Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej płyny i inne smary niezbędne w eksploatacji


Gość bercik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja z tylu do mostu lalem:

 

http://www.sklep4x4....t/125/3249.html

 

i to po niezlym babolu, bo zostalwilem wczesniej auto u "mechanikow" i nalali mi zwyklego. Teraz po zmianie dziala calkiem niezle :D

 

Witam,

 

 

U mnie w mieście jest hurtownia olejów i też mi polecali dokładne ten sam olej, tylko mam drobne wątpliwości co do lepkości. Wymieniałeś olej dlatego, że wymieniasz regularnie czy była jakaś inna przyczyna?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co zaraz po zakupie zawiozlem auto do warsztatu i powiedzialem zeby wymienili wsie plyny. Po odebraniu nie zastanawialem sie nad lsd, az w koncu w sniegu sie zakopalem a jedno kolo kreci a drugie stoi i cos mnie tknelo, znalazlem fakture i wszystko bylo jasne. Dlatego w moscie juz sobie sam wymienilem na olej ktory widnieje u gory. I musze przyznac ze jest dobry i lsd odzylo na tyle na ile moglo odzyc - ale poki co widze ze dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam takie pytanie co do wymiany płynów w mostach skrzyni i reduktorze ( chodzi oczywiście o terrano r20 98r 2.7tdi ), wiem że sa różne modele i lejemy mniej lub więcej oleju. Jak rozpoznać który model mamy i ile powinno się lać ( jest to gdzieś opisane )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Często podane ilości płynów różnią się od stanu faktycznego ale to nie jest problemem. Samochód sam podpowie ile powinieneś wlać oleju do mostów czy skrzyni. Korki wlewowe są umieszczone na odpowiedniej wysokości i wlewając olej lejesz go tyle aby był równo z dolnym poziomem tego otworu wlewowego - kontrolnego. Nie wlejesz dużo więcej niż powinno być gdyż nadmiar oleju będzie uciekał tym otworem wlewowym chyba, że pochylisz samochód na odpowiednią stronę to wtedy wejdzie więcej oleju.

Na podanej stronie http://chomikuj.pl/azm-61 umieściłem tabelę materiałów eksploatacyjnych do modelu z 2000 roku więc sobie ją ściągnij jeśli jej jeszcze nie masz, jest w dziale Motoryzacja/Terrano Maverick/Oleje, może się Tobie przydać. Poza LSD w tylnym moście i do niego odpowiedniego oleju to nic więcej właściwie się nie zmienia. Do Twojego modelu akurat nie posiadam żadnej instrukcji, mam jeszcze instrukcję do pierwszej wersji T2 z prostokątnymi reflektorami. Porównując w nich parametry olejów to właściwie nic istotnego się nie zmieniło poza wspomnianym LSD w tylnym moście. O oleju do LSD było dużo pisane na forum.

Punkty wlewowe oleju znajdziesz w różnych instrukcjach podanych w dziale http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/63735-instrukcja-obslugi-nissan-terrano-i-ii/

 

Powodzenia

Andrzej

Edytowane przez azm-61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Kudlaty75

Kolejne cenne podpowiedzi dla nowicjusza.

Dobrze, że jestem przed zmianami olejów. Teraz wiem już więcej i mam nadzieję,

że po wymianie płynów będzie wszystko O.K. :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam mam takie pytanie.Od miesiaca jestem posiadaczem nissana terrano II 2002 rok i zauważyłem, że podczas jazdy pieni się płyn w zbiorniczku wyrównawczym. Nie wiem co tam jest zalane, może ktoś wie dlaczego tak się dzieje.Jescze chłodnica wydaje dziwne dźwięki jakby "bulgotało". Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam pytanie co do jakości części związanych z drążkami, stabilzatorami itp. W temacie przewija się wiele opinii o różnych firmach znalazłem takie:

-555

-Oyodo

-Yamato

 

Czeka mnie teraz troszkę większy remont i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda jakość tych zamienników od większej ilość użytkowników w trakcie użytkowania. Jak patrzyłem na oryginały to byłem lekko przerażony, bo np drążek środkowy jest droższy niż w patrolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tym oleju do tylnego mostu? CASTROL SAF-XJ 75W140

polecacie czy szukać innego?

