mam cos takiego. Bardzo latwe w instalacji. Zajelo moze niecala godzine.

 

A co do zmiany biegow to ja nie daje na N tylko na 2 badz 1. zaleznie jak szybko jade. Wtedy mysla ze to manual i jzu zaden civic nie demonstruje swojego silnika na skrzyzowaniu :wink:

 

Skrzynie w maximie mozesz zrabac tylko przez:

- wrzucenie na D gdy silnik jest na wysokich obrotach,

- za duzo badz niewystarczajaco plynu w przekladni.

 

Aha no i nie dawaj na R badz P gdy samochod jest w ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki sprobuje , bo od 1 do D sie fajnie przechodzi szczegolnie na 2 jak obroty do maxa dochodza a samochod juz niezle popier... a dzwik silnika bomba ;)

teraz sie pobawie w druga strone tzn.. z redukcja

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha. Spodobalo sie.

Jasli bylbys zainteresowany specjalnym chlodzeniem plynu w skrzyni daj znac. Mam wszystko dokladnie opisane, tylko tyle ze po angielsku. Ale jak dla ciebie to moge przetlumaczyc. Sa obrazki tak wiec bedzie latwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest p[otrzeba ?? przecierz jest chłodnica , teraz niedługo bede wymieniał olej zobacze w jakim jest stanie po 60 tys. mil

miałes kiedys problemy z chłodzeniem skrzyni ze załozyłes dodatkowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie jeszcze nie. Ale przy jezdzie gdzie mielisz biegami oplaca sie. Znaczy oplaca. Nie grzeje sie tak bardzo a co za tym idzie mniej zurzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chlodzenie oleju w skrzyni biegów jest oparte na zasadzie chlodzenia powietrzem czy cieczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...