 

Witam.

 

Ja mam wlanego castrola i wszystko hula bez zarzutu. Nic nie wyje. Jeżdżę na nim 6 miesięcy.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tym oleju do tylnego mostu? CASTROL SAF-XJ 75W140

polecacie czy szukać innego?

 

Witam,

Bardzo dobry olej, rewelacyjny. Niestety, za wysoką cenę. Też jestem akurat na etapie poszukiwań ciekawych propozycji. Dla siebie znalazłem VALVOLINE HP Gear Oil 80W-90 GL-5 LS (Limited Slip) za symboliczną cenę 29zł za 1 litr. Gęstość oleju klasy 80W/90 jest wystarczająca dla temperatur od -20°C do 40°C, więc jak dla przekładni zawsze zazębionej będzie dobry. Te parę stopni poniżej -20°C spokojnie wytrzyma, takie jest moje zdanie, więc chyba się na niego zdecyduję. Namiar tutaj --> http://allegro.pl/va...292111013.html. Olej klasy 75W/140 to wersja na tropiki, bardzo dobry ale nie wykorzysta się wszystkich jego walorów za które trzeba płacić.

 

W skrócie to jak Ciebie stać, kupuj tego Castrola, jeżeli chcesz zaoszczędzić warto poszukać innych propozycji. Dla mnie osobiście, większego znaczenia niema producent (żadnego "No name" nigdy nie kupię, ale czy to Castrol, Elf lub Mobil - żadna dla mnie różnica), liczą się tylko specyfikacje jakie spełnia i cena.

 

Napisz na co Ty się zdecydujesz.

 

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez piotr323f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do jakości części związanych z drążkami, stabilzatorami itp. W temacie przewija się wiele opinii o różnych firmach znalazłem takie:

-555

-Oyodo

-Yamato

 

Czeka mnie teraz troszkę większy remont i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda jakość tych zamienników od większej ilość użytkowników w trakcie użytkowania. Jak patrzyłem na oryginały to byłem lekko przerażony, bo np drążek środkowy jest droższy niż w patrolu

 

 

Witam. Co do końcówek drążków to się trochę namęczyłem wtopiłem 260 zł w 555 i co człowiek uczy się na błędach prawie sobie gniazda w zwrotnicy rozwaliłem 555 ma stożek 15 mm w najszerszym miejscu a w moim przypadku buda WD 21 potrzebowałem 16 mm (co nie jest regułą) niestety 555 mimo dobrej reputacji odpada. W końcu bo wielu poszukiwaniach dotarłem do yamato i oyodo cóż na razie nie mogę nic powiedzieć co do użytkowania mam je jakieś 2 mc. Z widoku Oyodo wygląda trochę jak końcówka za 25 zł ;) ale zobaczymy. Zwróć uwagę na szerokość stożka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam wszystkich. Własnie zamówiłem oleje. W sumie to zdecydowałem się na ELFa.. Cena wydaje mi sie konkretna. w sklepie www.ioleje.pl kupiłem po 15 zl za litr. Kupiłem 6 x 1l GL-4 do szkrzyni i red. i 2x 1l GL-5 do przedniego mostu. Do tylnego znalazłem olej na Allegro gl-5 LS VALVOLINE HP Gear Oil 80W-90 80W90 GL-5 LS SZPERA.

Całość z przesyłkami zamknela sie 250 zl.

 

Pytanie techniczne.

Teraz wymieniam oleje bo dopiero co kupiłem Tyrana... ale w użytkowaniu to co ile powinno się zmieniać oleje. ? (w szkrzyni, w mostach? )

 

pozdrawiam.

 

Dodam że dzisiaj sprawdzałem ceny w sklepach w okolicy i za tego Elfa trzeba srednio zapłacić 30 zl.

A jak się zapyta sprzedawcę jaki olej do mostu z LSD to przeważnie widac niejasność w oczach o co chodzi.

Przeważnie proponują zwykły olej...gl-4

 

A jako że to nie pierwszy samochod i wiem co potrafią i sprzedawcy i mechanicy to takie sprawy jak wymiany olei dobrze wykonać samemu.

Wiemy na czym jedziemy i nie trzeba dumać czy tam aby nie ma jakiego Hipolu do ciągnika czy czegoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak się zapyta sprzedawcę jaki olej do mostu z LSD to przeważnie widac niejasność w oczach o co chodzi.

Przeważnie proponują zwykły olej...gl-4

 

Miałem podobnie jeżeli chodzi o zapytanie o olej do LSD ja zakupiłem Shell SPIRAX do przekładni z LSD 90LS za 21zł

Co do terminu to tak co 40 000 km w skrzyni co do mostów to podobna wartość niektórzy wymieniają po prostu co dwa lata

Edytowane przez terranosaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja zdecydowałem się na oleje półsyntetyczne do wszystkich przekładni. W przyszłym tygodniu będę je wymieniał. Kupiłem tanie ale firmowe, ceny są jeszcze aktualne, czyli:

 

Valvoline 75W/90 GL-4 do skrzyni biegów oraz przekładni redukcyjnej - 8l - cena 31zł/l,

 

Valvoline 75W/90 GL-5 do przedniej przekładni głównej - 2l - cena 32zł/l,

 

Valvoline 80W/90 GL-5 Limited Slip do tylnej przekładni głównej z blokadą LSD - 3l - cena 29zł/l.

 

Za wszystko z przesyłką zapłaciłem 416,50zł. Wymieniać będę ponownie za 3 lata chyba, że przebieg będzie większy niż 50 000km.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A mam pytanie. Ma ktoś jakąś ciekawą technikę wlewania oleju do skrzyni. To będzie moj pierwszy raz a wydaje mi się że dostęp może być ograniczony.

W poprzednim aucie (Opel Campo 4x4) tak było.

W mostach radziłem sobie dużą strzykawką..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A mam pytanie. Ma ktoś jakąś ciekawą technikę wlewania oleju do skrzyni. To będzie moj pierwszy raz a wydaje mi się że dostęp może być ograniczony.

W poprzednim aucie (Opel Campo 4x4) tak było.

W mostach radziłem sobie dużą strzykawką..

Pozdrawiam.

 

 

Ja użyłem pompki do piecyków na naftę zibro ma dwa elastyczne przewody połączone ręczną pompką jeden przewód wkładasz do banki z olejem drugi do wlewu skrzyni i jazda. Czysto i bez problemów 12 zł w castoramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A mam pytanie. Ma ktoś jakąś ciekawą technikę wlewania oleju do skrzyni. To będzie moj pierwszy raz a wydaje mi się że dostęp może być ograniczony.

W poprzednim aucie (Opel Campo 4x4) tak było.

W mostach radziłem sobie dużą strzykawką..

Pozdrawiam.

 

Witam,

 

 

Oleje dla siebie już skompletowałem, w tygodniu będę wymieniał. Ja ten problem chce rozwiązać taką specjalną strzykawką jn.:

 

post-30881-000240500 1290368586_thumb.jpeg

 

Oleje:

 

 

post-30881-027172800 1290543021_thumb.jpg

 

 

 

Kosztuje 25zł na allegro a przyda się na lata. Ta na zdjęciu to wersja taka, że najpierw zasysamy czysty olej z pojemnika a później wlewamy do obudowy. Są też wersje ssąco tłoczące, że od razu jedną rurką ssie z butelki z olejem a drugą rurką bezpośrednio do obudowy wtłacza, ale to sprzęt już raczej dla warsztatu gdzie liczy się szybkość albo robi się to w ciągnikach, ciężarówkach lub autobusach. Za pomocą tej zwykłej można bardzo fajnie i skutecznie coś odessać.

 

Tylko ta pogoda to już nie na takie wyczyny  :( .

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez piotr323f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. A jeszcze jedno pytanie. Czy np. przy wymianie oleju w mostach można czy nawet trzeba zastosowac jakis preparat by przeczyścić srodek po wylaniu starego oleju a przed wlaniem nowego (przepłukać czyms? ). Jutro się zabieram za wymiane i tak sie zastanawiam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. A jeszcze jedno pytanie. Czy np. przy wymianie oleju w mostach można czy nawet trzeba zastosowac jakis preparat by przeczyścić srodek po wylaniu starego oleju a przed wlaniem nowego (przepłukać czyms? ). Jutro się zabieram za wymiane i tak sie zastanawiam.

 

pozdrawiam

 

Witam,

 

 

Jakby było jeszcze lato, miałbym garaż i czas żeby poświęcić ok. 3h na każdą przekładnię to próbowałbym naftą pozalewać i poprzepłukiwać obudowy. Są poza tym specjalne środki dodawane do oleju silnikowego które dosyć skutecznie czyszczą wnętrze i myślę, że spokojnie do tego można je użyć. Silnik jest o wiele bardziej skomplikowanym podzespołem od przekładni, gdzie w sumie tylko łożyskowanie jest istotne. Wszystko zależy w sumie od tego, jak długo był użytkowany samochód bez wymiany oleju. Myślę, że jak dwa, trzy lata to raczej wszystko powinno ładnie samo spłynąć przez otwór po jednej godzinie.

 

Dobrze by było, jakby ktoś, kto przez to już przeszedł się jeszcze odezwał.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poniżej załączam sprzęr polecany przez Piotra do wlewania oleju do skrzyni i nie tylko.

Pompka ssąco tłocząca..

I wszystko zgodnie z opisem. W Castoramie... 12 zl ;-)) (dział 46 schemat działów pewnie we wszystkich taki sam).

To pompka do nafty..dokładniej do wlewania jej do grzejników na nafte. Jak cos to pytać tam gdzie sprzedają naftę.

 

 

pozdrawiam

post-38468-000315200 1290539963_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poniżej załączam sprzęr polecany przez Piotra do wlewania oleju do skrzyni i nie tylko.

Pompka ssąco tłocząca..

I wszystko zgodnie z opisem. W Castoramie... 12 zl ;-))   (dział 46 schemat działów pewnie we wszystkich taki sam).

To pompka do nafty..dokładniej do wlewania jej do grzejników na nafte. Jak cos to pytać tam gdzie sprzedają naftę.

 

 

pozdrawiam

 

Witam,

 

 

Mam nadzieję, że polecana pompka do przetłaczania poradzi sobie z dużą gęstością oleju przekładniowego. Jak nalewałem olej do skrzyni w innych samochodach strzykawką 100ml to był z tym spory problem. Strzykawka oczywiście zawsze musiała być w wersji z tłokiem plastykowym, nigdy z gumy.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrze daj na priv namiary gdzie i w jakiej cenie kupowałeś oleje? Jesli oczywiście to nie problem.

 

Witam,

 

Na razie żadnych olei nie zmieniałem. Moje terrano nie mieści się do dotychczasowego garażu z kanałem więc mam spory problem. Będę chciał te oleje sam wymienić, ale być może podjadę do znajomego mechanika i razem je zmienimy, niestety będę musiał mu zapłacić a w lecie to byłby taki przyjemny relaks. Poza tym jest obecnie delikatny problem z terminami bo wszyscy wymieniają opony na zimowe, więc jak tego nie zrobię to końca tego tygodnia to dopiero za tydzień.

 

Wszystkie oleje kupiłem u jednego sprzedawcy tutaj --> http://allegro.pl/valvoline-hp-gear-oil-gl-5-80w90-ls-sklep-lodz-i1318355944.html, sprzedawca AGLOPRIMA2. Szybka wysyłka, poza tym wydaje mi się, że ma najniższe ceny na allegro. Olej do tylnego mostu w wersji Limited Slip mam z lipca 2010, pozostałe też są w pobliżu tej daty, więc wszystko raczej ma świeże.

 

Czy blokada działa lepiej, tego nie wiem. Do tej pory raczej nie testowałem maszyny w takich warunkach, żeby można było stwierdzić jakieś jej braki. Wymieniam bo tak trzeba, następna wymiana u mnie za 3-4 lata.

 

 

Poza tym to są oleje syntetyczne, jak chcesz zaoszczędzić można pokombinować z mineralnymi, czyli klasy lepkości 80W/90, one wytrzymują spokojnie nasz klimat, ewentualnie do skrzyni można nalać 75W/90. Z tego co się orientowałem to oleje mineralne firmy ELF wychodzą najtaniej.

 

Piszę na forum bo może ktoś coś doda i ewentualnie zweryfikuje informacje.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez piotr323f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...